Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie samochodu

27 Lip 2004 11:49 3546 19
  • Poziom 12  
    Mam sensorowe zabezpieczenie do samochodu odcinające jakis wybrany układ. Mam samochód z instalacja gazowa. Mysle jak wpiac sie w przełącznik benzyna gaz by skutecznie blokowac prace na obu paliwach. Samochód to BMW 316 E36 a instalacja to Bingo S . Do przełącznika doprowadzone sa 4 przewody wtym czesc dotyczy wskaznika poziomu gazu i rezerwy. Moze ktos ma pomysł?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    odetnij po prostu zasilanie dochodzące do przełącznika gaz/benzyna a tym samym uniemożliwisz zadziałanie zarówno zaworu gazowego jak i od benzyny. możesz odciąć też coś w instalacji zapłonowej tak, żeby nie było iskry.
  • Poziom 12  
    Odetnij działanie pompy paliwa to ci sieprzyda podczas jazdy na gazie a potem zrób odcięcie gazu! :(
  • Poziom 12  
    Dzieki temet zamykam w moim przypadku to nie jest mozliwe!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    A jakie jeszcze jest sensowne rozwiazanie do 318 bez gazu :?: Myśle nad odcięciem rozrusznika i jeszcze jednażeczą jaka najlepeij żeby nie wyszły z tego puźniej żadne komplikacje typu sterownik nie ma prądu lub tym podobne :?:
  • Poziom 21  
    Witam
    Odcięcie rozrusznika nic nie da, ponieważ można byłoby odpalić choćby z popychu.
    Ja w swoim pojeździe zrobiłem odcięcie prądu do modułu.Zastosowałem przekaźnik R15 z samopodtrzymaniem uruchamiany kontaktronem.Po wyłączeniu zapłonu układ trzeba za każdym razem włączać.
  • Poziom 12  
    Odetnij po prostu napięcie przychodzące na cewke. Ja tak robię od sporego czasu i jest git. Można odciąć pompę paliwa, ale czasem możliwe jest odjechanie takim autem kawałeczek (szczególnie dieslami). Używam takiego odcięcia, że po włączeniu zapłonu naciskasz tylko przez ułamek sekundy zakamuflowany mikrostyk (to nam załacza to co odcinaliśmy), a po wyłączeniu zapłonu jest jeszcze możliwość odpalenia auta przez ok 5-7 s (przydatne gdy np. zgaśnie niespodziewanie auto... nie trzeba gorączkowo na światłach załączać ukrytego włącznika).
  • Poziom 21  
    Brak napięcia na cewce jest bardzo szybki do lokalizacji.Dla amatora cudzej własnosci to parę sekund.Żadnym problemem jest doprowadzenia napięcia do cewki pomijając stacyjkę, wiec takie zabezpieczenie według mnie nie spełnia swojego zadania.
  • Poziom 14  
    Odcięcie prądu od modułu Sterowania silnikiem czyli ECU :?: I czy czasem taka opcja nie jest niebezpieczna dla komputera który jest pozbawiony prądu :?:
  • Poziom 21  
    Możliwe,że odcięcie prądu od modułu jest szkodliwe dla komputera. :D
    W moim samochodzie na szczęście nic takiego się nie znajduje, chyba,że komputer przewożony jest nieraz w bagażniku :D
  • Poziom 14  
    chyba,że komputer przewożony jest nieraz w bagażniku tzn. jak mam to rozumieć :?: I czy ma ktoś jakieś inne rozwiązanie :?:
  • Poziom 21  
    Witam
    Przecież bagażnik słuzy, jak sama nazwa wskazuje do przewożenia bagażu.Komputer, to nie robot,sam nie pójdzie, trzeba go przewieźć jak zajdzie potrzeba :D
    Ale tak na poważnie.
    Chciałem tylko zauważyć,że starsze samochody komputerów nie posiadają.
  • Poziom 14  
    Odetnij przewód na cewkę w butli paliwa
  • Poziom 16  
    A wie ktos moze na jakie rozne sposoby mozna odciac dzialenie pomypy paliwa?? bylem w 1 serwisie to facet mogl zalozyc jakies odciecie za 60zl a w innym punkcie ktory ktos mi polecil kasuja za to 150 zl ale niby z jakims tam przekaznikiem. Nie znam sie na elektryce i chcialem sie dowiedziec czy mozna zalozyc "lespze" i "gorsze" odciecie ? czy facet poprostu kasuje tak duzo?
  • Poziom 11  
    lepsze czy gorsze ???to jest tak zabezpieczenie własne przeciw kradzieżypolega przedewszystkim natym że jest indywidualne dla twojego samochodu i czym mniej dodatków tym lepiej dodając przekaznik lub jakaś centrale to już jest immo i łatwiej to namierzyc bo jest więcej bebechów ma byc tak kabel grubszy od tego co odcinasz zmierzony pobór prądu[amperomierz] i przełącznik dwa razy mocniejszy niż pobór prądu pozatym wygląd przewodu podobny do instalaci orginalnej sam.i ułożony tak aby nigdy niezwarł do masy.nie podam przykładów bo to ma byc zabezpieczenie anie schemat dla złodziei wiec jak chcesz to podaj marke sam.to doradze ci cos.porządny i solidny warsztat bierze 50\70 zł.pozdro.
  • Poziom 16  
    bmw e36 rok 1994. odezwij sie na gg albo pisz na priv jak bedziesz mial chwile.
  • Poziom 14  
    I moja bmw e-36 1991 1,8i :?:
  • Poziom 27  
    Zrób sobie odcięcie na wtryski
  • Poziom 11  
    moge pomóc ale na priva i nie na schemacie bo najprawdopodobniej to jest schemat bez lokalizaci wiedz itak miałbys ztym troche roboty zeby zlokalizowac miejsce zaznaczone na schemacie .pozdrawiam.