Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SKANER INTEK AR-109 prosze o pomoc

cycu.stargard 13 Feb 2010 01:28 6582 6
    cycu.stargard
    Level 2  
    witam bardzo prosil bym o pomoc i jakies wyjasnienia poniewaz nie moge nigdzie sie doczytac a mianowicie chcial bym popstrykac troche zdjec samolotom miejsce mam wymazone do tego celu aczkolwiek potrzebowal bym skanera aby wiedziec kiedy cos nadlatuje itp nigdy tym sie nie interesowalem i nawet nie wiem jak dziala tego typu uzadzenie znalazlem na allegro jakis tani model a dokladnie INTEK AR-109 czy tym skanerem bede mogl podsluchiwac samoloty??? zdjecia beda robione w gorach ze szczytu zasieg jaki potrzebuje to okolo 4-5km mysle ze wystarczy zeby sieprzygotowac na jakiegos F-15 i najwazniejsze pytanie czy skaner skanuje jedna przypisana czestotliwosc czy iles z rzedu bardzo prosil bym o pomoc za ktora z gory dziekuje

Dodano po 3 [minuty]:

SKANER INTEK AR-109 prosze o pomoc przykladowe foto ;)
    michał 76
    Level 18  
    Pasmo lotnicze to zakres 118-136,975Mhz ze skokiem 25khz lub 8,33Khz AM. Ten skaner będzie obierał i na pewno usłyszysz to co chcesz. Drugie pytanie skaner skanuje cały zakres, częstotliwość nasłuchiwanego lotniska musisz sobie ustawić ( znać ją) możesz ją znaleźć na stronie Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej.
    http://ais.pansa.pl/aip/index.php
    Tam jest zakładka Plan przestrzeni powietrznej (Skrót AIP) i tam jest dokładny opis wszystkich lotnisk w Polsce (Zakładka AD po prawej stronie). Musisz się zalogować ( najpierw założyć konto) w polu organizacja wpisz nazwę dowolnego aeroklubu w Polsce.
    Powodzenia
    cycu.stargard
    Level 2  
    czy ta czestotliwos dziala wszedzie czy tylko w polsce??? (118-137) poniewaz posiadam info link do strony http://www.warplane.co.uk/Scanners.htm i tam sa podane troche inne czestotliwosci powyzej 200

Regulamin pkt. 15 . [SP5ANJ]
    michał 76
    Level 18  
    Każde lotnisko ma przyznaną częstotliwość z zakresu 118-137. każdy samolot podlatujący do strefy lotniska melduje się na częstotliwości z tego zakresu. Nie wiem o które lotnisko wojskowe Ci chodzi, ale jak napisałem wyżej sprawdź to na stronie Agencji Żeglugi Powietrznej sprawa będzie jasna.
    cycu.stargard
    Level 2  
    mieszkam w UK chodzi mi dokladnie o doline a raczej kanion przy jeziorze nazywa sie Tal-Y-Llyne w Walii okre Snowdoni nie jest to zadne lotnisko raczej miejsce gdzie piloci schodza na niski poziom z obu stron gory a samoloty lataja z minimalna predkocia pomiedzy takze jest mozliwosc wykonania przepieknych ujec na stonie ktorej wyzej podalem ludzie opisuja troche inne czestotliwosci min. 256.575, 278.000, i dlatego nie wiem czy sa to czestotliwosci jakie musi widziec skaner a skaner intek z tego co cztalem ma inne (duzo mniejsze) czy to poprostu jakies nr kanalow czy cos w tym stylu
    michał 76
    Level 18  
    No to trochę zmienia postać co do inteka to on nie odbiera takich częstotliwości. Intek odbiera max chyba do 174Mhz. Musisz zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić np Alinco Dj-X3, 30, 7 lub coś z Uniden-ów. Co do częstotliwości to może ten wykaz Ci pomoże
    http://lotnictwo.net.pl/6-spotting/36-skanery...sci_acars/15451-spis_czestotliwosci_nato.html
    Trzeba włączyć skanowanie tego zakresu i cierpliwie czekać
    Pozdrawiam
    M.P
    wbober
    Level 10  
    Wpisz w Google UK airband i od razu wyskoczą Ci interesujące stronki.Poszukaj też w sieci albo Google Earth(jak nie wiesz) gdzie masz w pobliżu jakieś lotnisko wojskowe.F-15 stacjonują na pewno w Lakenheath(nie wiem gdzie jeszcze w UK).
    Radio na "wysokie" pasmo lotnicze to może być też np. używany Icom IC-R2.
    Generalnie w sieci jest wszystko :D
    pzdr
    bober