Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron E1505 - Bateria TYPE: GD761 11.1V

14 Lut 2010 13:38 4891 6
  • Poziom 2  
    Mam Dell Inspiron E1505,

Typ: Li-ion
    Cells: 6 - komorowa
    Napięcie: 11.1V
    Pojemność: 4800mAh
    53WH

1. Nie korzystałem z niego przez 2 tygodnie
    2. Korzystam zawsze z zasilania prądem stałym
    3. Włączyłem laptopa i miga mi czerwona diodka 3x i 1x zielona,
    4. Po sprawdzeniu na baterii świeci sie 5x zielona diodka, a gdy przydusze taki przycisk na baterii to migaja diody 1-3-5 na zielono, po czym po chwili nastepuje powrót i świeci 5x zielona.
    5. W opcjach zasilania poziom baterii wynosi 100%, a gdy tylko odłącze kabel zasilania, to laptop natychmiast sie wyłącza.

Chciałbym uzyskać wskazówkę co mogło być przyczyną że bateria pada i jak to rozwiązać? Czy bateria nadaje sie całkowicie do wymiany czy poprostu przyczyny nalezy szukac gdzie indziej?

Poniżej umieszczam screena z Battery Mon:

Dell Inspiron E1505 - Bateria TYPE: GD761 11.1V

Prosze o informacje w tej sprawie.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 30  
    Z tego co widac to sie elektronika pogubila (wysypal sie wsad ) , zapewne dlatego sie tak stalo bo bateria lezala przez 2 tygodnie i sie rozladowala badz ja laptop wyczerpal w stanie uspienia , a to ze laptop sie wylacza ( czytaj pada zaraz po wyciagnieciu zasilania) jest spowodowane tym ze roznica napiec pomiedzy ogniwami byla tak duza ze uklad wysadzil bezpiecznik dla bezpieczenstwa przy probie ladowania. Zakladam ze nik nic nierobil z ta bateria (proba regeneracji itp. ).
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Zgadza sie, nikt nic nie robil z baterią, wszystko działało od nowości, a tutaj po tej dwu tygodniowej przerwie w pracy laptopa powstał problem.

Prosze o wskazówke jak naprawić wsad.
  • Poziom 20  
    niestety bateria jest na procku bq80201DBT, który ma niestandardowe hasło, miałem program be2works z wykupioną licencją i nic się nie dało zrobić

jakby się komuś coś udało zrobić z tą baterią to również proszę o poradę

na płytce jest bezpiecznik 12A H3 i za każdym razem go przepala, po wylutowaniu bezpiecznika styki prądowe zwarłem cienkim drutem a zamiast grzałki dałem rezystor 7.5ohm/2W i po włożeniu baterii do laptopa procek nadal zaczął wysyłać sygnał do przepalenia bezpiecznika (rozgrzał rezystor do czerwoności)

także jak ktoś ma pomysł jak naprawić wsad w procku to ponawiam prośbę o pomoc
  • Poziom 30  
    Producenci BEW twierdza ze da sie zklonowac ten BQ nawet jesli haslo jest nieznane .

tutaj cytat z forum BEW mozesz sam poszukac na ich forum jest to temat jeden z bardziej obszernych ;)

Q. How to recognize if i can reset BQ80201 or not?
    A. You can do it with demo version.
    First try to read the Integrated Flash of BQ80201. You need to choose BQ208X in chip listbox and press "Read" button.
    1. If the data appeare in dump window and "D" is turned to gren then you need just to press "Reset" button to reset the chip.
    2. If you receive message "Sealed" but in Battery data window you can see proper data of Device Type and Firmware revision (something like 20846 and 1.43) than you can replace BQ80201 with BQ2084 using cloning procedure.
    3. Check the connection of pin 11 of BQ29312. If it's connected to BQ80201 pin 1 via 100ohm resistor then you can try to replace it with BQ2084 using cloning procedure even if you can't read the original chip Flash and Device Type and Firmware revision values are out of range.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak można go sklonować, ale warunkiem jest tutaj punkt 3. Jeśli jest spełniony to można klonować. Jeśli nie jest spełniony, to niestety nie da się go sklonować, bo wtedy jest on zaprogramowany jak BQ8011 lub jeszcze w inny sposób.
  • Poziom 27  
    Mały offtop - brat ma inspirona 6400 (pasuje do niego ta sama bateria co w temacie) i nie miał baterii (kupił bez). Postanowiłem zrobić mu niespodziankę i wylicytowałem baterię na alleg.o. Typ KD476 11,1v 7200mAh, jest to zamiennik. Bateria przyszła, odczyt za pomocą SBW zrobiłem a tu fcc około 300mAh. Pomyślałem, że nie dość że w środku jest jakiś flashrom to jeszcze pewnie z hasłem. Otworzyłem baterię a w środku co? Bq2060 i 24c02. Ma brat szczęście :) Nie dowierzałem własnym oczom, że bateria do dosyć nowego laptopa może być zbudowana na takich układach.