Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użytkowanie baterii w laptopie - żywotność

13 Lut 2010 16:05 4705 4
  • Poziom 28  
    Witam,

mam pytanie odnośnie baterii w laptopie. Nowy laptop, nowa bateria, laptop będzie działał w domu - wyczytałem, że najlepiej odłożyć ją do pudełka, rozładować raz na miesiąc, naładować.. itd. To wszystko dla zwiększenia jej żywotności, by nie zepsuć w ciągu kilku miesięcy - dobra rada to oczywiste, ale.. Potrzebuję by ta bateria była w laptopie, na wypadek pisania ważnej pracy nie chcę by przy zaniku prądu laptop mi się wyłączył i teraz co lepiej? Lepiej mieć podłączoną baterię cały czas, czy podpinam-ładuję, gdy już będzie naładowana odpinam i używam laptopa do jego wyczerpania baterii i tak w kółko? Który sposób jest lepszy na "żywotność baterii" ?

Dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam,
    caly problem jest ukryty nie w bateri jako samej ale w jej sterowniku, to on "liczy" ilosc cykli ladowania i odpowiednio steruje procesem ladowania.
    Dla sterownika nie ma znaczenia czy ladujesz baterie do pelna i rozladowujesz czy ladujesz tylko pare minut, liczy sie rozpoczety cykl ladowania.
    Wracajac do twojego pytania pomysl sam co jest "zdrowsze" dla baterii. Chyba najmniej zdrowe jest trzymanie baterii na stale i wlaczanie komputera co chwile do pradu - kazde wlaczenie = kolejny cykl.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam
    Wiele zależy od tego co to za laptop. W moim Lenovo po zainstalowaniu sterownika od producenta mam pełną kontrolę nad ładowaniem baterii (w którym momencie ma się zacząć ładowanie i kiedy zakończyć) . Jeśli laptop jest pod prądem bateria tak jakby się automatycznie odłączała od niego (sprawdzany jest jedynie stopień naładowania). Sprawdź, może twój też tak może i wtedy nie ma problemu.
  • Poziom 28  
    Posiadam Dell studio 1555 i dell vostro 1700 :)
    Sprawdzę jeżeli jest coś od baterii, to pogrzebię tam.
    Jedyne co pamiętam w tej chwili (bo nie mam ich przy sobie), to w windows 7 home premium jest zarządzanie energią DELL.
  • Moderator Samochody