Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do amplitunera Yamaha R-100

13 Lut 2010 17:12 2251 6
  • Poziom 11  
    Moi Drodzy

Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem amplitunera Yamacha R-100. Prawie szczęśliwym gdyż nie mogę dokupić do niego pilota. Oryginalny pilot ma symbol RX-100. Szukałem pośród uniwersalnych ale nic pasującego nie znalazłem. Chyba zbyt stary model i nie występuje w wykazach. Przez przypadek znalazłem ofertę zmiennika, ale daleko, za oceanem. Czy Ktoś Was orientuje się jakie uniwersalne piloty mogą pasować do tego sprzętu?

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Czy sprzęt wygląda tak :
    to według instrukcji obsługi nie ma pilota.
  • Poziom 11  
    Witaj ICM

Widać Yamaha wypuściła dwa rodzaje urządzeń o symbolu R-100. Mój amplituner wygląda tak jak na zdjęciu. O tym, że jest wyposażony w pilota dowiedziałem się od innego użytkownika. Potwierdza to również, ściągnięty z sieci manual.

Pilot do amplitunera Yamaha R-100 Pilot do amplitunera Yamaha R-100

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Przez zupełny przypadek znalazłem taki pilot Na e-bayu. http://cgi.ebay.com/Yamaha-RS-100-audio-remot...temQQimsxZ20100214?IMSfp=TL100214121012r12348

To najlepszy dowód na to, że istniał hehe. A ja już się bałem, że będzie tak, że jak czegoś nie ma w googlach, to …..
    Niestety to nie rozwiązuje mojego problemu. Nadal nie mam żadnej informacji jak zamiennik były odpowiedni.

Czy gdzieś można znaleźć obszerną listę zamienników?

• Poziom 11  
    Rimot, dzięki za podpowiedź

Przeszukałem tą bazę danych, faktycznie imponująca. Niestety mój amplituner jest chyba za stary na to by był tam wymieniony. Swoją drogą to gdzieś trafiłem na informację, że można odnaleźć zamiennik jak się zna symbol OR. Niestety na zdjęciu tego pilota nigdzie nie widać żadnego numeru, który mógłby być punktem zaczepienia. Gdzie indziej przeczytałem, że piloty Yamaha posługują się niestandardowymi komendami RC5,

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:
    1. Kupić pilot programowalny przez USB
    2. Testować kolejno wszystkie kody RC5
    3. Zaprogramować pilot tak, aby odpowiednim przyciskom odpowiadały odpowiednie kody.

Bardzo ciekawa strona http://studio24.prv.pl/
    Myślicie, że to jest realne?