Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompatybilnosc Huawei d100 i ZTE MF636

14 Lut 2010 00:18 7247 6
  • Poziom 9  
    Kupiłem internet Play-a - modem huwaei 156 wraz z routerem huawei d100.Niestety w miejscu gdzie mieszkam nie smiga to najlepiej. Zdecydowanie bardziej dziala internet z Orange. Mam tez z Orange modem ZTE 636. Niestety jak wpinam go do routera huawei d 100 internet nie dziala. Czy to problem ze oba modemy nie wspolporacuja ze soba czy nie sa poprawnie skonfigurowane.
    Sam ZTE 636 w Orange hula jak wlaczony jest do kompa przez USB, jesli jednak wepne go do huawei d100 ktory pelni u mnie role routera to nie ma internetu.
    Czy mozecie pomoc?

Dodano po 41 [minuty]:

Tak zastanawiam sie czy to byc moze problem simlocka w jednym z nich czy po prostu nie wspolpracuja ze soba czy problem w niewlasciwym skonfigurowaniu?
  • Poziom 9  
    Witam,
    Najprawdopodobnie jest to problem modemu, bo ten d100 współpracuje z modemami: E156, E156G, R1550, E160, E160G, E169, E169G, E170, E172, E176, E180, E220, E230

ZTE raczej odpada, a modem od Play... najlepiej sprawdz czy ma simlocka, bo jak nie ma to można by go podłączyć pod d100 z karta Orange
  • Poziom 9  
    Dzieki, wlasnie sprawdzilem i rzeczywiscie ten jest bez simlocka, wrzucilem karte z Orange i smiga.
    Lepiej niz z Playa.
    Ale z kolei karte z Play wrzucilem do ZTE i nie dziala, pewnie Orange zalozylo simlocka.
    Pewnie nie zostaje nic innego jak zdjac, ale czy wowczas ZTE MF636 pracyje z karta sim play online?
  • Poziom 9  
    Zdięcie simlocka wiąże się z utratą gwarancji więc czy jest sens???
    Jeżeli już był by bez simlocka to kwestia tylko zmiany ustawień połączenia w programie od ZTE
    Parametry, które należy wpisać dla karty Play :
    APN: INTERNET
    Nazwa użytkownika: brak
    Hasło: brak
  • Poziom 9  
    Niestety ZTE ma simlock ;-(
  • Poziom 2  
    Rafalek5 napisał:
    Niestety ZTE ma simlock ;-(

Jeżeli zakończył Ci się okres obowiązaywania Umowy, możesz zdjąć SIM Lock z ww. modemu za free w dowolnym salonie Play. Może to potrwać do 2 tygodni, ale powinno rozwiązać Twój problem.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dzięki, sprobuje