Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LJ 2100 wciąga papier

garcin 13 Lut 2010 16:44 1779 7
  • #1 13 Lut 2010 16:44
    garcin
    Poziom 9  

Wciąga po kilka kartek zarówno z podajnika 1 i 2. Zdaża się, że dwie są "sklejone" ze sobą, a czasem potrafi wciągnąć jedną i od połowy zabrać kolejną. Rolka w podajniku 2 jest wyczyszczona, niepopękana i nie jest łysa. Przebieg drukarki to 43 tys.

0 7
  • #2 13 Lut 2010 16:49
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Tam jest tylko jedna rolka która obsługuje oba źródła papieru :) Radziłbym jednak wymianę rolki i separatora. Czasem wydaje się dobra , a nie podaje prawidłow. To są tanie elementy i będziesz miał spokój.

C.

0
  • #3 13 Lut 2010 16:55
    garcin
    Poziom 9  

Z tego co zauważyłem to są dwie, ale mogę oczywiście mylić się co do ich funkcji. Jedna znajduje się pomiędzy podajnikiem nr 2 i dołem drukarki, a druga jest przy podajniku nr 1 (ręcznym). Jakie są ich funkcje? Na aukcji internetowej znalazłem tylko tą dolną, czy sądzisz, że jej wymiana pomoże?

0
  • #4 13 Lut 2010 17:29
    endriuf
    Spec od drukarek

Są dwie rolki i dwa separatory. Należałoby wymienić separatory, najlepiej na oryginały bo z zamiennikami to różnie bywa. Chociaż papier też może być winny. W szufladzie można zobaczyć jak wygląda. Niestety z ręcznego trzeba wyjąć.

0
  • #5 13 Lut 2010 17:32
    garcin
    Poziom 9  

Guma w separatorze szuflady po podważeniu zaczęła od razu pękać, więc na pewno należałoby zacząć od jej wymiany. Przy okazji wymienię rolkę.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Lut 2010 17:35
    endriuf
    Spec od drukarek

Wymień cały separator, najlepiej na oryginalny. Co do rolki to możesz ją obrócić.

0
  • #7 13 Lut 2010 17:50
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Tak faktycznie są dwie :) , przeczytałem nieuważnie model i zinterpretowałem jako HP LJ 1200 :D ! A tam jest jedna. Najlepiej zainwestować w 2 komplety (rolka i separator) i gotowe.

C.

0
  • #8 22 Lut 2010 11:48
    garcin
    Poziom 9  

Wymiana rolki i separatora pomogły. Dzięki za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów