Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus - centralny zamek

radom21 14 Feb 2010 15:03 12849 5
    radom21
    Level 1  
    Switch centralnego zamka w drzwiach kierowcy - czy ktoś wie w jaki sposób odłączyć od niego masę?
    User removed account
    User removed account  
    Mateush
    Level 14  
    Nie zakładam nowego tematu bo być może to ten sam problem z mikroprzelacznikami, mianowicie naprawdopodobniej winowajcą jest silownik centrala, raz zrobil myk ze sam się zamknol przy odsniezaniu ( wieksze mrozy ) ale ostatnio niedomagaja tylko swiatla inforumujace o zamknieciu/uzbrojeniu auta przy otwarciu/rozbrojeniu swiatla normalnie sygnalizuja, szukalem schemató do Focusa mk2 ale niego dorwac kompletnych, który przewod odpowiada za kierunkowskazy, i ktore do tych switch'y ( kolory ) to od podania masy ze zamek sam sie zamyka bądź otwiera ?
    gigi2003
    Level 11  
    Witam / Miałem problemy z centralnym zamkiem więc odłączyłem masę od switcha w drzwiach kierowcy.
    Moje pytanie czy switch odpowiada tylko za sygnał otwierania, zamykania zamka? Po odłączeniu masy switcha drzwi kierowcy po otworzeniu tylko drzwi kierowcy z pilota jednym kliknięciem alarm się nie rozbraja po otworzeniu wszystkich drzwi alarm = 0 Kto podpowie od czego są przewody BK/BU - BK/WH ? Może trzeba tylko odciąć BK/GN - BK/OG czyli sterowanie a masę zostawić
    emeryt2
    Level 42  
    Bk /Bu i Bk/Wh , to sygnał Z/O z zamka.
    gigi2003
    Level 11  
    Przewody Bk /Bu i Bk/Wh , to sygnał Z/O z zamka.dla alarmu czy sygnał dla innych zamków ?? Co trzeba ciachnąć w tej instalacji by pozbyć się wadliwych swtchy ? Wszędzie piszą że masę odcinamy tak jak ja to uczyniłem na schemacie powyżej ale ta masa coś musi mieć wspólnego z alarmem ponieważ alarm nie rozbraja się po otworzeniu drzwi / Coś mi się wydaje że przewód czarno - biały i czarno niebieski to sygnał do alarmu że drzwi zostały otworzone bądź zamknięte i rozbraja- uzbraja alarm Słabo niestety czytam schematy/ Switch w zamku wygląda chyba tak ale by go wyciągnąć z zamka trzeba go rozwalić

Z moich obserwacji // Odcięcie masy od swtchy badz przewodów ziel- czarny / pomar-czarny ma sens jak nie ma zsynchronizowanego alarmu z zamkami / inaczej alarm nie rozbroi się po otworzeniu zamka ten swtch steruje również alarmem - takie jest moje zdanie