Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostep dial-up czy mozna to przyspieszyc

raf1al 27 Lip 2004 20:56 1508 8
  • #1 27 Lip 2004 20:56
    raf1al
    Poziom 15  

Witam
    Mam kilka pytań dotyczących dostępu dial-up.
    Od czego zależy prędkość {u mnie jest 28.8kb numer tp 202122}
    czy tp może ograniczać prędkość ,czy dostęp przez tp 0202130{pakiety}może być szybszy.
    Mogę łączyć się też przez 0209590 też jest 28.8kb inne numery są zablokowane.

Modem Pentagram Win xp home Barton 2.8

0 8
  • #2 27 Lip 2004 23:37
    Kakalia
    Poziom 18  

28,8kb to i tak duzo jak na modem, wiec nie widze problemu.
    transfer zalezy glownie od twojego modemu, obciazenia serwera ktory udostepnia polaczenie i upladu. Duze znaczenie ma tez odleglosc od centrali jak rownierz grubosc przewodow gdyz jest to tgz. "transfer po miedzi". Co do transferu na modemie to chyba juz wiecej w tej dziedzinie nic nie zrobia gdyz tpsa nie rozwija w tej chwili galezi dotyczacej udostepniania lacze madomowego, zaprzestano je modernizowac na poczatku 2001r.
    Ciekawostka>>>>Kiedys zwieralo sie jeden koniec lini telefonicznej do kaloryfera w ten sposob nie liczylo impulsow , a net byl>>>antyczna metoda juz chyba dawno nieaktualna.

Pozdro.

0
  • #3 29 Lip 2004 00:10
    raf1al
    Poziom 15  

Modem Pentagram Softk56 Data Fax Voice Speakerphone CARP(CX11252 Conexant),odleglosc od centrali ok 7 km,czsami jest 31,2kb,czy zmiana numeru moze cos zmienic.

0
  • #4 29 Lip 2004 00:37
    tomus2k
    Poziom 23  

Prędkość transmisji modemowej jest prorcjonalna do odległości ( pow 5km od łącza cyfrowego) i od jakości modemu . Moja propozycja to podłączenie innego modemu - np. kolegi - i sprawdzenie czy coś się zmieniło , jeśli nie to raczej nie da się dużo zrobić.

0
  • #5 29 Lip 2004 00:41
    Robert B
    Poziom 43  

Zależy to również od tego jak modem chodzi na długich i zaszumionych liniach. W rankingach nieźle zawsze wypadał "stary poczciwy" Zoltrix Spirit.

0
  • #6 26 Wrz 2004 16:32
    yiabol
    Poziom 20  

.::* Szybszy Dial-UP *::.

Wybierz z PANELU STEROWANIA/MODEM odpowiedni modem i kliknij właściwości, a następnie zaawansowane. Teraz w polu Dodatkowe ustawienia wpisz S11=50. Liczba ta oznacza ilość milisekund między kolejnymi cyframi numeru. Oczywiście działa, jeśli wybieramy tonowo.

0
  • #7 26 Wrz 2004 16:40
    yiabol
    Poziom 20  

i jeszcze jedna ciekawostka:

.::* Zbyt częste rozłączenia *::.

Najbardziej narażającym na niepotrzebne koszty problemem pojawiającym się podczas korzystania z modemu jest fakt częstego zrywania połączenia. Oprócz tego, że w wyniku trwającego niekiedy zaledwie kilka sekund połączenia nic nie zyskujemy, to jeszcze musimy płacić za naliczane impulsy (bo przecież połączenie zostało zrealizowane). Pewnym rozwiązaniem jest zmuszenie modemu, by próbował podtrzymać połączenie nawet wobec rażących zaników sygnału.
    1. Z menu Start wybierz Ustawienia „Panel Sterowania”.
    2. Dwukrotnie kliknij moduł „Modem” a następnie wybierz „Właściwości”.
    3. W otwartym oknie wybierz zakładkę „Połączenie” i kliknij przycisk „Zaawansowane...”.
    4. W polu „Dodatkowe ustawienia” wpisz „S10=50”. Powyższe czynności polegają na wykorzystaniu jednego z rejestrów modemowych (tu: S10), który zmusza modem do podtrzymania połączenia przez 5 sekund, nawet gdy sygnał zaniknie całkowicie. Czas 5 sekund jest na tyle długi, że wystarcza na to, by sygnał powrócił. Większa wartość nie jest zalecana ze względu na to, że modem przy zbyt dużym ustawieniu tego rejestru będzie bardzo długo realizował połączenie.

0
  • #8 26 Wrz 2004 16:44
    yiabol
    Poziom 20  

i jeszcze jedna rzecz dotycząca Dial Up:

.::* Kłopoty z modemem *::.

Jeżeli przestały działać funkcje systemu bazujące na modemie (np. pogram HyperTerminal czy Dial-Up Networking) bardzo możliwe, że uszkodzeniu uległ (lub został przypadkowo skasowany) plik „telephon.ini” w katalogu Windows. Aby to naprawić, wystarczy z katalogu \Windows\System uruchomić program Tapiini.exe.

0
  • #9 28 Wrz 2004 00:14
    Rudolf2
    Poziom 16  

witam. ja mam modem ASMAX i lacze sie praktycznie zawsze z predkoscia 45,2 kb/s a moj wujek ma microcoma i mu sie laczy cos kolo 115 kb/s ale szczerze mowiac nie bylo widac zadnej roznicy ;)

0