Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unimor Siesta 3

27 Lip 2004 15:31 3110 9
 • Poziom 11  
  Znajomy wprowadził kod blokujący kilka kanałów w Siescie 3 (Blokada rodzicielska) a później zapomniał jaki to był kod. Ja niestety nie wiem jak ten kod wyszukać lub jak go usunąć. Czy można jakoś zresetować ustawienia i wprowadzić nowe, a może istnieje jakiś prosty sposób usunięcia tego kodu i odblokowania kanałów nim zablokowanych ?
  Proszę o pomoc !!!

  Rajolek
 • Poziom 24  
  Tak.Podmienić pamięć, najlepiej na czystą, chyba że masz możliwość zaprogramowania.
 • Poziom 12  
  pozwolę nie zgodzić się z poradą ponieważ w epromie zapisane są nastawy balansu bieli,zakresu przełączania głowicy, częstotliwości pośredniej,typ dek. txt itd... wprowadź odbiornik w tryb service mode i po sprawie.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  zgadzam się z kolegą trzeba wejść w tryb serwisowy ,robi się to tak we wnętrzu OTVC zwieramy 1 i 2 pin te bliżej modułu fonii piny są koło procesora w takiej białej złączce następnie przyciskamy P+ i P- na klawiaturze lokalnej trzymając je ok. 10-15 s włączajac jednocześnie wył sieciowy po tym czasie puszczamy P+ i P- wczodzimy w' serwice mode'
 • Poziom 13  
  Zgodnie z serwisowka do tego odbiornika wejscie w tryb serwisowy odbywa sie poprzez:

  wcisniece przyciskow P+, P-, przytrzymaniu i wlaczeniu odbiornika wlacznikiem sieeciowym, przy zwartej nozce nr 21 kontrolera do masy. Wyjscie z trybu SERVICE odbywa sie poprzez ponowne wylaczenie odbiornika wlacznikiem sieciowym.

  Aby usunac blokade nalezy:
  1. wejsc w tryb serwisowy
  2. wyjsc z trybu serwisowego
  i to wszystko.

  O innych sposobach mi nie wiadomo.
  Jesli procesor zostal ustawiony z jakiegos powodu fabrycznie tak, ze wejscie odbywa sie bez zwierania nozki 21 do masy, to masz prostsza sprawe i nie musisz zdejmowac obudowy odbiornika.

  /pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Jesli procesor zostal ustawiony z jakiegos powodu fabrycznie tak, ze wejscie odbywa się bez zwierania nozki 21 do masy, to masz prostsza sprawe i nie musisz zdejmowac obudowy odbiornika.

  Dziękuję za dotychczasowe porady! mam jednak pytanie jak ustalić czy dany procesor został ustawiony fabrycznie tak abym nie musiał zwierać nóżki 21 do masy, i co dalej robić jeśli taki fak rzeczywiście zaistniał.

  Pozdrawiam Rajolek
 • Poziom 13  
  Sprawdzenie czy tak zostalo ustawione: jesli NIE uda Ci sie wejsc do trybu serwisowego bez zwierania nozki 21 do masy (tylko przytrzymujac P+, P- i wlaczajac TV wlacznikiem sieciowym) to znaczy, ze zwieranie nozki jest konieczne.
  Mozna to ustawic/zmienic bez problemu bedac w menu serwisowym. Jutro kolo 10-tej przesle Ci szczegoly na ten temat, zajrze w serwisowke. Teraz dokladnie nie pamietam, a nie chce wprowadzac Cie w blad.
 • Poziom 24  
  :arrow: rajolek
  Jak masz dostęp do SE to w 3/96s.29 i 4/96s.36 jest opis trybu serwisowego do dwóch różnych procków :SDA20562-A508 i SDA20563-A515
 • Poziom 13  
  Troszke spozniony, ale obiecany, przeczytaj, bedzie wszystko jasne

  /powodzenia


  ----- no tak, dopiero przed chwila zauwazylem, ze nie masz zbyt wielu punktow... wysle Ci to na maila. -----
  Załączniki:
 • Poziom 11  
  Dziękuję Wszystkim za porady. Bardzo się przydały no i co najważniejsze pomogły. Dałem radę to zrobić. Temat jest zatem zamknięty.

  Pozdrawiam
  rajolek