Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Finean dv-6806 w trybie DVD LCD świeci na zielono

pablo_9022 13 Lut 2010 18:39 1810 6
  • #1 13 Lut 2010 18:39
    pablo_9022
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Dostałem od znajomego radio samochodowe DVD (navi TV etc.) Jest ono wielkości 2din i posiada dotykowy 7" wyświetlacz lcd.

Wszystko fajnie podłączyłem je, działa ale...
    I tu jest problem.
    właczę je w trybie radia i pokazuje wszystkie kolory i jest ok, włącze TV i jest tak samo,
    jednak kiedy wybiorę opcje DVD (zawiera się w niej także czytnik kart pamięci SD) ekran świeci tylko na zielono.
    Nie zależnie czy wybiorę kartę pamięci czy płytę w tej opcji LCD świeci na zielono.
    Może ktoś spotkał się już z czymś takim i ma jakiś pomysł jak to naprawić albo co jest przyczyną.

Model radia:
    Finean albo Jinsun DV-6806
    Link do opisu

http://www.made-in-china.com/showroom/louie-z...inch-Touch-Screen-Car-DVD-Player-DV6806-.html

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 6
  • #2 18 Paź 2013 14:25
    Afcht
    Poziom 30  

W radiu wysypał się na 99% firmware w DVD po wgraniu problem znika.

0
  • #3 19 Paź 2013 20:46
    sosarek

Poziom 43  

Sprawdź czy masz kabel oznaczony jako Breake, jeśli tak zewrzyj go do masy i daj znać czy pomogło.

0
  • #4 19 Paź 2013 23:48
    Afcht
    Poziom 30  

Niestety w tym modelu to nie chce działać nie ważne czy kabel jest podłączony do +, - czy w ogóle efekt ten sam odtwarza filmy i muzykę w kolorze czarno zielonym.
    Jest to winna w 100% oprogramowania żeby jeszcze było mało to nie da rady wejść w menu w tym radiu.

0
  • #5 19 Paź 2013 23:54
    sosarek

Poziom 43  

Afcht napisał:
    Niestety w tym modelu to nie chce działać nie ważne czy kabel jest podłączony do +, - czy w ogóle efekt ten sam odtwarza filmy i muzykę w kolorze czarno zielonym.
    Jest to winna w 100% oprogramowania żeby jeszcze było mało to nie da rady wejść w menu w tym radiu.

Napisałem do masy, a nie do + zasilania. Jeżeli masz problem także z wejściem do menu to może być uszkodzony procesor, możesz go przelutować, soft do radia ciężko będzie zdobyć.

0
  • #6 19 Paź 2013 23:59
    Afcht
    Poziom 30  

Do masy był załączony nic to nie zmienia, przylutowałem też ROM z innego DVD z podobnym procesorem obraz był prawidłowy tylko brak było dźwięku, więc stawiam na uszkodzony oprogramowanie które jest nie do zdobycia
    Wiem tylko tyle że takie samo radio produkowało sony ale nie znam modelu.

U mnie z kostki wychodzi kabel brązowy z napisem Parking na zielonej kartce.

0
  • #7 28 Paź 2013 09:57
    piwos
    Poziom 23  

Ma ktoś z szanownych Kolegów już może ten firmwer?
    :)

0
  Szukaj w 5mln produktów