Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup Tunera HD do 400 zł.

14 Lut 2010 19:20 5687 33
  • Poziom 13  
    Proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego tunera. Chciałbym żeby obsługiwał system conax i viaccess, gdyż posiadam kartę TNK i TP. A może wie ktoś czy jest sposób korzystania z tych dwóch kart jednocześnie? Ostatnio widziałem że na aukcjach najlepiej się sprzedaje ariva 100. Czy to dobry wybór?
  • TermopastyTermopasty
  • Warunkowo odblokowany
    Ariva 100 obsługuje system Conax lecz w ofercie programowej brak kanałów HD.
    Tym bardziej ma tylko jeden czytnik kart.
    Karta TP jest przypisana do flagowego dekodera i jest bezużyteczna bez niego!
  • Poziom 13  
    Owszem na TNK brak kanałów hd ale myślę przyszłościowo, a karta TP chodzi mi po podłączeniu do komputera przez czytnik phoenix, więc dlaczego ma nie działać w dekoderze, który by obsługiwał system viaccess?
  • Warunkowo odblokowany
    Jeżeli karta TP działa to możliwe że i w dekoderze też będzie.
    Tylko musisz wachlować kartami.
    Zobacz jeszcze Opticuma 9600 ma 2 CR.
  • Poziom 16  
    dzac4 napisał:
    Jeżeli karta TP działa to możliwe że i w dekoderze też będzie.
    Tylko musisz wachlować kartami.
    Zobacz jeszcze Opticuma 9600 ma 2 CR.

Tylko że żaden opticum nie obsługuje viaccess i model 9600 kosztuje 600zł.
  • Poziom 17  
    Kolego po zmianie softu wszystkie Opticumy obsłużą viaccess i wiele innych systemów !!!
    Jest tak dlatego że producent Globo/Opticum zakupił tylko licencję na Conax a więc inne systemy nie mogą być obsługiwane przez fabryczny soft. Natomiast fizycznie są w stanie obsłużyć prawie wszystkie systemy kodowania.
  • Poziom 13  
    Kwestia tego jak bardzo jest to skomplikowane... Czyli opticum lepszy od fergusona?
  • Poziom 12  
    Lepszy jest opticum,ale wygląd ma ładniejszy ferguson ja bym wolał fergusona,jak widzisz zdania są podzielone.Ja polecam arive 200
  • Poziom 13  
    na Arivie też będzie możliwa zmiana softu, żebym mógł oglądać obydwie telewizje?
  • Poziom 17  
    pio27 napisał:
    Kwestia tego jak bardzo jest to skomplikowane... Czyli opticum lepszy od fergusona?

Potrzeba tylko kabla nullmodem odpowiedniego programu i softu. Wszystko co potrzebne jest na forum Globo Digital. Mało tego jeśli zaprogramujesz jeden tunek to żeby zaprogramować drugi wystarczy że połączysz je kabelkiem i włączysz najpierw ten z którego soft chcesz zgrać a potem ten do którego chcesz wgrać i jeden nauczy się od drugiego :-) mogą to być nawet różne modele wystarczy że są na tym samym procesorze.
    W przypadku modeli wyposażonych w USB (m.in.9600) wystarczy że ściągniesz odpowiedni soft czy listę kanałów, wgrasz na pendriva i podepniesz do tunera. Sam znajdzie soft/listę i zapyta czy zaktualizować.
  • TermopastyTermopasty
  • Warunkowo odblokowany
    soundmaxxx napisał:

Tylko że żaden opticum nie obsługuje viaccess

Widać że kolega mało obyty w temacie!:D
    Inni koledzy już napisali jasno co i jak.

