Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5510B421X

Olek_k 27 Lip 2004 13:07 2855 5
  • #1 27 Lip 2004 13:07
    Olek_k
    Poziom 10  

Witam wszystkich speców od sprzętu AGD i nie tylko. Mam taki dziwny problem z ww pralką i potrzebuję waszej pomocy i opinii.
    Otórz po ponad rocznym użytkowaniu (do tej pory było wszystko OK)pralka przy włączonej funkcji prania oszczędnego nie wiruje z max prędkością 1000obr/min.; ponadto wirowanie trwa dość krótko. Dzieje się tak na wszystkich programach prania i tylko przy włączonej funkcji prania oszczędnego. Reklamowałem pralkę w serwisie (jest jeszcze na gwarancji) - serwis po dwukrotnej wymianie całej płyty sterującej uważa że pralka jest sprawna technicznie i nie chce podjąć się dalszej naprawy, chociaż pralka w dalszym ciągu nie wiruje jak poprzednio (tzn. z 1000/obr/min). Interweniowałem w tej sprawie bezpośrednio u producenta, ale ten na odczepne posłał odpowiedź odmowną powołując się na opinię serwisu. Proszę o pomoc i opinie wszystkich użytkowników i znawców ww sprzętu, bo widzę że przypadek jest dosyć trudny, czy ktokolwiek spotkał się już z takim problemem. Czym i jak motywować ewntualne dalsze odwołania do producenta? Za wszystkie uwagi dziękuję.

0 5
  • #2 27 Lip 2004 19:04
    zayzayer
    Specjalista AGD

Spokojnie, to tylko Amica :D
    Coś mi sie wydaje, że jednak masz tak od początku, ale nie zwrócileś na to uwagi. Ta funkcja, którą włączasz to chyba nazywa się pranie skrócone, a nie oszczędne (no chyba, że się mylę). Pranie skrocone stosuje się najcześciej do rzeczy delikatniejszych i dlatego konstruktor postanowił ograniczyć obroty wirowania i je skrócić. Pranie skrócone pralka wykonuje kosztem jakości prania, czyli gorzej pierze, gorzej płucze i gorzej wiruje.

0
  • #3 28 Lip 2004 15:15
    Olek_k
    Poziom 10  

zayzayer napisał:

Coś mi się wydaje, że jednak masz tak od początku, ale nie zwrócileś na to uwagi. Ta funkcja, którą włączasz to chyba nazywa się pranie skrócone, a nie oszczędne (no chyba, że się mylę). Pranie skrocone stosuje się najcześciej do rzeczy delikatniejszych i dlatego konstruktor postanowił ograniczyć obroty wirowania i je skrócić. Pranie skrócone pralka wykonuje kosztem jakości prania, czyli gorzej pierze, gorzej płucze i gorzej wiruje.

U mnie funkcja nazywa się pranie oszczędne i wg instrukcji skraca w cyklu prania czas prania, o 1 ilość płukań, nie ma mowy o skróceniu czasu i prędbości wirowania - funcja zalecana jest do prania odzieży mniej zabrudzonej i tak też była wykorzystywana.
    Co do tego że było tak od początku jak sugerujesz to głowy bym nie dał, ale jestem prawie pewien że nie. Na samym początku użytkowania pralki sprawdzaliśmy ją dość dokładnie (trzeba powiedzieć że byliśmy zachwyceni) i obserwowaliśmy całe cykle prania!!
    Obecny problem wychwyciła żona, kiedy pewnego dnia stwierdziła, że "z pralką jest coś nie tak bo pranie jest źle wywirowane". Po przyjrzeniu się poczynaniom naszej pralki stwierdziliśmy oboje, że pralka wiruje inaczej niż zazwyczaj.

0
  • #4 28 Lip 2004 16:49
    zayzayer
    Specjalista AGD

W innych pralkach z tą samą elektroniką ta funkcja nazywa się pranie skrócone. To wszystko wyjaśnia. To taki efekt radosnej tworczości konstruktorów Amici.
    A swoją drogą nie polecam tej funkcji. Pralka przede wszystkim ma dobrze prać a jeszcze lepiej płukać.

0
  • #5 28 Lip 2004 23:33
    stach19
    Poziom 15  

Witam.
    Sprawdz sam cykl wirowania bez wsadu na poszczególnych prędkościach do max.Następnie z obciążeniem tą samą procedurę. Jeżeli bez obciążenia było ok. a z obciążeniem nie było wszystkich prędkości to zadziałał system wyważania (szczególnie czuły w pralkach 1000 obr.)
    Pozdrawiam.

0
  • #6 29 Lip 2004 09:48
    Olek_k
    Poziom 10  

Sprawdzę ponownie cykl wirowania, ale wydaje mi sie ze w tym cyklu pralka zawsze wiruje z predkością 1000obr/min. (teraz po praniu wirujemy pranie jeszcze raz).
    W instrukcji jest napisane, że system wyważania może w przypadku niewyważenia wsadu, ograniczyc predkość lub uniemożliwić wirowanie. Pytanie dlaczego dzieje się tak przy włączonej funkcji prania oszczędnego (próbowałem na tym samym wsadzie) i tylko w cyklu prania, natomiast w cyklu wirowania jakby autoamtyka wagowa nie reagowała!!

0