Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat cordoba 1,4 zimny silnik

13 Feb 2010 17:39 5368 11
 • Level 9  
  seat cordoba 1,4 1999rok symbol silnika APQ
  mam takie pytanie w nasze mrozy zamarzła mi odma standard w tych silnikach, pojechałem do mechanika oczyścił i jest OK. ale od tego czasu mam niedogrzany silnik tak wskazuje wskaźnik rura szeroka do chłodnicy jest ciepła czyli jest duży obwód płynu chłodzącego. Naprawa wykonana przez zdjęcie rurki odmy wyczyszczenie jej oraz elementu na dolnym króćcu rurki odmy, następnie przedmuchał system pod ciśnieniem aż dymek poleciał przez górny wlew oleju na silniku ( korek był odkręcony) wcześniej wskaźnik temperatury dochodził do połowy czyli strzałka była prawie pionowo do góry. Teraz jest ledwo ponad minimum. czy po wykonaniu takich czynności serwisowych mogło się coś uszkodzić. Stan oleju jest OK płyn chłodzący w normie. czy mógł zostać uszkodzony czujnik temperatury?
 • Level 30  
  Masz zawieszony termostat. Należy go wyjąć i wymienić na nowy
 • Level 9  
  nie termostat wymieniony na drugi też o tym myślałem sprawdzone na dwóch różnych i nie dało efektu
 • Level 30  
  Wiesz, ale duży obieg zachodzi jeśli termostat nie jest zamknięty. Kurczę a jak zachowuję się stary termostat po włożeniu do gorącej wody i studzeniu jej
 • Level 42  
  Julka , a w kabinie grzeje , czy też zimno?
 • Level 9  
  grzeje nie ma problemu

  Dodano po 1 [minuty]:

  zastanawiam się czy nie walną czujnik temperatury przy silniku mam taki 4 pinowy ale o tak nagle i zbiegło sie z przetkaniem odmy
 • Level 2  
  witam miałem to samo mam ten sam model jaki ego koloru był twoj czujnik bo niewiem jaki mam kupic z gory dziekuje

  Dodano po 3 [minuty]:

  a i jeszcze jedno pytanko jak wyczysciłes to odme to do tej pory spoko czy zawsze przed zimą trzeba ja wyczyscic
 • Level 9  
  narazie nie wymieniłem czujnika nie mam czasu ale odmę czyść jak najczęściej a zwłaszcza przed mrozami bo stanie tak jak mój i będziesz się grzebał w silniku na mrozie.
 • Level 2  
  ale tych 2 uszczelek nie wymieniasz pod odmą
 • Level 9  
  nie majster ściąga gumowa rurę oczyści coś tam oczyszcza na samym dole silnika gdzie zbiera się cały problem przedmucha powietrzem pod ciśnieniem w stronę silnika / odkręca korek wlewu oleju/ i na pół roku mam spokój Kiedyś szukałem jakiejś recepty na to znalazłem nawet na stronie Rosyjskiej patent z grzałką. ale nie kombinowałem, w salonie WW przecież dokładnie to samo montowali w POLO był okres ze to przerabiali ale koszt przeróbki 700zł jakieś 3 lata temu. Ja odpuściłem. A tak a propo mój seacik wersja produkowana na rynek skandynawski naprawdę bogaty pakiet grzania na zimę / siedzenia dysze spryskiwaczy spryskiwacze ciśnieniowe na reflektory i inne pierdoły/ ale i tak odma, zamki zamarzają ciekaw jestem jak tam sobie z tym radzą w skandynawi.