Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Boxer 2.5D (DJ5) nie wkręcopa się na obroty....

13 Lut 2010 22:26 3748 5
  • Poziom 15  
    Witam

Problem jak w temacie, mianowicie po tych 30 stopniowych mrozach złapało ropę, odmroziłem ją wpychając do ciepłego pomieszczenia, odpalił ale już nie chce się wkręcić na obroty tzn gaz w podłogę a on nic. Myślałem że to filtr paliwa, wymieniłem, taki syf był że głowa mała, nawet trochę go rozsadziło bo w paliwie była wydaje mi się woda. Ale ok problem objawia się następująco, nie wkręca się na obroty, można wcisnąć w podłogę i nic, wkręci się trochę wyżej niż bieg jałowy i wszystko. Podczas jazdy 50-60 km/h to maks ile pójdzie. Co to może być ?? Bak czyszczony, węże przedmuchane z paprochów, filtr po raz kolejny wymieniony i dalej to samo. Czy coś z pompą się mogło stać ?? Co najlepsze odpala bez problemów, ale za cholere nie puści dymka jak kiedyś to przysmolił na czarno jak targał 2,8 t na sobie i szedł bez większych problemów. Nie wiem co myśleć :(
  • Poziom 19  
    Mogła sie pompa przytkać ( niektóre mają sitka )
  • Poziom 15  
    Pompę też staraliśmy się przedmuchać ale przez nią ciężko ogólnie przechodziło ciśnienie, no i nie zauważyłem nigdzie sitka.
  • Poziom 31  
    Podłącz pompę bezpośrednio do jakiegoś pojemnika z paliwem.
    Pompa wtryskowa jak pracuje to wytwarza wewnątrz siebie ciśnienie zależne od obrotów. Brak ciśnienia powoduje że silnik nie wejdzie na obroty.
    W pompie znajduje się zawór redukujący to ciśnienie, do ktorego jest dostęp po odkręceniu specjalnej śruby, ma trójkątny łeb.
  • Poziom 9  
    Witam mam podobny problem z moim samochodem. Od niedawna nie wkreca sie na obroty i strasznie dymi. Zaczelo sie to jakies tydzien temu jechalem do domu i nagle zaczol slabnac zaczelo brakowac gazu az wreszcie doszedl do momentu kiedy mozna bylo tylko na 1 jechac. Aktualnie gdy go zapalke bo z paleniem nie ma wiekszych problemow i nacisne sandal do spodu to podniesie troche obroty i koniec. Jesli ktos moze mi cos podpowiedziec to bym byl wdzieczny.:|
  • Poziom 15  
    Ja rozwiązałem swój problem, u mnie pompa wtryskowa poszła do regeneracji i zapchane były jakieś sitka szczelinowe, zamontowałem ją, ustawiłem rozrząd i teraz śmiga jak należy. Nie wiem czy jeszcze dawki mu nie zmniejszę bo teraz chodzi jak należy ale smoli na czarno :P dopóki nie złapie tych 70 stopni