Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router się łaczy bezprzewodowo, ale internetu nie ma.

matis401 12 Feb 2010 23:38 12937 20
 • #1
  matis401
  Level 10  
  Witam! Proszę o pomoc. Mam router trochę stary. Kiedyś działał normalnie, ale od jakiegoś czasu nie ma internetu. Żaden komputer nie ma przez niego internetu. Nazwa routera: 3Com OfficeConnect Wireless 54 Mbps 11gCable/DLS Router. Kartę mam D-Link. Proszę o pomoc.

  Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
  [DriverMSG]
 • #2
  Esavier
  Level 12  
  1.Jak udostępniasz neta? Wifi czy kabelkiem?
  2.Jaka sieć? Neostrada netia czy cos innego?
  3.model routera byłby się przydał;)

  A póki co sprawdź czy sam router ma połaczenie z netem, jeżeli nie to zresetuj na fabrycznie i skonfiguruj jeszcze raz, potem oba kompy.
 • #3
  matis401
  Level 10  
  No ten net to kablówka. Ten net jest mojej siostry. zawsze używała go przy laptopie . Laptop był podlączony do kabla z kablówki. W 2 komputerze(stacjonarnym) nie ma wcale neta. Chcę poprostu, aby laptop i komputer laczyl sie przez wifi. Po podłączeniu kabla do routera nie ma internetu. w Zadnym komputerze. Jak sprawdzic polaczenie z netem? I jak zresetowac go? Daj mi instrukcje jak możesz.Podałem już przecież model routera 3Com.

  Dodano po 6 [minuty]:

  możliwe, że się uszkodził pod wpływem czasu? ale zawsze można spróbować...
 • #4
  Esavier
  Level 12  
  No to tak: do routera podłączasz kabelek od sieci, a reszta ma się łączyć z netem przez WIFI,
  Wejdź do routera i ustaw parametry WAN(neta), jeżeli podasz dokladnie operatora udostępniającego ci neta to powiem jak skonfigurować WAN. WIFI nie ma co konfigurować, chyba że w zakąadce MAC filtering wpiszesz adresy MAC z obu kompów(to tylko po to żeby sąsiad neta nie ciągną od ciebie) lub zabezpiecz kluczem WEP.

  jezeli masz neta(na przykład w bloku) działającego na zasadzie LAN to router powinien działać jako BRIDGE, w innym wypadku PPPoA lub PPPoE i wpisuj dane dostępowe od operatora.
 • #5
  uzbek86
  Level 16  
  Żeby się zalogować na router musisz znać jego adres IP oraz nazwę użytkownika i hasło. Adres IP możesz sprawdzić w ustawieniach sieciowych swojego komputera, brama domyślna jest adresem routera. Ten adres wpisujesz w przeglądarkę internetową i łączysz się z routerem, później podajesz nazwę użytkownika i hasło (już to powinieneś znać, albo osoba która wcześniej konfigurowała urządzenie).
  Dane do konfiguracji internetu uzyskasz od swojego dostawcy.
 • #6
  Esavier
  Level 12  
  Do większości TP linków i niektórych innych routerów, hasło i użytkownik to admin (z małej litery) oczywiście jeżeli nic nie zmieniałeś. albo po prostu zresetuj router do ustawień fabrycznych manualnie i ustaw go od początku.
 • #7
  matis401
  Level 10  
  Net udostępnia firma TRIAX (http://www.triax.pl/). PODAJ MI WSZYSTKIE INSTRUKCJE ; P

  Dodano po 1 [minuty]:

  Do ESAVIER: NO resetowałem go. Chodzi Ci o guzik reset? Jak tak to nic z tego dalej nie ma...
 • #8
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  matis401 wrote:
  Daj mi instrukcje jak możesz.Podałem już przecież model routera 3Com.

  matis401 wrote:
  PODAJ MI WSZYSTKIE INSTRUKCJE


  Regulamin pkt. 8.1, 10.9, 16.

