Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Golf 2000r. 1.9 Tdi 115Ps Spalone przewody od świec???

krung86 14 Lut 2010 10:01 5019 11
  • #1 14 Lut 2010 10:01
    krung86
    Poziom 10  

Witam. Wczoraj jak wykręcałem akumulator do podładowania na prostowniku zauważyłem że mam spalone kable od świeć grzejących płyn chłodniczy (patrz foto).
    Mam pytanie: Co z tym zrobić? I od czego to się stało?

Po zapaleniu auta zauważyłem że na pierwszej świecy pojawiają się iskierki.
    Cz te świece są wogóle potrzebne? Można je wyłączyć (bezpiecznik wyciągnąć lub przekaźnik)? Bo jak kable zaizoluje to nie rozwiąże problemu bo znowu może izolacje przepalić i boję się że mi się auto sfajczy. Bedę wdzięczny za dobre rady. Foto
    PS. Jak foto źle wrzuciłem to przepraszam. jestem początkujący. Jeżeli temat już był (nic nie znalazłem) to proszę o link. Pozdrawiam Romek

0 11
  • #2 14 Lut 2010 10:11
    Mustang GT
    Poziom 13  

Hejka świece są po to bo te silniki słabo się grzeją jak odłączysz będzie się dłużej grzał a szczególnie w obecnych temperaturach. Popraw styki na kablu gdzie podłączasz świece (bo przez słabą przewodność spaliła ci się izolacja). Jak to zrobisz to nie powino iskrzeć ani grzać się przewód nie będzie. Zaizoluj i miłego ciepła :) pozdro

0
  • #3 14 Lut 2010 10:23
    krung86
    Poziom 10  

Czyli z tego co zrozumiałem to najlepiej kable ściągnąć ze świeć (te kabelki podobno nie są przykręcane jak w przypadku świeć żarowych tylko montowane na fajce jak w świecach zapłonowych), wyczyścić styki, zaizolować odkryte elementy przewodu i z powrotem założyć. Czy to jest rozwiązanie mojego problemu?

0
  • #4 14 Lut 2010 10:29
    Mustang GT
    Poziom 13  

Tak jak piszesz proponuje jeszcze posmarować styki maścią do poprawy przewodności taką jak do klem od aku.

0
  • #5 14 Lut 2010 10:30
    pawel380V
    Poziom 19  

Zaizolowanie nic tu już nie pomoże przy takiej temperaturze jaka panuje izolacja będzie sie rozklejać. Trzeba dobrze wyczyścić styki i założyć nowe przewody, chociaż na odcinku gdzie jest stopiona izolacja.

0
  • #6 14 Lut 2010 10:34
    Mustang GT
    Poziom 13  

Za izolacje proponuje koszulki termokurczliwe i spokojnie da rade :)

0
  • #7 14 Lut 2010 10:43
    pachnies
    Poziom 15  

Przewody do wymiany są juz przegrzne i izolowanie ich nic nie pomoże możesz spróbować zacisnąć końcówki przewodów ale pewnie i tak objaw się wróci bo owe końcówki straciły elestyczność

1
  • #8 14 Lut 2010 10:51
    Elektron1234
    Poziom 20  

Witam Nie stosuj półsrodków Proponuje szrot ,kupić fajki zkawalkiem ok 10cm przewodu oczyscić swiece (chociaż watpie troche w to czyszczenie bo sa styki przegrzane,ale może uda ci sie)Odciąć przegrzane kable zalutować i cieszyć sie z ciepełka Powodzenia

0
  • #9 14 Lut 2010 10:56
    krung86
    Poziom 10  

Mam znajomego co rozbiera i naprawia samochody powypadkowe. Jeżeli bym z takiego golfa wyciął kawałek instalacji z tymi fajkami? Nie wiem czy te przewody gdzieś dalej się łączą na kostce lub może ewentualnie w jakimś ,,zdrowym" miejscu obciąć moje stare kable z fajkami i dołączyć nowe.

Czy świece są do wymiany?

Dodano po 1 [minuty]:

Widze że kolega mnie uprzedził z pomysłem :)

0
  • #10 14 Lut 2010 11:00
    Mustang GT
    Poziom 13  

Wymiana przewodów nie zaszkodzi styki tylko dobrze wyczyści trzeba i maścią do poprawy przewodności posmarować koszulkę termo kurczliwą i będzie ok.

Dodano po 3 [minuty]:

Świec nie są do wymiany bo styki się zabrudziły. Kabli nie obcinaj gdzieś daleko tylko 1cm od miejsca gdzie jest jeszcze cała izolacja dolutuj nowe i ok

0
  • #11 14 Lut 2010 11:43
    Sztomel
    Poziom 34  

Kabelki od świec podgrzewacza idą w peszli do skrzynki E-box widocznej na poniższym foto (po lewej stronie przepływomierza) i tam znajdują się dwa przekaźniki podające zasilanie na te świece (53 i 53 lub 53 i 100 - zależy od wersji), doraźnie (do czasu wymiany instalacji) możesz wyjąć przekaźniki by ECU nie zasilał świec
    Vw Golf 2000r. 1.9 Tdi 115Ps Spalone przewody od świec???Vw Golf 2000r. 1.9 Tdi 115Ps Spalone przewody od świec???

gdybyś był zmuszony wymienić bezpiecznik świec podgrzewacza to jest to bezpiecznik oznaczony jako FL5 w puszce na akumulatorze :
    Vw Golf 2000r. 1.9 Tdi 115Ps Spalone przewody od świec???

0
  • #12 14 Lut 2010 15:33
    krung86
    Poziom 10  

Bardzo dziękuje. Na razie wyciągne te przekaźiki a jak bedzie troche czasu to doprowadze to wszystko do ładu.

-1