Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 962 - pobiera za dużo wody

13 Lut 2010 23:15 6505 20
 • Poziom 9  
  Zmywarka Whirlpool ADP 962 pobiera za dużo wody, po czym zaczyna wylewać wodę zapala się dioda awarii.

  Witam
  Jestem pierwszy raz na forum proszę o pomoc w naprawie zmywarki whirpoole ADP 962. Pobiera za dużo wody, przelewa się wężykami do miski co powoduje zadziałanie wyłącznika przelewowego i wypompowanie wody wymieniłem hydrostat membranowy, bo myślałem iż to on jest przyczyną; sprawdziłem przepływomierz licznik impulsów - też się kręci, dmuchałem sprawdzając go, kontaktron sprawny bo sprawdziłem przyrządem - podczas pobierania wody przerywał obwód z różną prędkością, zależną od ciśnienia wody. Ciekawostką jest jak przykręcę dopływ na zaworze tak, aby woda bardzo cienkim strumieniem płynęła - to jest dobrze, nie widzę aby turbinka była pokryta kamieniem cały rozdzielacz plastykowy jest czysty i drożny. Proszę o pomoc, co to może być ile taka naprawa może kosztować. Z góry dziękuję.
 • Poziom 21  
  Poszukaj nieszczelności układu.
  Zmywarka nie pobiera za dużo wody, gdy przepływomierz jest sprawny tylko jej część przelewa się przez jakąś nieszczelność do miski ściekowej. Twoja zmywarka ma już kilka lat więc możliwa jest nawet dziura w jakimś gumowym wężu.
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem, przelewa się wężykami od przelewu ,w zmywarce jest tyle wody, aż przelewa się przez otwór wsadowy; mimo to dziękuje za radę.

  Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

  Ponownie proszę o pomoc; kto może mi pomóc usunąć tą usterkę z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • Poziom 24  
  Tak dla pewności spytam , czy zakupiłeś oryginalny hydrostat do TEJ zmywarki?
 • Poziom 9  
  Witam
  kupiony hydrostat jest oryginalny zapłaciłem w serwisie 95 zł. niepotrzebnie wydałem kasę bo na starym tak samo było czyli woda przelewa się ,dodam iż robiłem różne próby ,wybrałem trochę wody kubkiem aby zobaczyć co dalej będzie robiła zmywarka ,okazało się wszystko porządku dopóki nie wylała i pobrała na nowo ,myślę iż pobiera za dużo wody o około 4 litry.
 • Poziom 24  
  Sprawdź dokładnie co radził kol. Jasxx. To ewidentnie wina układu hydrostatu. Czyli gdzieś pęknięty wężyk lub kubek hydrostatu. Twoje doświadczenie z małym ciśnieniem wody na dojściu to potwierdza. Tam po kolei musisz sprawdzić cały układ, np dmuchać w zatkany palcem wężyk. Czasami lubi uciekać tam gdzie wężyki są nasadzane na końcówki. Poobcinaj te zgrubienia na nich.
 • Poziom 9  
  Jak wcześniej wspominałem wiem gdzie woda leci do miski z pływakiem, a mianowicie powtórzę iż leci dwoma wężykami które to wężyki mają za zadanie odprowadzić za duży poziom wody z komory myjącej, przypuszczam iż to licznik impulsowy -kontaktron jest przyczyną lub moduł który zlicza te impulsy, nie wiem jak to działa,i dlatego proszę o pomoc pozdrawiam pychu7
 • Poziom 24  
  Hydrostat" mierzy" poziom wody. Wlewająca się woda do komory myjącej powoduje wzrost ciśnienia w zbiorniczku i wężykach i tak dobierane są hydrostaty w zależności do jakiego urządzenia są przeznaczone i jaki poziom wody ma w nich być. Przelewa się woda bo musi gdzieś jej nadmiar zejść przy uszkodzonym układzie, inaczej napełniło by całą zmywarkę
 • Poziom 9  
  ten wymieniany hydrostat bo ja go tak nazwałem ma membranę załańcza pompę myjącą .w serwisie powiedziano mi że to jest czujnik obecności wody w innych zmywarkach są hydrostaty do poziomu wody . w tej zmywarce jest jakiś wodomierz w labiryncie wodnym tam gdzie woda przepływa tak się dowiedziałem na forum
 • Poziom 21  
  Skoro małe ciśnienie powoduje, że zmywarka działa prawidłowo to usterki, którą pokaże programator nie masz. Sprawny jest programator i wył. membranowy. Wyczyść odkamieniaczem licznik, zapewne jest już tak brudny, że kręci się zbyt wolno w stosunku do pobieranej wody. Ewentualnie poszukaj przecieku wodu do kompry zmywarki jeszcze przed licznikiem.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za radę wyczyszczę i odezwie się chwilowo nie miałem czasu aby zmywarkę naprawiać , ani wcześniej odpisać .trochę nie nie rozumiem szukania przecieku ,,jeszcze przed licznikiem" dzięki pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  W przypadku zapchanego, zniszczonego złoża jonitu woda poprzez zawór bezpieczenstwa pomijając licznik przedostaje się bezpośrednio do komory zmywarki.
  W przypadku uszkodzonego rozdzielacza wody przedostaje się ona do komory zmywarki pomijając licznik.
 • Poziom 9  
  Dziękuje za radę i wyjaśnienie, jutro to sprawdzę ,to znaczy dziś po już jest po 24 pozdrawiam!!!!!!
 • Poziom 9  
  Witam
  zmywarka naprawiona pomogło dzięki panu JASXX dziękuje i pozdrawiam
 • Poziom 10  
  cześć
  mam ten sam problem Zmywarka Whirlpool ADP 962/2 - po teście zgłosiła bład F6. sprawdzony wąż aqua stop -spalona cewka zaworu. żeby
  znależć przyczyne sprawdziłem - na wyjsciu sterownika WV1 zaraz po załaczeniu pokretła programu pojawia sie od razu U 230V i jest tam cały czas . Czy tak ma byc ?.
  Mam jeszcze pytanie do Jasxx jak sprawdzic czy złoże jonitu jest zużyte i czy woda nie przelewa sie zaworem bezpieczeństwa.
 • Poziom 21  
  Złoże jonitu jest jak katalizator, prawidłowo użytkowane będzie działać wieki. Jednak są tacy co nie przestrzegają instrukcji i poprzez nie sypanie soli, a co za tym idzie nie robienie regeneracji w granulkach (taka galaretka) zbiera się za dużo wapnia (kamień) i powstaje zator. Spotkałem także takich co do złoża jonitu zamiast sypać sól wkładają tabletkę (bo na tabletce pisze sól). Po krótkim czasie z galaretki z granulek robi się galaretkowata papka nie przepuszczająca wody. Jak zauważymy to wcześniej można starać się zastosować płukanie, jak późno złoże do wymiany.