  Podwiń rękawy i zacznij coś sam robić - nikt za Ciebie nie pobierze instrukcji z internetu, jak i nie wpisze parametrów sieci do routera.
  Kolejny post typu "DAJ MI" nagrodzę ostrzeżeniem.
 • #9
  Esavier
  Level 12  
  Nie znam paramatrów na stronie też ich nie podają ale ale...
  Quote:

  Co nalezy zrobic, jezeli chce podlaczyc dodatkowy komputer do modemu kablowego?

  Podlaczenie do modemu dodatkowych komputerów wymaga podpisania aneksu do umowy o zwiekszenie ilosci terminali. Koszt miesieczny wynosi 10 zl netto dodatkowo za kazdy terminal platny do wybranego pakietu TriaxNet Ponadto musza Panstwo zakupic równiez odpowiednie urzadzenie: (switch), który po podlaczeniu do modemu bedzie rozdzielal sygnal na dodatkowe komputery w mieszkaniu. Usluge podlaczenia dodatkowych terminali wraz z urzadzeniami (switch) mozna zamówic w BOA

  To z FAQ triaxa (Link) A co do parametrów, napisz do nich maila z prośbą o nie:biurorypin@triax.pl

  Dodano po 3 [minuty]:

  DriverMSG wrote:

  (...)
  Regulamin pkt. 8.1, 10.9, 16.

  Podwiń rękawy i zacznij coś sam robić - nikt za Ciebie nie pobierze instrukcji z internetu, jak i nie wpisze parametrów sieci do routera.
  Kolejny post typu "DAJ MI" nagrodzę ostrzeżeniem.


  Już nie tak ostro:) a poza tym matis jak otrzymasz te parametry to zapodaj je na forum, może innym się przydadzą
 • #10
  matis401
  Level 10  
  spooko nie wiedziałem, że nie można używać takich słów ; p ale jak laczę się przez jeden komp poprostu jak przez wifi to nie dziala net..myślę, że jest coś z routerem...sam już nie wiem :(
 • #11
  Esavier
  Level 12  
  Bądźmy szczerzy, fizyka jest ze mną. Jeżeli cokolwiek byłoby uszkodzone w routerze, chociażby jeden tranzystor, większość funkcji zawieszałaby router, lub w ogóle by się nie odpalał. Popatrz na procesor jak na kalkulator, jeden uszkodzony tranzystor i dalej jest przekazywany zły wynik, a jednostka otrzymująca błędne polecenia ma 3 wyjścia albo się posypie i/lub zresetuje, albo się nie włączy w ogóle, albo zwiesi się przy włączaniu wykonując jedno polecenie w pętli.
  Ewentualnie któryś ze styków mógł się spalić, ale nie wierzę ze przy mocy całkowitej ~5W coś się mogło spalić, karty graficzne mają elementy od 65nm do nawet 45nm a wytrzymują 150-250W. Błąd może siedzieć w sofcie ściągnij Firmware ze strony producenta i zaktualizuj router. Potem go skonfiguruj i zobaczymy:P


  Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Router się łaczy bezprzewodowo, ale internetu nie ma.
  Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
 • #12
  sosarek

  Level 43  
  Laptop podłączony jest przez usb czy kablem lan?jeśli przez lan uruchom w laptopie(start->uruchom) cmd -> pojawi się okno konsoli, wpisujesz ipconfig/all pojawi się lista gdzie będzie nazwa karty sieciowej i adres MAC który musisz wpisać w zakładce WAN w opcjach routera(o ile umożliwia opcję klonowania zewnętrznego adresu)-po tej czynności powinno ruszyć
 • #13
  matis401
  Level 10  
  jest podłączony przez kabel LAN... dzięki za naprowadzenie sprawdzę go może jutro u siostry. Jak coś to się odezwę ; p jedno pytanie jeszcze: gdzie się ustawia te opcje routera?

