Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router się łaczy bezprzewodowo, ale internetu nie ma.

matis401 12 Lut 2010 23:38 11305 20
  • #1 12 Lut 2010 23:38
    matis401
    Poziom 9  

Witam! Proszę o pomoc. Mam router trochę stary. Kiedyś działał normalnie, ale od jakiegoś czasu nie ma internetu. Żaden komputer nie ma przez niego internetu. Nazwa routera: 3Com OfficeConnect Wireless 54 Mbps 11gCable/DLS Router. Kartę mam D-Link. Proszę o pomoc.

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [DriverMSG]

0 20
  • #2 13 Lut 2010 15:58
    Esavier
    Poziom 11  

1.Jak udostępniasz neta? Wifi czy kabelkiem?
    2.Jaka sieć? Neostrada netia czy cos innego?
    3.model routera byłby się przydał;)

A póki co sprawdź czy sam router ma połaczenie z netem, jeżeli nie to zresetuj na fabrycznie i skonfiguruj jeszcze raz, potem oba kompy.

0
  • #3 13 Lut 2010 16:44
    matis401
    Poziom 9  

No ten net to kablówka. Ten net jest mojej siostry. zawsze używała go przy laptopie . Laptop był podlączony do kabla z kablówki. W 2 komputerze(stacjonarnym) nie ma wcale neta. Chcę poprostu, aby laptop i komputer laczyl sie przez wifi. Po podłączeniu kabla do routera nie ma internetu. w Zadnym komputerze. Jak sprawdzic polaczenie z netem? I jak zresetowac go? Daj mi instrukcje jak możesz.Podałem już przecież model routera 3Com.

Dodano po 6 [minuty]:

możliwe, że się uszkodził pod wpływem czasu? ale zawsze można spróbować...

0
  • #4 13 Lut 2010 17:06
    Esavier
    Poziom 11  

No to tak: do routera podłączasz kabelek od sieci, a reszta ma się łączyć z netem przez WIFI,
    Wejdź do routera i ustaw parametry WAN(neta), jeżeli podasz dokladnie operatora udostępniającego ci neta to powiem jak skonfigurować WAN. WIFI nie ma co konfigurować, chyba że w zakąadce MAC filtering wpiszesz adresy MAC z obu kompów(to tylko po to żeby sąsiad neta nie ciągną od ciebie) lub zabezpiecz kluczem WEP.

jezeli masz neta(na przykład w bloku) działającego na zasadzie LAN to router powinien działać jako BRIDGE, w innym wypadku PPPoA lub PPPoE i wpisuj dane dostępowe od operatora.

0
  • #5 14 Lut 2010 13:33
    uzbek86
    Poziom 16  

Żeby się zalogować na router musisz znać jego adres IP oraz nazwę użytkownika i hasło. Adres IP możesz sprawdzić w ustawieniach sieciowych swojego komputera, brama domyślna jest adresem routera. Ten adres wpisujesz w przeglądarkę internetową i łączysz się z routerem, później podajesz nazwę użytkownika i hasło (już to powinieneś znać, albo osoba która wcześniej konfigurowała urządzenie).
    Dane do konfiguracji internetu uzyskasz od swojego dostawcy.

0
  • #6 14 Lut 2010 14:23
    Esavier
    Poziom 11  

Do większości TP linków i niektórych innych routerów, hasło i użytkownik to admin (z małej litery) oczywiście jeżeli nic nie zmieniałeś. albo po prostu zresetuj router do ustawień fabrycznych manualnie i ustaw go od początku.

1
  • #7 14 Lut 2010 23:54
    matis401
    Poziom 9  

Net udostępnia firma TRIAX (http://www.triax.pl/). PODAJ MI WSZYSTKIE INSTRUKCJE ; P

Dodano po 1 [minuty]:

Do ESAVIER: NO resetowałem go. Chodzi Ci o guzik reset? Jak tak to nic z tego dalej nie ma...

0
  • #8 15 Lut 2010 01:11
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

matis401 napisał:
    Daj mi instrukcje jak możesz.Podałem już przecież model routera 3Com.

matis401 napisał:
    PODAJ MI WSZYSTKIE INSTRUKCJE

Regulamin pkt. 8.1, 10.9, 16.

