Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opera Mini dla iPhone już niebawem, ale czy w App Store?

danielde 13 Lut 2010 00:10 2389 4
 • Opera Mini dla iPhone już niebawem, ale czy w App Store?
  W środę Opera Software ogłosiła, że w przyszłym tygodniu, podczas Mobile World Congress 2010, zaprezentuje swoją mobilną przeglądarkę internetową Opera Mini w wersji dedykowanej dla iPhone pomimo tego, że Apple nie zaakceptowało tego posunięcia.

  Norweska firma nie podała jeszcze dokładnej daty wydania nowej wersji swojej przeglądarki i na dodatek nie uzyskała jeszcze zgody na umieszczenie jej w słynnym App Store, sklepie stworzonym przez Apple. Jednak Katrin Jaakson z firmy Opera twierdzi, że "nie widzi żadnych powodów, które mogłyby zakłócić akceptację oraz ma oczywiście nadzieję, że Apple nie zabroni użytkownikom wybierać przeglądarki". Jak wiemy, przeglądanie internetu na iPhone odbywa się za pomocą przeglądarki stworzonej przez Apple - Safari.

  Obecnie Opera Mini jest programem darmowym i jest znana szczególnie ze zdolności kompresji pełnych stron internetowych, które przesyłane są do użytkownika z serwera proxy, co znacznie przyspiesza i obniża koszty korzystania z zasobów sieci Web.

  Zastanawiającym jest, w jaki sposób postąpi Apple. Osobiście wydaje mi się, że użytkownicy iPhone nie będa mogli pobrać, czy kupić Opery Mini w App Store. Apple w tej kwestii jest raczej bezwzględne i zdecydowanie narzuca korzystanie z własnego, przetestowanego, pewnego i jakby nie patrzeć dobrego oprogramowania.

  Co o tym sądzicie?

  źródło:
  http://www.physorg.com/news185019399.html
  http://www.opera.com/press/releases/2010/02/10/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  danielde
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  danielde napisał 676 postów o ocenie 13, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  freesam
  Poziom 12  
  Cytat:
  Apple w tej kwestii jest raczej bezwzględne i zdecydowanie narzuca korzystanie z własnego, przetestowanego, pewnego i jakby nie patrzeć dobrego oprogramowania.


  Hahaha!! G***o prawda.
  To nic innego jak narzucanie użytkownikom "swojej myśli". Lekko to zbliżone do komunizmu :) To nic innego jak praktyki monopolistyczne. Użytkownik nie ma prawa dokonać wyboru!! Gdyby Microsoft zrobił taki krok, było by wielkie "darcie". Ale że użytkownicy Mac'a iPhona i tym podobnym produktów wielkiego nadgryzionego i zepsutego jabłka to bezmózgi(nie wszyscy); wszystkie zakazy i nakazy swojej "kochanej" firmy przyjmują z entuzjazmem.

  STOP Apple!!
 • #3
  szulat
  Poziom 23  
  narzucanie? komunizm? monopol?
  jakoś nie widziałem bojówek firmy Apple włamujących się do domów i instalujących ludziom na siłę oprogramowanie tej firmy...

  jak nie chcesz to nie korzystasz, sprawa jest prosta.

  "komunizmem" jest zmuszanie prywatnej firmy, np. Microsoftu lub Apple, do udostępniania produktów konkurencji.
  a to co krytykujesz, to kapitalizm i prawo do swobodnego dysponowania swoją własnością. więc wyrażaj się jasno, towarzyszu, i nie wyśmiewaj komunizmu który popierasz ;)
 • #4
  freesam
  Poziom 12  
  Każdy inny samochód byle tylko był to Ford - każda inna przeglądarka byle tylko była to Safari(i zrobią wszystko żeby tak było?? - zobaczymy).

  Bojówki Apple, może jeszcze nie, ale jak nie masz iPhon'a to nie masz extra sprzętu. W czasie premiery iPhon'a(w pierwszej wersji) było już trochę telefonów o lepszych parametrach. Mimo to takiego szumu nie zrobiły - bo nie miały w logo "jabłka które nikt jeść nie chce!!"
 • #5
  wujcio24
  Poziom 13  
  Cytat:
  a to co krytykujesz, to kapitalizm i prawo do swobodnego dysponowania swoją własnością.


  Mam pewną wątpliwość co do twoich słów - nie dokładnie to sprecyzowałeś. Mówisz o swobodnym dysponowaniu własnością którą kupiłeś bo jeśli tak to niestety chyba żyjesz w innym świecie. Dowód: kupujesz konsole PSP łamiesz zabezpieczenia żeby wgrać sobie inny system operacyjny na przykład Linux-a oczywiście takie coś jest u nas nie legalne więc nie możesz swobodnie dysponować swoją własnością. Jak w iPhonie zakażą prawnie robić jailbreaka to już na 100% dowolne dysponowanie swoją własnością będzie fikcją. Chyba że mówisz o dowolnym dysponowaniu przez producenta własnością którą ci sprzedał tylko że wtedy nie jesteś jej posiadaczem albo masz iluzje że jesteś.

  A jailbreake w iPhonie pozwala na włączanie dodatkowych usług które nie podobają się Apple i zwiększają możliwości sprzętu (nie mówię tu o piractwie aplikacji).

  Dla mnie co najwyżej producent ma prawo nie udzielać gwarancji na tak zmodyfikowany sprzęt.