Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Uno 1.0 i.e 45 ,1996 rok, Problem z hamulcami!! Pomocy

bart86 12 Lut 2010 23:35 2276 2
  • #1 12 Lut 2010 23:35
    bart86
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów,po raz kolejny nie obędzie się bez waszej pomocy, za
    którą z góry dziękuje.
    Mianowicie sprawa wygląda następująco, samochód fiat uno jak w temacie i problem z hamulcami, po wymianie szczęk hamulcowych z tyłu (oczywiście komplet), jednego cylinderka hamulcowego oraz przewodu miedzianego (wszystko tył) zauważyłem ze pedał hamulca jest dużo bardziej miękki niż przed wymianą tych poszczególnych elementów. Nadmienie, że układ był w całości kilka razy odpowietrzany a pedał dalej jest miękki, tzn. przy pierwszym wciśnięcu pedału hamulca, za drugim wciśnięciem robi sie coraz twardszy. Co może być przyczyna takiego działania hamólców po takiej wymianie?? Dodam, że przy hamowaniu nic nie ściąga, reczny trzyma a system hamulcowy z tyłu w tym uniaku to zdaje się Lukas, ma taki samoregulator z ząbkami.
    Mechanik u którego była robiona wymiana powiedział ze przez jakies 100-200km może tak być ponieważ szczeki muszą sie dopasować do bębna (nie były winieniane na nowe), czy to prawda?? Prosze o jakąś rade czy tak powinno być czy coś zostało źle zrobione??

0 2
  • #2 13 Lut 2010 03:36
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Kolego jak to jest ? Na poczatku piszesz ze szczeki były wymieniane na nowe a na koniec że założono stare tylko nowe bebny? Zasadą jest że jesli zakładasz nowe bebny to takze nowe szczeki sie zakłada. To ze pedał "rosnie" to na pewno układ jest zapowietrzony ,proponuje dobrze odpowietrzyć i sprawdzić.

0
  • #3 13 Lut 2010 05:37
    Radek18
    Poziom 15  

Miałem podobny przypadek, ale u mnie był problemy z samoregulatorem i za pierwszym naciśnięciem hamulca szczęki dochodziły do bębnów a za drugim dopiero hamowały.

0