Dodano po 2 [minuty]:

inverto napisał:
    Lepszy jest opticum,ale wygląd ma ładniejszy ferguson ja bym wolał fergusona,jak widzisz zdania są podzielone.Ja polecam arive 200

Dekodera nie kupuje sie na pokaz tylko ma spełniać swoją rolę i być nie zawodny.
    Przy Fergusonie ta niezawodność zaczyna szwankować.
  • Poziom 16  
    Jestem bardzo obity w temacie, a zmiana softu była wielokrotnie klepana na tym forum i nikt nie napisze o tym, że po takiej zmianie na soft inny niż producenta traci się gwarancję, przez to nie polecam takich zabaw. Po za tym autor tematu pisze o cenie 400zł (nie którzy widocznie nie odróżniają 400zł od 600zł).
  • Warunkowo odblokowany
    Każdy dekoder w którym zostanie zmienione oprogramowanie na nieautoryzowane traci gwarancję!
    I nie trzeba być "obitym" aby się o tym dowiedzieć.
    Ferguson też potrzebuje zmiany softu.
    Co do ceny to autor sam zdecyduje co i za ile kupi!
  • Poziom 17  
    Co do gwarancji to jesteście w błędzie :-)
    Mogę wam wskazać sprzedawcę na allegro lub podać na niego namiary na giełdzie wolumen który od razu może wam wgrać odpowiedni soft i nie będzie robił problemu przy gwarancji, również jeśli sami go wgracie.
    Swoją drogą sprzedaję trochę tych tunerów m.in. pod TNK i do podziału C+ a widziałem do tej pory jeden nie całkiem sprawny tuner.
    Bardzo ciężko jest uwalić ten sprzęt.
    Nie mam zamiaru nikogo namawiać czy zachęcać do zakupu takiego czy innego sprzętu ale sprzęt Globo/Opticum jest produkowany w Polsce a nie w ChRL i da się to odczuć.
  • Poziom 16  
    dzac4 napisał:
    Każdy dekoder w którym zostanie zmienione oprogramowanie na nieautoryzowane traci gwarancję!
    I nie trzeba być "obitym" aby się o tym dowiedzieć.
    Co do ceny to autor sam zdecyduje co i za ile kupi!

Głupoty piszesz !!!
    W fergusonach karty viaccess działają bez problemu na oryginalnym oprogramowaniu.

marcin1171 napisał:
    Co do gwarancji to jesteście w błędzie :-)
    Mogę wam wskazać sprzedawcę na allegro lub podać na niego namiary na giełdzie wolumen który od razu może wam wgrać odpowiedni soft i nie będzie robił problemu przy gwarancji, również jeśli sami go wgracie.
    Swoją drogą sprzedaję trochę tych tunerów m.in. pod TNK i do podziału C+ a widziałem do tej pory jeden nie całkiem sprawny tuner.
    Bardzo ciężko jest uwalić ten sprzęt.
    Nie mam zamiaru nikogo namawiać czy zachęcać do zakupu takiego czy innego sprzętu ale sprzęt Globo/Opticum jest produkowany w Polsce a nie w ChRL i da się to odczuć.

Proszę spojrzeć na printscreen poniżej (oficjalna informacja producenta globo):

Zakup Tunera HD do 400 zł.

A co do sprzedawanych dekoderów tej firmy z wgranym "pod ladą" nieautoryzowanym oprogramowaniem, to jest o tym dyskusja na forum o tematyce TV-Sam, w której doczytałem się, że od nie których dystybutorów z racji wgrywania przed sprzedarzą nieoryginalnego oprogramowania nie uznawają od nich reklamacji gwarancyjnych. Dodam jeszcze że sprawa wyszła przy reklamacjach wadliwej serii opticum 9600 z wadliwymi zasilaczami (bardzo dużo dekodrów przyszło na serwis z wgranym nieoryginalnym oprogramowaniem). Oczywiście niektórym wydaje się na tym forum, że są mądrzejsi w kwestii gwarancji od producenta.
    Made in China - sprzęt produkowany w polce :) Radzę podszlifować angielski.
  • Poziom 12  
    Panowie marcin1171 i dzac4
    Nie wypisujcie tutaj bajek bo nie macie racji.
    Ferguson ma uniwersalny czytnik i obsługuje prawie wszystkie karty na oryginalnym oprogramowaniu.
    Dekodery Globo są produkowane w Chinach.
    A co do gwarancji to wiadomo czym się kończy wgranie nieoryginalnego oprogramowania (każde dziecko to wie). I znam wiele przypadku cofnięcia gwarancji z tytułu wgrywania nieoryginalnych softów do opticuma.

