Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka na następne 12 lat... (Ardo na wykończeniu)

Martuś 14 Feb 2010 20:46 5458 7
Bosch
    Martuś
    Level 10  
    Witam serdecznie
    To mój pierwszy post na forum. Przeczytałam dyskusje o pralkach z kilku lat wstecz. Pozwolę sobie zadać pytanie do znawców o wybór pralki, ponieważ technologie tak poszły do przodu, że nie chciałabym kupować jakichś starych rozwiązań. Byłam w sklepie pooglądać pralki i zobaczyłam, że moje Ardo jest lata świetlne za nimi.

Krótko o samym Ardo. Pralka jest ładowana od góry, posiada bardzo prosty mechaniczny programator-ma tylko 3 rodzaje programów, przycisk dodatkowego płukania, połowy wody i stop wirowanie. Służyła wiernie, raz lepiej lub gorzej. Ogólnie ani razu się nie zepsuła. Jednak ma kilka okropnych wad.
    1. Trzęsie się niemiłosiernie, potrafi chodzić na długość kabla. Właśnie na niej siedzę i piszę:/ przy tym tłucze i bije w obudowę bardzo głośno, mam wrażenie, że się rozleci, ale o dziwo jeszcze nie....
    2. Rdzewieje jej obudowa odpada emalia
    3. Czasem cieknie chociaż niedużo wody wypływa
    4. Przestała pobierać płyn do płukania. Ogólnie pojemniki na proszek i płyn są niedemontowalne. Zebrało się w nich dużo różnych grzybopodobnych artefaktów, których nie mogę wyczyścić. Rozkręciłam nawet obudowę, jednak aby to wyjąć musiałabym rozłożyć pół pralki:/
    5. Czasem nie ma siły kręcić, muszę stopować pranie i układać, żeby jej pomóc.

Pewnie się zdziwicie, że ktoś się jeszcze użera z takimi wynalazkami. Poszukując wiedzy w temacie pralek, dowiedziałam się, że lepsze są te ładowane od frontu i to nawet zgadza się z moimi potrzebami bo nie mam jak ustawić górnoładowanej (klapa Ardo otwierała się w poziomie) wyczytałam również, że są takie programy jak pranie ręczne, krochmalenie i ogólnie, że użytkownik wszystko może ustawić sam nie trzymajac się programów (WOW)

Bardzo proszę o poradę drodzy Forumowicze! Moje wymagania:
    *cena max 1500 zł
    *wymiar głębokość najlepiej 40 cm ale wiem, że to prawie niemożliwe więc 45 cm
    *ładowana od frontu-zależnie od wymiaru pewnie ładowność 4,5-5 kg
    *elektroniczny programator(podobno lepszy)
    *demontowalne zasobniki na proszek i płyn, żebym mogła wyczyścić
    *wytrzymała obudowa, nierdzewiejąca
    *pralka bez aspiracji do podróżowania... dość cicha
    *przydatne programy-pranie ręczne, krochmalenie, koniecznie namaczanie i inne o których nie mam pojęcia a o których mi może powiecie:)
    *Chciałabym z produkcji NIE chińskiej, tureckiej itp.

Osobiście podobają mi się AEG i nawet wyszukałam wśród nich model LAVAMAT 1246EL. Chwalono też na forum Gorenje WS43121 ale jest szpetna:) niezły też wydaje się Electrolux EWS1221. Jednak nie jestem zorientowana w kwestii szczegółów i są to typy wybranie przeze mnie intuicyjnie:] Chętnie wysłucham każdej konkretnej rady! pozdrawiam
  • Bosch
    xanio
    Level 27  
    Obawiam się, że 12 lat to trochę dużo jak dla obecnie produkowanych pralek.
    Osobiście posiadam Electroluxa (EWT13420W) i jestem zwolennikiem tej marki.
  • Bosch
    Martuś
    Level 10  
    xanio wrote:
    Obawiam się, że 12 lat to trochę dużo jak dla obecnie produkowanych pralek.
    Osobiście posiadam Electroluxa (EWT13420W) i jestem zwolennikiem tej marki.

Dzięki za odpowiedź. Patrzyłam na tego Electroluxa, spodobał mi się jednak nie pasuje do możliwego ustawienia w mojej łazience dlatego muszę niestety kupić ładowaną od frontu...

Wyszukałam 2 pralki:
    Lavamat S 60840 L
    Electrolux EWS12610W

Co o nich sądzicie?
    manana
    Level 13  
    Muszę przyznać, że teraz jest dość ciężko kupić pralkę, która służyłaby aż takie długie lata. Pamiętam jak byłam dzieckiem moja mama miała pralkę polar i popsuła się dopiero niedawno. Myślę, że dobrą pralką będzie elektrolux, albo beko. Ale jak wybierasz pralkę to pamiętaj o tym, żeby wybrać takiego producenta, który ma dość tanie części. Bo w razie konieczności naprawa nie będzie bardzo droga;)
    popey111
    Level 21  
    manana wrote:
    Muszę przyznać, że teraz jest dość ciężko kupić pralkę, która służyłaby aż takie długie lata. Pamiętam jak byłam dzieckiem moja mama miała pralkę polar i popsuła się dopiero niedawno. Myślę, że dobrą pralką będzie elektrolux, albo beko. Ale jak wybierasz pralkę to pamiętaj o tym, żeby wybrać takiego producenta, który ma dość tanie części. Bo w razie konieczności naprawa nie będzie bardzo droga;)

Czyli amica:) a teraz mają promocję i pięć lat gwarancji w gratisie:)
    editor
    Level 13  
    manana wrote:
    Muszę przyznać, że teraz jest dość ciężko kupić pralkę, która służyłaby aż takie długie lata.

myślę, że da się to zrobić
    manana wrote:
    Pamiętam jak byłam dzieckiem moja mama miała pralkę polar i popsuła się dopiero niedawno.

jeśli szukasz kozetki u doktora Freuda to nie ten adres
    manana wrote:
    Myślę, że dobrą pralką będzie elektrolux, albo beko.

zmianiasz zdanie i wymieniasz marki, które prrzetrwają 12 lat?
    a tak w ogole to jakoś beko ma się nijak do electroluxa, ale co ty o tym możesz wiedzieć, przecież masz tu robić jedynie bezsensowną reklamę
    manana wrote:
    Ale jak wybierasz pralkę to pamiętaj o tym, żeby wybrać takiego producenta, który ma dość tanie części. Bo w razie konieczności naprawa nie będzie bardzo droga;)

brednia :D

ogólnie zastanawiam się dlaczego nikt nie wyrzuci tych twoich marnych wypocin z tego forum
    Martuś
    Level 10  
    W końcu decyzja padła na Bosch wlf 20261. tyle szukania chodzenia i marudzenia żeby wybrać w 10 minut. dzięki za pomoc