Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik PSG5 pompy wtryskowej VP44 Bosch.

13 Lut 2010 15:56 23344 6
  • Poziom 29  
    Witam serdecznie. Trafił do mnie dziś klient z w/w sterownikiem w dłoni. Z rozmowy wynikało iż jakiś domorosły elektronik amator próbował solucji z tranzystorem, niestety sztuka ta mu się nie powiodła w wyniku czego odpadł pad lutowniczy niezbędny do podłączenia tranzystora. Stąd pytanie do kolegów, czy ktoś zna solucję na tego typu awarię lub jakiś "skrót" którym można ominąć uszkodzony pad. Jak do tej pory nie przytrafiło mi się to i wszystkie szły od strzału, i w takich chwilach trzeba odpukać w niemalowane. Niestety nie mam u siebie żadnego uszkodzonego sterownika PSG5 aby go pomierzyć i poszukać jakiejś solucji. Liczę na bardziej wtajemniczonych kolegów. Na poniższym foto zaznaczyłem który padł uległ destrukcji. Pozdrawiam

• Pomocny post
    Poziom 30  
    Ciekawe czy ktos by napisal :)) Pewnie nikt , jak sie pytalem o ten drugi pin ktory idzie do masy (pewnie przez rezystor) to nikt sie nie odezwal :) Z konsomolskim pozdrowieniem :) (bo obrazek z jakiegos rosyjskiego forum na ktorym jakos chetniejsi byli do pomocy)

• Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Dziękuję serdecznie koledzy. Rzeczywiście tak jest. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam.Mam problem ze sterownikiem pompy vp 44 psg5.a chodzi dokładniej o drugi tranzystor ten po lewej stronie.Może znajdzie się ktoś kto pomoże na PW odnośnie tego tranzystora w tym sterowniku? Bo przyznam szczerze że akurat tego nigdy nie wymieniałem.
  • Poziom 35  
    A wiesz od czego on jest i dlaczego sie spalił . Trzeba sie dokształcać.