Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał

13 Lut 2010 15:48 3153 2
  • Poziom 25  
    Witam serdecznie,
    mam pewien problem, od jakiegoś czasu mój przedwzmacniacz zaczął się dziwnie zachowywać. Momentami, gdy wejściowy sygnał jest dość słaby to na jednym z kanałów dźwięk jest znacznie cichszy i słychać wyraźne trzaski, gdy zwiększę sygnał wejściowy, dźwięk na tym kanale również będzie głośniejszy lecz dalej z trzaskami dopiero jak puszczę sygnał na prawdę mocno to tak jakby coś się odtyka i i głośnik zaczyna grać normalnie. Dzieje się tak tylko czasami. Kombinowałem pod różnymi wejściami i to zjawisko również występuje. Gdy zamienie kolumny kanałami to zjawisko przechodzi na drugą kolumnę.
    Kable również wykluczam ponieważ mam dość solidne (za 80zł) więc nie najgorsze, poza tym sprawdzałem pod innym kablem i było to samo. Sygnał z karty jest w porządku ponieważ podłączając do zupełnie innego zestawu wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    Gdy podłącze sygnał bezpośrednio do końcówki mocy, wszystko jest w porządku.
    Myślałem że to któryś z kondensatorów szlag trafił, lecz po oględzinach wszystkie wydają się być w porządku. Sam już nie wiem co to może być. Luty na płytce też są sztywne, i nigdzie nie widać żeby coś się np przypaliło.
    Zrobiłem duże wyraźne zdjęcia, może ktoś dojrzy tu coś czego ja nie spostrzegłem.
    Proszę o pomoc.
    Jest to Yamaha CX-50

Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał Yamaha CX-50 / przerywa i trzeszczy jeden kanał
  • Poziom 25  
    Dzięki wielkie ! W końcu się doczekałem odpowiedzi. Tak też zrobie, nie przypuszczałem wcześniej że w tym może tkwić problem.