Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lpg 1-ej generacji, rosnące obroty po wciśnięciu sprzęgła

14 Lut 2010 19:07 3644 5
  • Poziom 13  
    Witam. Mam taki problem jak w temacie. Przy zmianie biegów, po wciśnięciu sprzęgła obroty zamiast spadać rosną. Gdy jadę, nawet po puszczeniu pedału gazu samochód cały czas jest napędzany. Może ktoś wie czy to jest kwestia ustawień czy może być to np. problem z uszczelką w parowniku. Samochód z instalacją mam od niedawna więc proszę mnie z góry traktować jako laika w temacie.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik obserwowany
    To normalnie jest naciskasz sprzęgło odciążasz silnik i obroty rosną.

PO 2 nie wiadomo jakie autko , do jakich wartości rosną?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Honda Civic93r. No ale na benzynie jest wszystko ok wciskam sprzęgło, silnik się "wycisza". Jak jest włączony gaz to zaczyna warczeć i to raczej nie jest normalne. To tak jak byś wciskał sprzęgło i nie puszczał pedału gazu.
  • Użytkownik obserwowany
    Źle wyregulowana instalacja.
  • Poziom 18  
    pio27 napisał:
    Honda Civic93r. No ale na benzynie jest wszystko ok wciskam sprzęgło, silnik się "wycisza". Jak jest włączony gaz to zaczyna warczeć i to raczej nie jest normalne. To tak jak byś wciskał sprzęgło i nie puszczał pedału gazu.

podejrzewam że jest tam gaźnik i sonda lambda. Jeżeli tak jest to spróbuj rozpiąć wtyczkę od sondy i dopiero przejść na gaz. Jeżeli nic się nie zmieni to tak jak pisał romoo a jeżeli pomoże to rozetnij sondę zwykłym przekaźnikiem ale w taki sposób by po przejściu na benzynę przekaźnik sondę załączał
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedzi, tak jak pisałem, nie znam się na tym na więc jutro pojadę i zainwestuję w regulację. Aha, jeśli ktoś spyta dlaczego od razu tak nie zrobiłem to odpowiem, że gaz zakładałem kilkadziesiąt km. od miejsca zamieszkania i nie bardzo chce mi się tam jechać jeśli to kwestia regulacji, jeśli byłby to jakiś defekt to bym się musiał tam wybrać żeby skorzystać z gwarancji.