Podwiń rękawy i zacznij coś sam robić - nikt za Ciebie nie pobierze instrukcji z internetu, jak i nie wpisze parametrów sieci do routera.
    Kolejny post typu "DAJ MI" nagrodzę ostrzeżeniem.

0
  • #9 15 Lut 2010 11:04
    Esavier
    Poziom 11  

Nie znam paramatrów na stronie też ich nie podają ale ale...

Cytat:

Co nalezy zrobic, jezeli chce podlaczyc dodatkowy komputer do modemu kablowego?

Podlaczenie do modemu dodatkowych komputerów wymaga podpisania aneksu do umowy o zwiekszenie ilosci terminali. Koszt miesieczny wynosi 10 zl netto dodatkowo za kazdy terminal platny do wybranego pakietu TriaxNet Ponadto musza Panstwo zakupic równiez odpowiednie urzadzenie: (switch), który po podlaczeniu do modemu bedzie rozdzielal sygnal na dodatkowe komputery w mieszkaniu. Usluge podlaczenia dodatkowych terminali wraz z urzadzeniami (switch) mozna zamówic w BOA

To z FAQ triaxa (Link) A co do parametrów, napisz do nich maila z prośbą o nie:biurorypin@triax.pl

Dodano po 3 [minuty]:

DriverMSG napisał:

(...)
    Regulamin pkt. 8.1, 10.9, 16.

Podwiń rękawy i zacznij coś sam robić - nikt za Ciebie nie pobierze instrukcji z internetu, jak i nie wpisze parametrów sieci do routera.
    Kolejny post typu "DAJ MI" nagrodzę ostrzeżeniem.

Już nie tak ostro:) a poza tym matis jak otrzymasz te parametry to zapodaj je na forum, może innym się przydadzą

0
  • #10 15 Lut 2010 20:45
    matis401
    Poziom 9  

spooko nie wiedziałem, że nie można używać takich słów ; p ale jak laczę się przez jeden komp poprostu jak przez wifi to nie dziala net..myślę, że jest coś z routerem...sam już nie wiem :(

0
  • #11 15 Lut 2010 22:06
    Esavier
    Poziom 11  

Bądźmy szczerzy, fizyka jest ze mną. Jeżeli cokolwiek byłoby uszkodzone w routerze, chociażby jeden tranzystor, większość funkcji zawieszałaby router, lub w ogóle by się nie odpalał. Popatrz na procesor jak na kalkulator, jeden uszkodzony tranzystor i dalej jest przekazywany zły wynik, a jednostka otrzymująca błędne polecenia ma 3 wyjścia albo się posypie i/lub zresetuje, albo się nie włączy w ogóle, albo zwiesi się przy włączaniu wykonując jedno polecenie w pętli.
    Ewentualnie któryś ze styków mógł się spalić, ale nie wierzę ze przy mocy całkowitej ~5W coś się mogło spalić, karty graficzne mają elementy od 65nm do nawet 45nm a wytrzymują 150-250W. Błąd może siedzieć w sofcie ściągnij Firmware ze strony producenta i zaktualizuj router. Potem go skonfiguruj i zobaczymy:P

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Router się łaczy bezprzewodowo, ale internetu nie ma.
    Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

0
  • #12 16 Lut 2010 02:29
    sosarek

Poziom 43  

Laptop podłączony jest przez usb czy kablem lan?jeśli przez lan uruchom w laptopie(start->uruchom) cmd -> pojawi się okno konsoli, wpisujesz ipconfig/all pojawi się lista gdzie będzie nazwa karty sieciowej i adres MAC który musisz wpisać w zakładce WAN w opcjach routera(o ile umożliwia opcję klonowania zewnętrznego adresu)-po tej czynności powinno ruszyć

1
  • #13 16 Lut 2010 17:56
    matis401
    Poziom 9  

jest podłączony przez kabel LAN... dzięki za naprowadzenie sprawdzę go może jutro u siostry. Jak coś to się odezwę ; p jedno pytanie jeszcze: gdzie się ustawia te opcje routera?

