Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra 1.7 i turbina - możliwość zamontowania

toudi29 14 Lut 2010 20:11 2964 2
  • #1 14 Lut 2010 20:11
    toudi29
    Poziom 14  

Witam mam takie pytanie a raczej dużą ciekawość mam Astre F 1.7 d z 93 kombi i ciekawi mnie czy jest możliwość zamontowania do tego silnika turbiny. A i to jest silnik oplowski nie isuzu.

0 2
  • #2 14 Lut 2010 21:06
    Mihas66
    Poziom 22  

temat ogarnięty już fabrycznie... Silnik x17dtl wywodzi się prosto z twojego wolnossaka multum części identycznych... Wg mnie kupujesz kolektory z turbiną, robisz sobie FMIC bo nie ma co się bawić w zwykły IC i do tego dajesz pompę z LDA tylko ja bym dał z isuzu bo ona jest 10mm a my mamy 9mm czyli słabsza plus do tego pompa w dtelu jest wykastrowana bo boost pin w pompie nie ma stożka... Do tego nie wiem czy masz ale od razu zakładaj chłodnice oleju z dtla co by mu chłodniej było... Coś czuje że temat można zamknąć w granicach 1000pln jeśli będziesz to sam robił i znajdziesz astrę rozbitka na graty bo po prostu wszystko przekładasz...

0
  • #3 14 Lut 2010 21:28
    toudi29
    Poziom 14  

Hmmm... brzmi ciekawie i rozsądnie jednak nie jestem mechanikiem i aż tak dobrze się nie znam by zrobić to samemu ale ciesze się że w ogóle jest taka możliwość. Jestem ciekaw czy jest w warszawie ktoś kto to robi jakoś tak za rozsądną kwotę. A właśnie jak wam odpalają w taką zimę auta??

0