  Po zdjęciu bocznej ściany (lewej) mamy rozdzielacz wody, gdy jakiś układ jest niedrożny (złoże jonitu) rozdzielacz nadyma się jak balon i woda poprzez zawór bezpieczeństwa przedostaje się do komory zmywarki otworem odpowietrzającym (widać go wewnątrz na lewej ścianie).
 • Poziom 10  
  Wyrzuciłem zepsuty aqua stop a w zamian zastosowałem elektrozawór od jakiejś pralki (bez napięcia otwarty po podaniu napięcia zamyka). Moje pytanie czy tak samo działa oryginalny zawór aqua stop. czy może odwrotnie?
 • Poziom 21  
  Odwrotnie. Podanie napięcia otwiera zawór. Nie może być tak, żw gdy wyłączysz zmywarkę z prądu zacznie pobierać wodę.
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedż . Wreszcie znalazłem jakąś przypuszczalną przyczynę awarii, na razie znalazłem uwalony triak MAC97A8 na płytce sterownika sterujący pracą zaworu na wężu aqua stop , jutro kupię nowy i zobaczymy.
 • Poziom 10  
  Wymieniłem triak na taki sam jak był i zmywara śmiga jak trzeba.Cały koszt naprawy to 1 zł triak i nowy wąż dopływowy 157 zł.
 • Poziom 7  
  Chcę serdecznie podziękować Panu Jasxx za podpowiedź dotyczącą roli zapchanego złoża jonitu w poborze nadmiernej ilości wody przez zmywarkę. Proszę sobie wyobrazić, że to ja podpowiedziałam technikowi z serwisu, i po bezskutecznej wymianie presostatu, modułu , labiryntu - wreszcie po 3 miesiącach naprawił mi zmywarkę - model ADG 3556. Złoże jonitu było zapchane, ale nie kamieniem, bo zawsze używam sól, ale rdzą z rur. Instalacja wodna była zrobiona z rur żelaznych (były to takie czasy), teraz jest wymieniona i będzie ok. Jeszcze raz dziękuję, szkoda, że takich fachowców, jak Pan Jasxx jest mało.