Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 G530 (Vista) uszkodzona kamera czy sterownik...

darko b 14 Lut 2010 14:28 3534 3
  • #1 14 Lut 2010 14:28
    darko b
    Poziom 13  

Witam,ok. 2tyg. po wlączeniu komputera pojawił sie komunikat że nie nie może uruchomić sie kamera.Czy można w prosty sposób sprawdzić czy powodem tego jest wina oprogramowania czy uszkodzenie kamery?W "menedżer urządzen" -Urządzenia do obrazowania-Urządzenie video USB jest wykrzyknik.Kod błedu (10). Jak włączam wyszukiwanie to wyświtla sie komunikat "urządzenie sterownika USB jest aktualne" lub znajduje "skaner xerox workcentre pro".Ze strony Lenovo też pobierałem ale kamera nadal nie działa.Identyfikator sprzetu : USB\VID_EAC8&PID_4620&REV_?>2<&MI_00 i USB\VID_EAC8&PID_4620&MI_00
    Prosiłbym o pomoc

0 3
  • #2 16 Lut 2010 11:56
    tonyviroos
    Poziom 20  

Nic kolega nie napisał kiedy problem się pojawił, czy problem nie pojawił się po zainstalowaniu jakiegoś programu ? Czy kolega skanował system pod kątem trojanów, wirusów itp. ?

0
  • #3 16 Lut 2010 20:21
    darko b
    Poziom 13  

Przestała działać ok. 2tyg temu,zawsze jak włączałem komputer to otwierała sie kamera a przy kolejnym włączeniu komputera obraz sie nie wyświetlił,tylko komunikat że nie można jej włączyć.Przez 3 dni nie zwracałem na ten komunikat uwagi bo żadko kożystam ze Skypa i myślałem że wystarczy ją tylko wł. w opcjach.Nie przypominam sobie żebym coś ściągał. Mniej więcej w czasie gdy pojawił sie problem bawiłem sie programem do zdjęć,chyba Irvan wiev czy jakoś tak.... Skanowałem,mam AVAST i nic nie znalazł.Kolega ponownie wgrał Viste i na nowo sterowniki i bez efektu.Planuje na próbe wgrać windowsa xp i jeżeli to nie pomoże to kupić oddzielną kamerke.

0
  • #4 30 Wrz 2011 17:09
    uho
    Poziom 2  

mam to samo...
    nowy system nie pomogl...
    ciekawe co moglo pasc?
    wymienilem kamere na inna w klapie ale jej nie wykrywa.
    problem z tasma?
    w internecie widzialem, ze duzo osob ma ten problem...
    sugeruja wciskanie Fn + ESC.
    Instalujac oprogramowanie Lenovo do kamerki wyskoczylo zeby nacisnac Fn + F10 jednak nic to nie daje.
    Ratunku!!!

0