Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Miele G 580 problem z pobieraniem wody...

merimel 13 Feb 2010 12:14 3254 1
 • #1
  merimel
  Level 9  
  Witam,

  Sumienie przejrzałem wszystkie podobne wątki na forum. Oczywiście diagnoz milion z czego pewnie jedna pasuję do mojego problemu, Napisałem "pewnie" bo w głębi duszy mam nadzieję, iż jest inaczej...

  Model G-580 (dziadek) dostałem z Niemiec, a że rodzice maja jeszcze starszy (jakieś 15 lat bez usterki) ucieszyłem się zawierzając marce Miele. Zresztą darowanemu koniowi...  Problem jest następujący:

  Uprzedzając odpowiedzi (filtry, rurki, rureczki itp. drożne). Zmywarka chodziła jednak wczoraj wieczorem (mimo, iż mam nowa instalację elektryczną) wywaliła mi bezpiecznik. Przyznaję bez bicia, że głupek pewnie ze mnie i zamiast najpierw odłączyć ją od sieci, poszedłem włączyć prąd (bezpiecznik). Nie wiem czy to mogło jakoś wpłynąć ale staram się naświetlić problem jak najlepiej.
  Po włączenie bezpiecznika, zmywarka przestała pobierać wodę (tzn. nie robi tego wcale). Na dnie zmywarki (pod sitkiem) zalega jakieś 2cm wody (czyli chyba tyle ile może/powinno być.
  Kiedy włączam programator na obojętnie jaką opcję, słychać tylko pracę pompy (jak mniemam odprowadzającej wodę) ale nie pracuję pobieranie wody. Gdy po chwili otworzę zmywarkę pod sitkiem da się zauważyć sporo piany (nie wiem czy ta informacja jest istotna).
  Jest jednak jeszcze jedna ważna rzecz. Zmywarka kopie prądem! Uprzedzam pytanie - tak mam instalację 3 kablową dopiero co założoną z dedykowanym gniazdem na piec i zmywarkę. Wszystko jest podłączone prawidłowo co sprawdził dzisiaj rano inny elektryk niż ten, który ów instalację zakładał.

  Nie ukrywam, iż jako znawca jestem laikiem, ale może to jakiś bezpiecznik w tej zmywarce lub co gorsza padło to urządzenie na końcu węża doprowadzającego wodę (bodajże Aquastop). Nie wiem brak mi pomysłów. Jeżeli to w czymś będzie pomocne, posiadam schemat ów zmywarki.

  Proszę o pomoc gdyż jako biedny student nie mam możliwości zakupu takiego sprzętu, a szczerze mówiąc nawet serwis Miele pewnie położy mój budżet.
 • #2
  g73
  Level 18  
  Witam,kolego no cóż pozostało spokojnie sprawdzić pompę główną oraz pompę spustową być może te rzeczy robią zwarcie .Kolego nie ma co się załamywać wszystko idzie naprawić ,a co do marki MIELE to sprzęt sprawdzony i nie zawodny pozdrawiam

  Dodano po 4 [minuty]:

  Jeszcze jedna rzecz którą pominąłem sprawdz grzałkę