Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Galaxy: format danych przesyłanych z centrali do PC

abckonto 13 Lut 2010 18:18 1917 2
 • #1 13 Lut 2010 18:18
  abckonto
  Poziom 9  

  Witajcie!
  Może ktoś z Was spotkał się już z podobnym postem, lub po prostu dysponuje wiedzą na ten temat. Dysponuję centralami Galaxy. Centrale podłączone są do komputerów PC, aby móc je programować oraz ściągać "zdarzenia" alarmowe. Dodatkowo system jest zintegrowany z matrycami wizyjnymi BOSCH za pomocą modułu sprzętowego, który wizualizuje wybrane linie alarmowe. Ponieważ moduły te są dość awaryjne wpadłem na pomysł, aby napisać program zastępujący taki sprzęt. Więc do rzeczy! Centrala wysyła dane do komputera za pomocą złącza RS232. Oprócz informacji służących do synchronizacji połączenia wysyłane są również zdarzenia alarmowe, które są rejestrowanie w programie "alarm monitoring". Czy ktoś z Was orientuje w jakim formacie wysyłane są takie dane?
  Wiem, że są w formacie szesnastkowym. Najprawdopodnobniej wysyłane są takie informacje jak nr linii alarmowej (to jest dla mnie najważniejsze do wyizolowania) a także prawdopodobnie nazwa linii, kod SIA i inne.
  Gdybym znał format wysyłanych informacji mógłbym wyizolować odpowiednie części, porównywać je z danymi ustalonymi i wzbudzać alarmy w krosownicy wizyjnej.

  Jeżeli ktoś z Was miał z czymś takim do czynienia to proszę o informację przydatne linki, które mogą mnie dalej pokierować.

  pozdrawiam serdecznie!

  1 2
 • #2 15 Lut 2010 19:24
  Andrzej Stachurski
  Poziom 20  

  Pewnie Ci chodzi o moduły Secural montowane w niektórych marketach na M i na C??
  Galaxy wysyła tylko kod numeru linii (nie wnikałem w jakim standardzie), natomiast do krosownicy wizyjnej jest wysyłany tylko numer alarmu z tablicy (programowanej Allegiantem - też nie wiem w jakim to standardzie)

  Najprościej byłoby zainstalować jakiś program monitorujący transmisję RS232 i podejrzeć co wysyła centrala do komutera i co wysyła Allegiant do krosownicy.

  Jak już coś wykombinujesz to daj znać - byłbym zainteresowany (oczywiście odpłatnie)

  0
 • #3 17 Lut 2010 02:54
  abckonto
  Poziom 9  

  Witam!
  Wiem na jakiej zasadzie działa moduł Secural, podłączyłem i oprogramowałem ich dzisiątki. Moduł ten sprawdza przychodzące numery linii z centrali Galaxy z tymi, które ma wprowadzone do pamięci i aktywuje krosownicę wizyjną (konkretnie przyporządkowany do linii numer alarmowy) a ta z kolei uaktywnia odpowiednią kamerę (kamery).

  Podglądałem za pomocą sniffera dane przesyłane pomiędzy centralą Galaxy a komputerem PC. Jest to za pewne jakiś specyficzny protokół, w którym oprócz numeru linii wysyłane są też inne informacje. Centrala komunikuje się z PC przez cały czas, a nie tylko w chwili wystąpienia alarmu. Sęk w tym, aby dowiedziec się jaki protokół jest używany i jak go odczytac, aby wylonic potrzebne informacje.

  Pracuję nad programem, który bedzie w stanie zastąpic modul Secural.

  Jezeli wpadna Wam jakies informacje na temat protokolu, to dajcie znac, ja rowniez poszukuje tych informacji. A ciebie co by konkretnie interesowalo?

  pozdrawiam,
  Rafal

  0
  Szukaj w 5mln produktów