Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki fabryczne HONDA ACCORD 96-98 .kilka pytań

13 Lut 2010 21:57 7031 20
  • Poziom 36  
    Witam , zakładam ten temat ponieważ przeszukując internet nie znalazłem fachowych odpowiedzi . Myśle że ten temat napewno komuś się przyda.

Generalnie , potrzebuje oryginalne wymiary głośników w przednich drzwiach i w tylnej półce.
    Kupiłem w miare porządne radyjko do tej hondy ale oryginalne głośniki nie są zbyt zadawalające .Chcę wymienić je na coś w maire porządnego , z czego tylne mają później być napędzane wzmacniaczem ( wzmak jest ale nie mam czasu go podłączyć a oryginalna instalacja audio jest w db stanie )
    Chciałbym o odpowiedz od kogos ,kto posiada taka hondę i wymieniał głośniki , również przydadzą sie propozycje głośników od fachowców w tej dziedzinie .

Na przednie głośniki mam budżet ok 200zł , na tylnie podobnie .
    PRzednie będą zasilane radiem choć nie wykluczam w przyszłości małego wzmacniacza. Tylne głośniki nie muszą być dobrane pod radio , ale na razie będą tylko pod nim .
    Pozdrowienia :*
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Myślałeś nad wygłuszaniem drzwi? Bez wygłuszenia nie zagra to dobrze. Na przód gms (150zł) no i wygłusz drzwi a na tył nic nie wrzucaj. Odkręć boczki i zobacz jakie masz głośniki. Jeśli nawet 130mm to kupisz dystanse i przerobisz na 165mm. Ale nie wiem czy nie ma 165mm, więc może nie trzeba będzie przerabiać.
  • Poziom 28  
    Jeśli masz na głośniki w sumie 400zł to lepiej kup dobry zestaw odseparowany na przód, a z tylnych głośników zrezygnuj. Piszesz, że masz jakiś wzmacniacz, czyli (o ile będzie się nadawał) w sam raz przydał by się do zestawu przedniego.
  • Poziom 28  
    Może poczytaj troszkę ? tematów tego typu jest codziennie pełno... Polecam FAQ Nazar'a na początek, pozatym nie wiem czy wiesz co to dystanse ;)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Kolego więcej kultury.
    Tweetery 1 1/2"
    Przód 6 1/2"
    tył 6X9"
  • Poziom 35  
    Trzeba by jeszcze sprawdzic glebokosc montazowa bo jezeli masz taka maskownice co mysle to przy grubym dystansie moze sie nie zmiecic glosnik pod tapicerke , bez zlosliwosci ale troche inwencji , wykrecilbys przedni glosnik zrobil fotke jego i miejsca montazowego to sie pomysli , dlaczego dystans dlatego bo seryjne glosniki czesto sa integralne z jakims badziewnym plastikowym dystansem/kolniezem i po wyjeciu glosnika wraz z nim nie ma innej mozliwosci jak wkrecenie sie z nowym glosnikiem w blache i raz ze jest to nie prawidlowy montaz to dwa glosnik moze w ten sposob tak wejsc do wnetrza drzwi ze bedzie zawadzal o szybe badz jej prowadnice , wiec tak jak mowie w kazdym samochodzie jest to troche inaczej rozwiazane a to jest twoj samochod i twoja brocha zeby sie troche wykazac skoro chcesz profesjonalna rade a nie bezmysle polecenie jakis glosnikow to jeszcze trzeba sie zastanowic jak to zamontowac , kiedys mialem mazde do roboty i gos kupil glosniki przywiozl i mowi montuj Pan a ja na to ze to co przerabiamy sazyby na elektryczne i robimy panel z zywicy ? Zdziwko i oburzenie sie malowalo na goscia twarzy bo sie okazalo ze jak wspomnialem glosniki glebokosc montazowa 80mm a mozliwosc 50mm , maskownica integralana z tapicerka i lekko zaslonieta korbka do szyby , i gdybym zamontowal to raz maskownica juz byla bez szans zeby wrocic na swoje miejsce a dwa korbka od szyby by przy otwieraniu uderzala w glosnik. Wiec jezeli nie chcesz takich sytuacji to daj nam wiecej informacji poszukaj podowiaduj sie a my polecimy odpowiednie grajki dla ciebie
  • Poziom 35  
    No widze ze od biedy da sie wykorzystac fabryczny dystans wiec pozostaje znalezienie glosnikow 16,5cm
  • Poziom 35  
    To sadze ze nie ma nic gorszego niz glosniki wspolosiowe

Dodano po 38 [sekundy]:

A i ze GMS 1602 na przod byl by tanszym i lepszym rozwiazaniem ;)
  • Poziom 35  
    Chodzi o kierunkowosc dzwiekow wyzszych niz umowne 80Hz
  • Poziom 35  
    Zobacz na forum Hondy ale pewnie standart trzeba sie rozejrzec za widocznymi zaslepkami po odkrecac co sie da podwazyc i zacznie wyskakiwac ;) Co do glosnikow to jezeli nie sluchales dobrego zestawu odseparowanego to ci wystarczy , wspolosiowki sa ok dopuki nie ma sie punktu odniesienia ;)
  • Poziom 15  
    Kolego zajrzyj na forum HAKP. Do VIgen opis jest, do Vgen nie wiem. Poza tym żadna filozofia.
  • Poziom 15  
    nici napisał:
    To jest niby VI gen ;p znaczy V gen po lifcie ...

Vgen - 93-98r (96r lifting)
    VIgen - 98-02r (01r lifting)
    VIIgen - 03-08r (06r lifting)
    VIIIgen - 08->

I nie inaczej. Załóż konto i popytaj. W dziale dla klubowiczów powinna być instrukcja serwisowa do Vgen).
  • Poziom 36  
    Głośniki zamontowane .

Grają , generalnie spodziewałem się czegoś więcej po tym JBL ale nie jest najgorzej . Byc może radio za słabe ( kd-r401) .

W najgorszym wypadku zapne wszytko pod wzmacniacze tak jak miałem w poprzednim aucie .