Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zepsuty obiektyw w Aparacie Cyfrowym Aris

Anndreee 14 Feb 2010 21:22 5754 8
    Anndreee
    Level 15  
    Witam!

Aparat firmy Aris spadł na ziemie obiektywem w dół, czego efektem było jego "wygięcie".

Da się to naprawić?

Zepsuty obiektyw w Aparacie Cyfrowym Aris Zepsuty obiektyw w Aparacie Cyfrowym Aris Zepsuty obiektyw w Aparacie Cyfrowym Aris Zepsuty obiektyw w Aparacie Cyfrowym Aris

Dziękuje.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    ZapleT
    Level 15  
    Pewnie, że się da :) Reanimowałem już kilka aparatów z podobnym uszkodzeniem ale bez rozbiórki całego obiektywu ani rusz... Radzę wyposażyć się w dużo cierpliwości i drugi aparat, którym będziesz robił zdjęcia co i jak idzie po kolei w trakcie rozbierania. Prawdopodobnie w Twoim obiektywie przeskoczyło coś na prowadnicy jednego z kręgów lub prowadnicy całego napędu. Jeśli nie będziesz mógł sobie poradzić to chętnie wyślę Ci fotki na priva jak to mniej więcej wygląda.
    Anndreee
    Level 15  
    Bardzo chętnie poproszę o te zdjęcia.

Wstaw je tutaj w temacie, mogą się komuś posłużyć.
    Anndreee
    Level 15  
    Mmhmmm....

Już chyba nie jest potrzebna pomoc... :D

Poprosiłem znajomego o pomoc, i jak wróciłem do domu zastałem to:
    lili8585
    Level 1  
    Witam. Nie bardzo znam sie na naprawie aparatów cyfrowych wiec prosze o pomoc... upadl mi aparat i przypuszczam, ze podczas upadku musiało dojść do skrzywienia obiektywu, ponieważ nie chce się teraz schować do końca ani wysunąć, ani drgnie:/ Po właczeniu wyświetlacz jest czarny i pokazuje sie na nim E18, a po chwili aparat się wyłącza. Proszę kogos o pomoc. Czy da się to naprawić najlepiej samemu???

Dodano po 2 [minuty]:

Bardzo zależy mi na czasie, a przypuszczam, że naprawa w serwisie bedzie trwała tygodniami więc proszę o pomoc, czy ktoś wie jak to naprawić, co w ogóle mogło się z nim stać???
  • Helpful post
    ZapleT
    Level 15  

Wstawiam zdjęcia obiektywu aparatu, który ostatnio wpadł mi w ręce (samsung s60). Fotka powyżej prezentuje mechanizm autofocusa ale wiele obiektywów jest napędzanych w taki sam sposób. Element oznaczony strzałką z nr 1 to obracająca się część silnika z gwintem po którym chodzi element nr 2 przesuwając całość do góry i do dołu regulując ostrość (lub w przypadku kiedy cały obiektyw jest tak napędzany - regulując powiększenie). Element nr 2 często podczas upadku ulega wykrzywieniu, złamaniu lub zniszczeniu gwintu.

Następna fotka pokazuje inny typ mechaniki obiektywu. Składa się z obrotowych kręgów, które posiadają od wewnątrz rowki (1) o różnych kształtach po których suną wewnętrzne kręgi z wystającymi bolcami (2). Bolce mogą wyskoczyć ze swoich rowków albo co bardziej prawdopodobne wyłamać się podczas upadku.

Trafiło do mnie już kilka aparatów, w których reanimowałem obiektyw, a więc służę pomocą.
    Anndreee
    Level 15  
    Na pewno pomoże, mi już nie ale innym pewnie tak :D
    aniusia89-98
    Level 1  
    witam mam ten sam problem w aparacie kodak easy share. obiektyw w aparacie nie chce się rozsuwać. przy włączaniu trochę się wysunie i dalej ani nie drgnie, nawet nie chcę się schować. widać tak jakby obiektyw się skrzywił. proszę o pomoc. czy w ogóle idzie to naprawić? i jakie są tego koszta?
    gajmix
    Level 32  
    Jasne że się da, ale jak tu ci podać przybliżoną cenę za naprawę jeśli nie zamieściłaś zdjęć (aparatu), ani nawet nie podałaś jaki to model Kodaka?