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #14 16 Lut 2010 18:01
    sosarek

Poziom 43  

Po podłączeniu routera do komputera w oknie przeglądarki wpisujesz 192.168.0.1 (w większości przypadków-chyba że producent narzucił inny) następnie wpisujesz nazwę użytkownika oraz hasło by dostać się do oprogramowania routera,a później wszystko jest w odpowiednio opisanych zakładkach ;)

0
  • #15 16 Lut 2010 18:07
    Esavier
    Poziom 11  

tak to może trochę pomóc, tutaj masz temat o podobnym do twojego problemie, :
    Link na forum

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek napisał:
    Po podłączeniu routera do komputera w oknie przeglądarki wpisujesz 192.168.0.1 (w większości przypadków-chyba że producent narzucił inny) następnie wpisujesz nazwę użytkownika oraz hasło by dostać się do oprogramowania routera,a później wszystko jest w odpowiednio opisanych zakładkach ;)

Aha, a jak wspomniałem, jeżeli nie zmieniałeś ustawień lub masz fabryczne to hasło i login to "admin" (na ogół)

0
  • #16 16 Lut 2010 18:59
    matis401
    Poziom 9  

chyba trochę mnie nie zrozumieliście. Kabel odchodzi od gniazda kablówki, następnie jest podłączony do routera kablówki THOMSONA. Od tego routera kablówki odchodzi kabel LAN. Zawsze kabel był podłączony do laptopa. Ja chce poprowadzić do drugiego routera 3Com, aby bezprzewodowo łączyć się z internetem. Dodam także, że nie mogę łączyć się prze router kablówki, ponieważ jest niska łączność(odbiera 3 m).

0
  • #17 16 Lut 2010 19:18
    Esavier
    Poziom 11  

Wiem chyba o co chodzi, masz włączone w obu routerach DHCP i może być czasami z tym problem. Wyłącz całkowicie DHCP i w Thomsonie i 3Comie Thomson ma mieć ip 192.168.1.1 3com 192.168.1.2 i tryb Bridge. a w reszcie PC ustaw ip z zakresu 192.168.1.3-254, default gate i DSN 192.168.1.1, powinni śmigać. Jeżeli kompy mają mieć wifi to nie ustawiasz adresu-zostanie podany automatycznie, ustaw mac filtering na 3comie na przepuszczanie ruchu z kart tylko tych 2 PC.

0
  • Pomocny post
    #18 16 Lut 2010 19:26
    sosarek

Poziom 43  

Do modemu kablowego jeśli już który robi za bramkę-zamiast laptopa podłącz do 3com-do portu WAN,ustaw w opcjach adres MAC na identyczny jak w laptopie,później włącz obsługę serwera DHCP , skonfiguruj Wifi jeśli chodzi o nazwę sieci,zabezpieczenia itp. i po problemie

Dodano po 4 [minuty]:

Esavier - wątpię by autor mógł konfigurować samodzielnie modem który udostępnia kablówka(nie mówiąc już o tym jak miałby się dostać do niego w celu konfiguracji). Sieci kablowe używają filtracji po adresach MAC klientów-najprostszym i praktycznie jedynym sposobem jest ustawienie 3com by "emulował" kartę która jest w laptopie-właśnie poprzez ustawienie w nim na stałe adresu MAC w/w karty

1
  • #19 16 Lut 2010 19:52
    matis401
    Poziom 9  

już nie wiem komu zaufać...nie mam codziennego dostępu do tych kompów...więc jak pójdę raz to chciałbym wykonać, aby było dobrze...weźcie mi wytłumaczcie w krokach...

Dodano po 2 [minuty]:

sosarek odpisz ; d

0
  • #20 16 Lut 2010 20:02
    Esavier
    Poziom 11  

Moja wiedza kończy się na tym jak można teoretycznie podpiąć taką sieć. Sosarek ma racje, zrób tak jak mówi, ja się z kablówką nie spotkałem, mam u siebie NeoTP, u mnie config wygląda zupełnie inaczej, spróbuj tego co mówi Sosarek

0
  • #21 16 Lut 2010 20:05
    matis401
    Poziom 9  

spoko dzięki za wszystko Esavier ; ] tylko trzeba to rozpracować ; p

0