PS
    Wasze nastawienie na tym forum jest typu:
    Opticum to genialne tunery sat a wszystko inne jest do d....
    Otóż informuję że ferguson robi dużo lepsze dekodery za mniejsze pieniądze.
  • Poziom 17  
    wojtek_1985 napisał:

Dekodery Globo są produkowane w Chinach.

W takim razie mam podłączone dwa wyjątkowe tunery Opticum :D
    Specjalnie dla mnie wyprodukowali w Polsce po jednej sztuce z dwóch modeli !
    Na 100% Globo/Opticum są produkowane Polsce.
    Co do namawiania to wyżej napisałem "
    Nie mam zamiaru nikogo namawiać czy zachęcać do zakupu takiego czy innego sprzętu ale sprzęt Globo/Opticum jest produkowany w Polsce a nie w ChRL i da się to odczuć."

Zakup Tunera HD do 400 zł. Zakup Tunera HD do 400 zł.
  • Poziom 12  
    marcin1171 napisał:

Naklejki z Fergusonów FK-6900CR i Ariva 200:

Zakup Tunera HD do 400 zł. Zakup Tunera HD do 400 zł.

Co do miejsca produkcji opticum to przepraszam, za bardzo się rozpędiłem i niedoczytałem tylniej tabliczki, ale całą resztę podtrzymuję.
  • Poziom 17  
    Na szczęście autor wybierze sam ;-)
    Chciałem tylko sprostować info że żaden Globo/Opticum nie obsłuży viaccess choć fabrycznie rzeczywiście mają tylko conax.
    Co do utraty gwarancji to na szczęście nie muszę się o to martwić, chociaż byłbym bardzo zdziwiony gdyby serwis globo oficjalnie odpisał ci co innego.
    Swoją drogą po co w takim razie publikują nowe softy na swojej stronie :-)
    Co do Fergusona to nie mam pojęcia czy trzeba zmieniać soft czy nie.
    Niech się wypowie ktoś kto miał z nimi do czynienia bo ja nie.
  • Poziom 16  
    Akurat ja mam do czynienia z fergusonem i globo (mam obydwa dekodery w domu więc mogę porównywać).
    Co do opticum to można wgrywać jedynie softy oryginalne ze strony producenta, ale po za conaxem to nic innego nie obsługują. Softy alternatywne obsłużą więcej, ale mają dużo błędów i po ich wgraniu traci się gwarancję(o to pytałem w moim mailu).
  • Warunkowo odblokowany
    Temat do zamknięcia!
    Widzę że co niektórych tutaj zbyt ponosi.
    Co to kogo obchodzi który chinczyk zrobił dekoder czy tam kto inny.
    I który dekoder lepszy.
    Jaki sobie kupisz taki masz to jest motto!
    Kolega wojtek_1985 niech się określi czyje(nastawienie) a nie domysłami opisuje.
    I kolego wojtek nie widzę tutaj z mojej strony wzmianki o tym co wypisujesz!
  • Poziom 17  
    Mam dwa opticumy z softem alternatywnym do podziału c+ poprzez splitery bezprzewodowe wtr-1 i nie mam żadnych problemów. Zero zacięć itp. Co do gwarancji to jak pisałem wcześniej nie muszę się o to martwić.
  • Poziom 12  
    dzac4 napisał:
    I kolego wojtek nie widzę tutaj z mojej strony wzmianki o tym co wypisujesz!

Proszę bardzo.

dzac4 napisał:
    Dekodera nie kupuje sie na pokaz tylko ma spełniać swoją rolę i być nie zawodny.
    Przy Fergusonie ta niezawodność zaczyna szwankować.

