Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop C-112- problem z multimetrem

diadem 14 Lut 2010 13:52 2836 5
  • #1 14 Lut 2010 13:52
    diadem
    Poziom 12  

Witam.
    Dostałem od kolegi Oscyloskop Litewskiej firmy Rimeda C112A. Kolega zakupił go na Alledrogo za 50zł jako uszkodzony. Sprawdziłem więc napięcia i doszedłem do wniosku, że uszkodzeniu uległ jedynie potencjometr od jaskrawości. Po wymianie oscyloskop działa poprawnie.
    Przyszedł więc czas na multimetr.
    I Tu kilka pytań ponieważ nie rozumiem cyrylicy:
    - Czy pomiar napięcia np 9V powinien być dokonywany pomiędzy kołkiem oznaczonym jak masa a kołkiem oznaczonym <1kV? Tu zaznaczam, że nie ma oryginalnych przewodów pomiarowych, więc mam zamiar przylutować kable na sztywno.
    - Czy normalnym objawem w tych oscyloskopach był fakt, że gdy przełączę z funkcji oscyloskopu na funkcję multimetr to wpierw trwa jakby odliczanie czy kalibracja i po kilku sekundach ustalają się same zera? Oczywiście końcówki pomiarowe są wolne, nic nie podpięte.
    I na koniec:
    - Co to za gniazdo po prawej stronie od gniazda BNC, tuż za masą? Nie jest opisane więc nie wiem do czego ma służyć.
    Oscyloskop C-112- problem z multimetrem

0 5
  • Pomocny post
    #2 11 Sie 2010 21:25
    a12b234
    Poziom 9  

Napięcie mierzysz tak jak pisałeś - 9V (mniej jak 1kV <1kV) i masa. To normalne, że po przejściu z oscyloskopu na multimetr, musi (multimetr) mieć nieco czasu na wyzerowanie wskaźnika. To metalowe gniazdo na prawo od BNC to podłączenie masy (uziemienia). Może temat nieaktualny, ale jak ktoś będzie zaglądał, niech wie.

1
  • #3 12 Sie 2010 08:47
    zbynio-woj
    Poziom 9  

Witam i podpinam się do tematu ponieważ mam problem z multimetrem tego rodzaju że nie mierzy ani na voltach i na omach.Po wnikliwym sprawdzeniu okazał się padnięty układ D5-K155NE2 i prośba czy ktoś wie jaki to zamiennik lub ma takowy na zbyciu,chętnie kupię.podaje link do aplikacji tego układu
    http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/125437/ETC/KM155.html

0
  • #4 12 Sie 2010 12:26
    diadem
    Poziom 12  

a12b234 napisał:
    Napięcie mierzysz tak jak pisałeś - 9V (mniej jak 1kV <1kV) i masa. To normalne, że po przejściu z oscyloskopu na multimetr, musi (multimetr) mieć nieco czasu na wyzerowanie wskaźnika. To metalowe gniazdo na prawo od BNC to podłączenie masy (uziemienia). Może temat nieaktualny, ale jak ktoś będzie zaglądał, niech wie.

Dzięki za odpowiedź, jednak co do gniazda to pisałem o gnieździe na prawo od gniazda masy. Czy podpowiesz do czego służy?

0
  • Pomocny post
    #5 13 Sie 2010 11:23
    MuNiO
    Poziom 26  

diadem napisał:
    Dzięki za odpowiedź, jednak co do gniazda to pisałem o gnieździe na prawo od gniazda masy. Czy podpowiesz do czego służy?

Wejście synchronizacji.

1
  • #6 18 Sie 2010 19:51
    robiit1
    Poziom 17  

Do Kolegi zbynio-woj ; K155NE-2 = SN7490N.

0