Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Daewoo DWD-E1211R nie kręci

vanaxis 13 Lut 2010 16:45 5190 2
  • #1 13 Lut 2010 16:45
    vanaxis
    Poziom 15  

Jak w temacie pralka nie kręci Link

Początkowo w ogóle nie działała, wyświetlała tylko po 30s od uruchomienia "H1" (lub HI), gdy poruszałem wtyczkami, zaczęła komunikować, ale gdy nachodzi moment kręcenia bębnem tylko nim "szarpie" i po kilku próbach pika i wyskakuje napis E8. Także nie da się jej wyłączyć guzikiem zasilania, gdy się ją wyłączy dosłownie po sekundzie sama się włącza w tryb wybierania programu prania. Znalazłem do niej instrukcję, ale na temat tych komunikatów nie znajduję informacji. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Lut 2010 17:04
    pawel12
    Poziom 19  

Podobny przypadek miałem w LG i okazał się ułamany przewód w izolacji przy czujniku temperatury. Sprawdż też wszystko przy silniku szczególnie tacho i przewody w kostce.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 15 Lut 2010 11:31
    vanaxis
    Poziom 15  

Jestem zielony.. tacho czyli co ? Kostki są ok, styki nie są nawet przyśniedzione, przewody przedzwoniłem - również wszystko ok. Tu nie ma typowego silnika jak w większości pralek. są tu cewki na bębnie które poruszają magnesami na obrotowym elemęcie. Złączone jest 3 grubszymi przewodami (czyli prawdopodobnie zasilanie) i 4 krótszymi (prawdopodobnie czujnik prędkości).

schemat napędu pochodzący z instrukcji:
    Pralka Daewoo DWD-E1211R nie kręci

0