Ja mam dwa fergusony i opticum, ferdki działają niezawodnie, opticum się wiesza. Po za tym wyszła ostatnio wadliwa seria 9600 z padającymi zasilaczami. Nawet radził bym się wstrzymać z zakupem tego modelu do czasu wyjaśnienia tej sprawy.

dzac4 napisał:

Wcale nie potrzebuje !!! Wszystko działa na softach producenta.
  • Poziom 17  
    Ja przyznaję ci rację ! Fergusony są najlepsze i już.
    Choć kilkukrotnie byłem u klientów których Fergusony były "sprawne inaczej" m.in. w jednym przypadku nie czytał karty viaccess chociaż teoretycznie powinien, klient wziął ode mnie opticuma i wiem że był zadowolony bo jakiś czas później byłem u niego drugi raz ustawić mu zeza na eurobirda.
    Wcale nie chcę oczerniać fergusonów. Piszę jakie mam doświadczenia i tyle.
    A jeśli tak bardzo jesteś przywiązany do tej marki to mogę ci oddać dwa "sprawne inaczej" tunery które dostałem od klientów. :-)
  • Poziom 16  
    marcin1171 napisał:
    Piszę jakie mam doświadczenia i tyle.
    A jeśli tak bardzo jesteś przywiązany do tej marki to mogę ci oddać dwa "sprawne inaczej" tunery które dostałem od klientów. :-)

Ja też. W tej chwili jeden z optucum został wykorzystany dla mojego synka do ćwiczenia lutowania SMD, bo do niczego innego się nie nadawał. I mam do czynienia z setkami ludzi zadowolonymi z fergusona. Jeżeli chodzi o te tunery sprawne inaczej to odezwij sie na priv do mnie, dogadamy szczegóły.
  • Warunkowo odblokowany
    wojtek_1985 napisał:

Gdyby nie potrzebował to po co wychodzi poprawiony soft?!
    Tak że proszę się zastanowić kolego wojtek nad swoją wypowiedzią!
    A co awaryjności to są zdania podzielone a sam doświadczyłem niechlujstwa ze strony Fergusona!
    A Opticum czy jakiś inny wcale nie jest lepszy.
  • Poziom 12  
    dzac4 napisał:
    wojtek_1985 napisał:

Gdyby nie potrzebował to po co wychodzi poprawiony soft?!
    Tak że proszę się zastanowić kolego wojtek nad swoją wypowiedzią!
    A co awaryjności to są zdania podzielone a sam doświadczyłem niechlujstwa ze strony Fergusona!
    A Opticum czy jakiś inny wcale nie jest lepszy.

Człowieku
    "ja o jabłku ty o gruszce"
    Opticum - na softach producenta nie działają żadne inne karty po za CONAX, nowsze wersje oprogramowania producenta nie wnoszą niczego nowego w rozszerzeniu obsługi kart kodwych. Jedynym sposobem zmuszenia dekodera do współpracy z innymi kartami to zmiana oprogramowana na alternatywne jednak po takim zabiegu trzeba pogodzić się z utratą gwarancji.
    Ferguson - Wszystkie karty działają na oryginalnym sofcie producenta, więc nie ma potrzeby kombinowania z nieoryginalnymi softami, które powodują utratę gwarancji. Wgranie nowszego oryginalnego oprogramowania nie narusza warunków gwarancji (gwarancja nadal obowiązuje).
  • Poziom 16  
    Co do utraty gwarancji to sprawa jest dziecinnie prosta:
    Czasami z lenistwa nie sprawdzą co jest wgrane w pamięci flash i naprawią odbiornik - klient powinien się z tego cieszyć. Jednak, jeżeli zauważą że w pamięci jest wgrany nieoryginalny soft to wątpię, żeby to popuścili, w końcu taka naprawa gwarancyjna to dodatkowe koszty, które musi ponieść producent.
  • Poziom 17  
    soundmaxxx napisał:
    Co do utraty gwarancji to sprawa jest prosta:
    Czasami z lenistwa nie sprawdzą co jest wgrane we pamięci flash i naprawią odbiornik - klijent powinien się z tego cieszyć.

Dobra kolego, skoro lepiej wiesz to OK wiem co innego bezpośrednio ze źródła.
    Nie po to pakują multi-czytniki abyś mógł korzystać tylko z conaxa ale licencję mają tylko na conax natomiast ferguson oficjalnie nie ma żadnego certyfikatu i tyle w tym temacie. Mogę ci tylko powiedzieć że to oni poprzez forum Globo Digital wspierają "alternatywne" softy.

Swoją drogą uważam że dalsza dyskusja w tym temacie jest zbędna.
    Reasumując Globo/Opticum obsłuży inne systemy po zmianie softu.
    Niech będzie że tracisz gwarancję