Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[E46, BMW, immobilizer] auto nie odpala

13 Lut 2010 12:30 17576 1
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich

Sprawa wygląda tak że uszkodziłem elektronikę w swoim kluczyku - nie umyślnie rzecz jasna. Wszystko przez to, iż pewien czas temu przestało mi działać zamykanie, wczoraj zająłem się tą sprawą a jako że kluczyk BMW jest nierozbieralny to trzeba było ciąć i... niestety ale ostrzem nożyka przeciąłem trochę miedzianych zwojów na pewnym elemencie.
    Sam zamysł rozbierania kluczyka był dobry gdyż, przycisk od zamykania się odczepił - przylutowałem go i działa. Auto zamyka się i otwiera z pilota ale niestety przestało odpalać.

W pewnym temacie który znalazłem na elektrodzie wyczytałem, że w BMW gdy nawet nie kręci rozrusznik to oznaka uszkodzonego transpondera od immobilizera. A więc mam rozwiązanie - uszkodziłem transponder.
    Oto fotki:

A teraz pytanie:
    Opcja1.
    na forum BMW jeden z użytkowników odpowiedział mi iż jest możliwa regeneracja tych zwojów i są firmy które się tym zajmują....
    Czy to prawda ?? A jeśli tak to jakie to firmy (byłbym wdzięczny za jakieś namiary na kogoś z Warszawy i okolic) i czy naprawa tych zwojów będzie wystarczająca (nie będzie potrzebne, żadne kodowanie itp.)

Opcja 2.
    Jeśli jednak nie da się naprawić tego elementu to czy jest możliwa jego wymiana - w tym przypadku domyślam się, że konieczne było by kodowanie immobilizera(?) - tu również proszę o namiary jeśli ktoś się tym zajmuje i jest to w stanie wykonać (oczywiście razem z kodowaniem)

Opcja 3.
    Trzeba zamówić nowy kluczyk w ASO i nie ma innej możliwości

Co robić Panowie??

ps. dodam, iż jest to mój jedyny kluczyk do auta... które stoi teraz uziemione
  • Poziom 21  
    Po primo - uzupełnij profil....
    Po drugie primo - kup używany klucz na alldrogo i wymień cewki
    Po trzecie primo - jeżeli to nie pomoże to możesz w odpowiednim zakładzie dorobić sam transponder i umieścić go w tym kluczyku
    Po czwarte primo - albo cały kompletny klucz z serwisu (parę dni czekania) lub jak wyżej - w odpowiednim zakładzie który to robi...

Pozdrawiam