Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis LCD 32751 brak podświetlania

Andrzejewski 14 Lut 2010 22:56 1350 2
  • #1 14 Lut 2010 22:56
    Andrzejewski
    Poziom 15  

Tv model jak w temacie nie działa podświetlanie reszta tj. fonia jest okej. Zastosowany w nim inwerter to Vestel 17INV 03.1. Napięcie zasilające ok. +25V. Bezpieczniki SMD 7A dobre. Koncówki sterujące transforamatory to FDS8978 (podwójne Mos-fety), 4-szt, a układ sterujący to UBA2072T. TV grał prawidłowo aż do wyłączenia wieczorem, a następnie rano ruszył ale już bez podświetlania. W związku z tym mam pytanie czy jest szansa na naprawę tego modułu, (trudno osiągalne scalaki), czy raczej szukać całego nowego. Chyba że coś jeszcze przeoczyłem. Proszę o pomoc kolegów którzy "walczyli" z podobnym uszkodzeniem.

0 2
  • #2 15 Lut 2010 01:20
    pożeracz kartofli
    Poziom 27  

Cytat:
    W związku z tym mam pytanie czy jest szansa na naprawę tego modułu

Jest szansa.
    Cytat:
    (trudno osiągalne scalaki),

Jak sam napisałeś to nie są scalaki tylko podwójne mosfety więc nie muszą być oryginały. Na pewno można zastąpić czymś dostępnym. Tu katalog i szukamy...
    Sam scalak sterujący to podejrzewałbym raczej na samym końcu.
    Zatem miernik - omomierz do ręki i do roboty. :)
    Pytasz czy lepiej może kupić nowy? Może i lepiej jak dostaniesz w rozsądnej cenie i rzeczywiście jest temu winny. Nie piszesz czy choć mignie podświetlanie. A może świetlówka zdechła???

0
  • #3 15 Mar 2010 18:30
    Andrzejewski
    Poziom 15  

Witam po przerwie, Klient zrezygnował z naprawy ze względu na koszty. Temat zamykam i dziękuję za porady.

0