Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odłączanie wtyczki airbagu pod fotelem kierowcy -Peugeot 206

13 Lut 2010 14:18 17216 8
  • Poziom 2  
    Witam

Jestem w trakcie naprawy regulacji wysokości fotela, ale do tej czynności potrzebuję wyjąć fotel kierowcy z auta (fotel z poduszką boczną)
    Mam problem z odłączeniem zielonej wtyczki airbagu, z gniazda pod fotelem.
    Chcę ją delikatnie wyjąć, ale ona ani drgnie. Czy ona montowana jest na jakiś zatrzask, zabezpieczenie czy po prostu wsuwana?
    Nie chciałbym nadmiarem siły uszkodzić czegoś.

Poniżej zdjęcie frontu tej wtyczki, jakość marna, ale ten kto to już robił, na pewno pomoże.

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jestem rozgrzebany z całością.\
  • Poziom 18  
    Kolego nie wiem czy dobrze pamiętam ale powinna być tam taka czerwona spinka którą trzeba podważyć i podnieś do góry.
    P.S. Jeśli sobie nie poradzisz to przetnij kable i wyrzuć całkiem kostkę a następnie polutuj (będziesz miał spokój bo te kostki bardzo lubią broić w Citroenach i Peugotach łącza i nie wówczas są rejestrowane błędy i pali się kontrolka od airbagu).
  • Poziom 33  
    Tak jak pisze kolega wyżej. Jeśli odepniesz poduszkę nie włączaj zapłonu bo wywali Ci błąd i będziesz musiał na komputerze kasować
  • Poziom 2  
    Elektron 125 napisał:
    Kolego nie wiem czy dobrze pamiętam ale powinna być tam taka czerwona spinka którą trzeba podważyć i podnieś do góry.
    P.S. Jeśli sobie nie poradzisz to przetnij kable i wyrzuć całkiem kostkę a następnie polutuj (będziesz miał spokój bo te kostki bardzo lubią broić w Citroenach i Peugotach łącza i nie wówczas są rejestrowane błędy i pali się kontrolka od airbagu).

Dzięki. Niestety na tej swojej kostce nie widzialem żadnej spinki. Być może jest gdzieś od góry, od strony gąbki fotela.
    Załączam dokładne zdjęcia tej wtyczki i gniazda:

• Poziom 16  
    Potwierdzam wypowiedzi przedmówców ,najlepiej usunąć wtyczkę i polutować przewody.Miałem ten sam problem w swoim Partnerze 1,9D na zakrętach i dziurach na drodze zapalała kontrolka od poduch.Całe szczęście ze po następnym odpaleniu auta gasła.Ta wtyczka jest na taki zatrzask trzeba podważyć wkrętakiem i się ładnie rozłączy.
  • Poziom 2  
    Akurat w moim przypadku ani razu jeszcze kontrolka się nie zapaliła, tylko nie mogłem sobie poradzić z odłączeniem tego ustrojstwa. Jeżeli piszesz, że najlepiej podważyć, spróbuję to jeszcze zrobić w tygodniu. Ogólnie to z rzeczą, która wydawała się najprostsza, najwięcej pracy jest. Czy Twoja wtyczka była identyczna jak ta, na zdjęciu? Przedmówcy pisali o czerwonej spince - zabezpieczeniu. U mnie tego nie widzialem.
  • Poziom 10  
    witam. Dzisiaj też borykam się z problemem rozłączenia tej wtyczki i chciałem podpowiedzieć kolejnym majsterkowiczom że ta czerwona dźwigienka jest z drugiej strony (czyli od strony fotela ) dlatego jej nie widać i jest dosyć łamliwa o czym się zdążyłem przekonać na własnym przykładzie. Jeśli mi się uda rozłączyć to postaram się dopisać ja to zrobić nie psując niczego więcej :)
  • Poziom 10  
    Mi przy większych mrozach wyskakuje błąd poduszki nie wiem czy powodem nie było kiedyś odłączenie właśnie tej wtyczki.