Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop

25 Lip 2004 18:21 2637 11
  • Poziom 10  
    Witam !
    Mam problem ze stroboskopem. Po włączeniu go do sieci palnik (IFK 120) wyzwala 1 błysk i automatycznie spala się bezpiecznik 2 A. Próbowałem także bezpieczników 2,5 i 3 A ale efekt nadal był ten sam. W załączniku jest zdjęcie układu. Schemat jest ze strony www.elektroda.pl/wizualne nazwa tego schematu to "Stroboskop 300 J"
  • Poziom 42  
    Na wejściu 230V brak rezystora ograniczającego prąd w chwili wyzwolenia palnika (chwilowe zwarcie od strony 230V). Zobacz temat o stroboskopie J-23
  • Poziom 17  
    A te kondzie w podwajaczu napięcia na jakie są napięcie, bo coś mi wyglądają na "małe". Wg mnie powinny byc na conajmniej 350V.

--
    Amino
  • Poziom 10  
    Te kondzie na 350 V
  • Poziom 17  
    To dołącz w szereg z zasilaniem rezystor 100om/10W i nie powinno byc już problemów.

--
    Amino
  • Poziom 10  
    Wiem, że temat pewnie był milion razy poruszany, ale ja jako amator jak mam wybrać z tej całej mnogości projekt najlepszy? Potrzebuję mianowicie zbudować stroboskop na dwóch żarnikach U nie wiem co to oznacza "żarnik U", zasilane z akumulatora samochodowego błyskające obojętnie jak ale najlepiej jednocześnie lub z regulacją, a i ewentualne rady nie muszą zawierać instrukcji włącznika, lae tak na poważnie prosę o radę który z schemtów na elektodzie będzie się do tego nadawał najlepiej i nuie zedzrze ze mnie statnich oszczędności. PO zdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Całkiem sprytne ja poprostu się na tym zzbytnio nie znam dlatego proszę o pomoc szczególnie w sprawie najlepszego i odpowiedniego schematu, który będziee działał po złożeniu przeze mnie. PO zdrawiam
  • Poziom 11  
    Zarnik IFK 120 dziala na ok 600V, dodatkowo do wyladowania potrzebyje imuls 3-5kV, (prad to mA), ale przy samym wyladowaniu stanowi prawie zwarcie, dlatego wrto ograniczyc do rezystorem,
    Na wejcie proponuje boost converetr.
    czyli jakis dlawik, tranzystor kluczujacy, dioda i C
    regulujesz wspolczynnikiem wypelnienia Tr i podnosi napiecie na wyjciu
  • Poziom 11  
    tez tak mysle, IFK przy blysku stanowi praktycznie zwrcie, trzeba ograniczac rezystorem, tylko ze 10 W bedzie sie grzalo, lepiej zrobic drabinke rownolegla np 21*10k ohm
  • Poziom 11  
    Czy możesz wrzucić mi na maila schemat takie boostera lub podać adresik do niego.
    Jak z 12V zasilić palnik na 600V ???
  • Poziom 11  
    Czy do tego schematu boostera do bramki tranzystora jest coś podłączone (wydaje mi sięże powinien być tam podłączony generator) ?