  Dodano po 1 [minuty]:
 • #14
  sosarek

  Level 43  
  Po podłączeniu routera do komputera w oknie przeglądarki wpisujesz 192.168.0.1 (w większości przypadków-chyba że producent narzucił inny) następnie wpisujesz nazwę użytkownika oraz hasło by dostać się do oprogramowania routera,a później wszystko jest w odpowiednio opisanych zakładkach ;)
 • #15
  Esavier
  Level 12  
  tak to może trochę pomóc, tutaj masz temat o podobnym do twojego problemie, :
  Link na forum

  Dodano po 1 [minuty]:

  sosarek wrote:
  Po podłączeniu routera do komputera w oknie przeglądarki wpisujesz 192.168.0.1 (w większości przypadków-chyba że producent narzucił inny) następnie wpisujesz nazwę użytkownika oraz hasło by dostać się do oprogramowania routera,a później wszystko jest w odpowiednio opisanych zakładkach ;)


  Aha, a jak wspomniałem, jeżeli nie zmieniałeś ustawień lub masz fabryczne to hasło i login to "admin" (na ogół)
 • #16
  matis401
  Level 10  
  chyba trochę mnie nie zrozumieliście. Kabel odchodzi od gniazda kablówki, następnie jest podłączony do routera kablówki THOMSONA. Od tego routera kablówki odchodzi kabel LAN. Zawsze kabel był podłączony do laptopa. Ja chce poprowadzić do drugiego routera 3Com, aby bezprzewodowo łączyć się z internetem. Dodam także, że nie mogę łączyć się prze router kablówki, ponieważ jest niska łączność(odbiera 3 m).
 • #17
  Esavier
  Level 12  
  Wiem chyba o co chodzi, masz włączone w obu routerach DHCP i może być czasami z tym problem. Wyłącz całkowicie DHCP i w Thomsonie i 3Comie Thomson ma mieć ip 192.168.1.1 3com 192.168.1.2 i tryb Bridge. a w reszcie PC ustaw ip z zakresu 192.168.1.3-254, default gate i DSN 192.168.1.1, powinni śmigać. Jeżeli kompy mają mieć wifi to nie ustawiasz adresu-zostanie podany automatycznie, ustaw mac filtering na 3comie na przepuszczanie ruchu z kart tylko tych 2 PC.
 • Helpful post
  #18
  sosarek

  Level 43  
  Do modemu kablowego jeśli już który robi za bramkę-zamiast laptopa podłącz do 3com-do portu WAN,ustaw w opcjach adres MAC na identyczny jak w laptopie,później włącz obsługę serwera DHCP , skonfiguruj Wifi jeśli chodzi o nazwę sieci,zabezpieczenia itp. i po problemie

  Dodano po 4 [minuty]:

  Esavier - wątpię by autor mógł konfigurować samodzielnie modem który udostępnia kablówka(nie mówiąc już o tym jak miałby się dostać do niego w celu konfiguracji). Sieci kablowe używają filtracji po adresach MAC klientów-najprostszym i praktycznie jedynym sposobem jest ustawienie 3com by "emulował" kartę która jest w laptopie-właśnie poprzez ustawienie w nim na stałe adresu MAC w/w karty
 • #19
  matis401
  Level 10  
  już nie wiem komu zaufać...nie mam codziennego dostępu do tych kompów...więc jak pójdę raz to chciałbym wykonać, aby było dobrze...weźcie mi wytłumaczcie w krokach...

  Dodano po 2 [minuty]:

  sosarek odpisz ; d
 • #20
  Esavier
  Level 12  
  Moja wiedza kończy się na tym jak można teoretycznie podpiąć taką sieć. Sosarek ma racje, zrób tak jak mówi, ja się z kablówką nie spotkałem, mam u siebie NeoTP, u mnie config wygląda zupełnie inaczej, spróbuj tego co mówi Sosarek
 • #21
  matis401
  Level 10  
  spoko dzięki za wszystko Esavier ; ] tylko trzeba to rozpracować ; p