Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1992 nie działa radio

siw3y 14 Lut 2010 18:06 3404 5
  • #1 14 Lut 2010 18:06
    siw3y
    Poziom 2  

Mam taki problem, bo miałem odłączony akumulator i radio chyba się rozkodowało, tylko nie pisze tak jak u niektórych coś po angielsku tylko jak odpalę samochód to normalnie jest wyświetlana data i godzina, to też rozkodowane radio czy może coś innego?

• #2 15 Lut 2010 09:50
    Esol
    Poziom 12  

To w końcu to radio jest rozkodowane(działające) czy zakodowane?

Jakie to radio? Jaka Astra?

Wysil się troszkę, bo znów trzeba będzie z fusów czytać.

• #3 15 Lut 2010 22:32
    mister_j
    Poziom 22  

Gdyby po odłączeniu akumulatora nie działało radio (uaktywnił się kod), to na wyświetlaczu po włączeniu radia pojawiłby się napis SAFE w miejscu wyświetlania daty. Pzdr

• #4 16 Lut 2010 17:38
    siw3y
    Poziom 2  

Jest to opel astra jak w temacie 1992r:)
    radio jest firmy GRUNDIG jak podłączyłem z powrotem akumulator to na początku grało kilka minut a później był dziwny dźwięk i się wyłączało było tak kilka razy a teraz w ogóle się nie włącza na wyświetlaczu jak odpalę samochód jest wyświetlana data i godzina i nie reaguje na żadne przyciski może to być wina radia czy akumulatora? i są może jakieś propozycje jak to zrobić?

• #5 17 Lut 2010 06:57
    ikar55
    Poziom 32  

Skoro to Grundig, to zapewne chodzi o model SC303 (D). Jeżeli po podłączeniu akumulatora radio grało, to można przypuszczać że kod w nim jest nieaktywny (zawieszony). Być może coś mu się pomieszało w procedurach podczas podłączania akumulatora. Odłącz jeszcze raz klemę na kilka minut i sprawdź jak się będzie zachowywało po ponownym zasileniu. Po włączeniu radia, na wyświetlaczu data powinna zniknąć a w to miejsce powinne zaświecić się informacje z radia.

• #6 20 Lut 2010 09:54
    siw3y
    Poziom 2  

Jaki to dokładnie model to nie wiem ale jeśli powiecie jak to sprawdzić to napisze. Próbowałem odłączyć akumulator i jak podłączyłem ponownie i kluczyki miałem w stacyjce to samo radio się włączyło lecz tylko data i godzina czyli tak jak bym poprostu odpalał samochód. A jeśli mogę zapytać to jest jakiś osobny bezpiecznik od samej daty i godziny przy radiu a osobny do tego żeby radio działało czy to raczej nie możliwe?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME