Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

urządzenie activguard i problem z widocznością GPRS długie

sloniusz 14 Lut 2010 15:24 1445 0
    sloniusz
    Poziom 10  
    Witam!
    Nabyłem urządzenie activguard (rejetrator obchodów z gprs) - umozliwia na bieżąco analizowanie obchodów pracowników. Wszystko fajnie, ale sprzet nie dziala i tego sie obawialem. Wymagania :
    Serwer
    1. Komputer PC
    1.1. Sprzęt - wymagania minimalne:
    1.1.1. Procesor >=2GHz,
    1.1.2. RAM >512MB (lepiej 1GB),
    1.1.3. Czytnik CD,
    1.1.4. monitor kolor >=1024 x 768 (gdy na serwerze przewidywana jest wyłącznie praca zdalna monitor nie jest konieczny),
    1.1.5. wolne porty szeregowe COM (jeden dla każdego modemu GSM),
    1.1.6. HDD > 200MB wolnej przestrzeni dla programu i SQL (dodatkowo 150MB na czas instalacji) oraz przestrzeń dyskowa na dane (rekomendowane >5GB)
    1.2. System Windows XP Pro (W2000, W2003)
    1.3. Sieć:
    1.3.1. komputer podłączony do Internetu ze stałym, publicznym adresem IP (lub adresem domenowym), na firewallu otwarty port przeznaczony dla aplikacji Active Guard.
    1.3.2. albo komputer w sieci lokalnej z otwartym portem (otwarty port przeznaczony dla aplikacji Active Guard) przekierowanym z routera / firewalla ze stałym, publicznym adresem IP lub adresem domenowym.
    Uwaga!
    W Przypadku, gdy urządzenia będą pracować w sieci z prywatnym APN, należy w porozumieniu z dostawcą usługi zapewnić prawidłowe ustawienia sieciowe dla serwera, by możliwe było przesyłanie pakietów z urządzeń do serwera

Pozniej czytam wymogi karty internetowej przeznaczonej do urzadzenia (karta sim):

4. Wykupić u Operatora GSM kartę SIM:

4.1. Uruchomić usługę pełnej transmisji GPRS (sam WAP nie wystarcza), Przewidywany transferem ok. 10MB/miesiąc sporadyczne połączenia głosowe. Ze względu na koszty minimalne porcje naliczania pakietów GPRS, nie większe niż 10kB.

4.2. Uzyskać od Operatora nazwę APN oraz LOGIN i HASŁO użytkownika do tego APN (z pełną transmisją danych, a nie tylko z WAP).

4.3. Karta SIM przed włożeniem do urządzenia powinna mieć PIN zmieniony na .1111. (by uniknąć zablokowania karty) oraz wyłączone wszystkie przekierowania rozmów

(można dokonać tego wkładając kartę SIM do zwykłego telefonu GSM).

4.4. Dla kart SIM współpracujących z prywatnym APN należy zapewnić zarejestrowanie ich w tym APN "

Mam łacze internetowe ze stałym publicznym IP. W urządzaniu zamontowałem karte SIM plusa zdjąłem pin i przystepuje do dzialania.
    Urzadzenie konfiguruje sie smsem a wiec wysylam info ze server= moje IP, apn=internet (chyba taki jest gprs w plusie z tego co mi wiadomo) pole id i haslo puste. Odpalam caly sprzet i nie widzi tego urzadzenia oprogramowanie. Nie mam pojecia co zle robie :(( Moze cos mam zle w ustawieniach, albo dziwna karte sim ze zla usluga. Dowiadywalem sie jednbak w BOK Gprs jest aktywny.
    W googlach nic nie ma...urzadzenie stosunkowo nowe. Załaczam instrukcje do niego.
    Jest jeszcze kwestia PORTU - moze ja mam teb port zablokowany albo co....
    Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc