Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson TS4p -zawieszony z P6 na wyświetlaczu - co zrobić.

zaczek 13 Lut 2010 13:06 2111 6
  • #1 13 Lut 2010 13:06
    zaczek
    Poziom 10  

Witam!
    Zepsuł mi się tuner Thomson TS4P.Usterka polegała na braku odbioru oraz braku samego świecenia wyświetlacza.Po naprawie zasilacza wyświetlacz świeci i zaraz po załączeniu zasilania pokazuje się godzina, a po parunastu sekundach wyświetla się P6.
    Tuner nie reaguje na przyciski znajdujące się na płycie czołowej (poza przyciskiem zasilania).Po naciśnięciu przycisku zasilania tuner wyłącza się i zapala się zegar.Po ponownym załączeniu zasilania z przycisku płyty czołowej gaśnie zegar, a wskakuje P6, czyli prawdopodobnie ostatni zapamiętany kanał. Kanału tego nie mogę zmienić ani z pilota, ani z przycisków znajdujących sie na płycie czołowej. Czy ktoś może wie co jest tego powodem i jak ewntualnie robi sie reset w takim tunerze? Tuner też nie reaguje w pełni na pilota. Pilotem mogę załaczyć lub wyłaczyć tuner,ale innych funkcji nie mogę wykonać.Zawsze świeci się P6.
    A może już tylko wymiana softu coś pomoże? Tylko gdzie go znaleźć i jak to zrobić?

0 6
  • #2 13 Lut 2010 14:45
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Najpierw włóż kartę aby wykonać jakąś operację pilotem.
    Zostaje jeszcze punkt C+ cos zaproponują.

0
  • #3 13 Lut 2010 14:54
    zaczek
    Poziom 10  

Dzieki za zainteresowanie się moim postem.Punkt C+ proponuje kupno nowego tunera:D.Myślę że jest jakiś sposób na reset tunera.Zobaczymy,może ktoś coś podpowie.

0
  • #4 13 Lut 2010 14:59
    ddicky
    Poziom 11  

Spróbuj wymienić elektrolity po stronie wtórnej zasilacza.Być może to pomoże.

0
  • #5 13 Lut 2010 15:02
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

zaczek napisał:
    Dzieki za zainteresowanie się moim postem.Punkt C+ proponuje kupno nowego tunera:D.Myślę że jest jakiś sposób na reset tunera.Zobaczymy,może ktoś coś podpowie.

I dobrze proponują za 49 zł kupisz nowego z 2 letnią gwarancją.

0
  • #6 09 Kwi 2010 16:11
    zaczek
    Poziom 10  

Zdecydowałem się na zakup nowego tunera. Nikt nie potrafił podpowiedzieć w jaki sposób zresetować tuner. Zamykam więc ten temat.

0
  • #7 09 Kwi 2010 22:41
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

zaczek napisał:
    Zdecydowałem się na zakup nowego tunera.Nikt nie potrafił podpowiedzieć w jaki sposób zresetować tuner.Zamykam więc ten temat.

Miałeś powiedziane zakup nowego!
    A takowych się nie naprawia.
    I jeszcze jedno jak zamykasz to zamknij bo to nie SEZAM!:D

0