Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL1250 - reset licznika bębna

27 Lip 2004 17:14 5283 8
  • Poziom 14  
    Mam pytanko. Czy w Brother HL 1250 jest licznik stron no i czy można mu zrobić reset. Jeszce takiej drukarki nie miałem a klijent twierdzi że wymienił bęben i dalej drukarka twierdzi "wymień bęben".

Pozdrowionka.
  • Poziom 13  
    ma licznik , ale elektroniczny
  • Poziom 15  
    Witam
    Ta drukarka ma licznik stron ale mozna go zresetowac bez wzgledu na to czy beben jest nowy czy stary. A nawet jak go nie zresetujesz to bedzie sie palic dioda od wymiany bebna a i tak wszystko bedzie dzialac. Beben resetujesz w nastepujacy sposob. Wylaczasz drukarke otwierasz klape ta gdzie wkladasz beben , przyciskasz przycisk ten z lewej strony przy otwartej klapie, wlaczasz drukarke, przytrzymujesz klawisz az zapala sie wszystkie diody, albo troche dluzej. Jezeli to nie pomoze to zrob to samo z wyciagnietym bebenem z drukarki. Podaje ten reset z glowy ale w tym modelu i 1030 dziala to na pewno bo sprawdzalem. Pozdrawiam hq
  • Poziom 14  
    Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Jak sprawdzę to dam zanć.

Pozdrowionka.
  • Poziom 14  
    Był już u mnie drukareczka udało się a procedura wyglądała następująco:

1. Wyciągnąć bęben.
    2. Włączyć drukarkę.
    3. Nacisnąć przycisk ( jedyny w tej drukarce ) do chwili zapalenia się wszystkich LED.
    4. Wyłączyć drukarkę.
    5. Zainstalować bęben.

Wszystko działa OK.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

Pozdrowionka
  • Poziom 15  
    a jak mozna sprawdzic ile wydrukowała już stron? dodobno jest taka mozliwosc? plis
  • Poziom 12  
    Waldekk111 napisał:
    a jak mozna sprawdzic ile wydrukowała już stron? dodobno jest taka mozliwosc? plis

Przy wciśniętym przycisku na panelu przednim, włączyć drukarkę. Zapalą się wszystkie diody, trzymać przycisk wciśnięty, aż zostanie zapalona tylko dioda DRUM. Puścić i ponownie wcisnąć przycisk, czekając aż zapali się dioda READY- puścić przycisk i drukuje się strona konfiguracyjna (gdzie jest również stan licznika wydruków PAGE COUNTER). Powodzenia
  • Poziom 15  
    co to za obiawy? pali sie ready i nieraz zapala sie na chwile 2 dolne czyli tuner???? tener pełny (napełniany)