Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WI-FI--Laptop - jak wzmocnić sygnał karty sieciowej

rafalbilinski 15 Lut 2010 02:15 11247 9
  • #1 15 Lut 2010 02:15
    rafalbilinski
    Poziom 9  

WITAM
    W jaki sposób mam połaczyć się z siecią wi-fi jeśli nie jestem w jej zasięgu.Mam laptopa Acer karta wi-fi Atheros 5005g.

Rysunek:
    żółty kolor siec wi-fi
    czerwony:mój blok

W sumie to od tej sieci dzieli mnie blok czyli okolo max 50m.

WI-FI--Laptop - jak wzmocnić sygnał karty sieciowej

Wklej grafikę zgodnie z instrukcją https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    witux

0 9
  • #2 15 Lut 2010 03:07
    master-007
    Moderator na urlopie...

A normalnie :) musisz wzmocnić zasięg/złapać widoczność. W wersji tańszej-połączenie kablem będziesz potrzebował karty sieciowej pod twój port w laptoku (PCMCIA lub Express Card, zależy jaki masz z wyjściem na kabel antenowy RP-SMA) i do tego antena gdzieś na zewnątrz która będzie łapać sygnał. W wersji droższej - Wifi będziesz potrzebował antenę wifi gdzieś na zewnątrz podłączonej do AP np. Airlive G.DUO (albo jakiś inny z dwoma radiami). Jeszcze inna opcja to karta sieciowa usb na dłuuugim kablu usb podłączona do portu usb laptoka

0
  • #3 18 Lut 2010 10:31
    ciastex
    Poziom 24  

Karta sieciowa na USB na przedłużaczu to niezbyt dobry pomysł, przy kilku metrach spadki napięcia są i może nawet nie wykrywać adaptera USB

0
  • #4 19 Lut 2010 19:45
    zieluś
    Poziom 18  

Masz dostęp do tej sieci ?? może nie możesz się podłączyć bo jest autoryzacja po macu włączona a jeżeli nie to moim zdaniem najrozsądniej było by kupić yage oraz Accesspoita lub zewnętrzną kartę na PCIMCIA (to 2 rozwiązanie dobrze przy barku prądu :) ) skoro nie ma drzewek powinieneś mieć dostęp do sieci. No jest jeszcze pomysł abyś obkleił cały pokój folią aluminiową i zostawił tylko ścianę od okna pustą :) zrobił byś swego rodzaju ekran ale raczej średnio by to wyszło bo trzeba by było kont 45* zachować

0
  • #5 19 Lut 2010 20:15
    master-007
    Moderator na urlopie...

Cytat:
    Masz dostęp do tej sieci ??
    Cytat:
    skoro nie ma drzewek powinieneś mieć dostęp do sieci.
    Jak? Przez blok? Potrzeba zewnętrznej anteny wifi, np. na dachu, ale wtedy trzeba administratora budynku o pozwolenie zapytać. Ewentualnie można próbować celować bokiem, jeśli nadajnik nie jest bardzo zasłonięty (czasami praktycznie nie ma widoku ale fale się załamują i można złapać połączenie). Do odbioru wifi najlepsza byłaby antena biquad zrobiona domowym sposobem + czasza np 60 cm + któreś z urządzeń które ci wymieniłem wyżej. Kolega ciastex ma słuszność, rozwiązanie z usb to prowizorka dla skrajnej desperacji :)

0
  • #6 30 Mar 2010 16:42
    EBC41
    Poziom 28  

master-007 napisał:
    Cytat:
    Masz dostęp do tej sieci ??
    Cytat:
    skoro nie ma drzewek powinieneś mieć dostęp do sieci.
    Jak? Przez blok? Potrzeba zewnętrznej anteny wifi, np. na dachu, ale wtedy trzeba administratora budynku o pozwolenie zapytać. Ewentualnie można próbować celować bokiem, jeśli nadajnik nie jest bardzo zasłonięty (czasami praktycznie nie ma widoku ale fale się załamują i można złapać połączenie). Do odbioru wifi najlepsza byłaby antena biquad zrobiona domowym sposobem + czasza np 60 cm + któreś z urządzeń które ci wymieniłem wyżej. Kolega ciastex ma słuszność, rozwiązanie z usb to prowizorka dla skrajnej desperacji :)

Pierwsza zasada. Nie ma widoczności optycznej w strefie Fresnela = nie ma połączenia. Małym i rzadkim wyjątkiem od tej reguły, jest drzewo. Celowo napisałem drzewo bo musi być ono pojedyncze, w dodatku link musi być zestawiany na małą odległość i nie przez pień a przez liście. Z tym że tutaj jest blok a nie drzewo

A co do twoich porad kolego master-007, to nie chcę obrażać, ale są jeszcze większą prowizorką niż antena USB za oknem. Widziałeś kiedyś kolego offset wyrwany przez wiatr? Tak się akurat zdarza że ja widziałem. Po drugie jaką dasz gwarancję poprawnej pracy tego twojego biquada? Z kąd możesz wiedzieć że nie będzie on tak kiepsko zestrojony że uszkodzi niewymienialny układ radiowy przez zbyt wysoki SWR? A może nie wiesz co to jest SWR i reflektometr? Przykro mi, ale jeżeli chcesz się bawić w takie tematy, to pora na uzupełnienie wiedzy

edit: Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest sprawdzenie czy z dachu będzie widoczność i umieszczenie tam sprzętu odbiorczego i lepiej żeby to nie był jakiś tani AP SOHO, jeżeli ma już być to zrobione w miarę dobrze, to najtańszym wyjściem będzie to: http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=UBIQUITI_NANOSTATION_LOCO2

edit 2: błędy poprawiłem

0
  • #7 31 Mar 2010 10:40
    master-007
    Moderator na urlopie...

1. Mam znajomego który łapie link taką anteną chociaż w bezpośredniej widoczności na drodze ma dach z blachy (zasłania o jakieś 30cm)
    2. Offsetu wyrwanego nie widziałem
    3. Upalenie zachodzi przy dużym braku dopasowania, my oscylujemy przy SWR poniżej 2
    4. SWR=WFS wsp. fali stojącej standing wave cośtam, reflektometr to miernik do pomiaru swr - nie mam, nie potrzebny mi bo nie zajmuje się tym zawodowo tylko amatorsko
    5. Cały czas uzupełniam ale wiadomości na temat podstawowych parametrów uzupełniłem na początku projektu anteny, obliczenia wykonuję wg teorii najpierw, nie opierając się o kalkulatory dostępne na necie. Dlatego przy obliczeniu np. długości fali prędkość rozchodzenia fali elekt-magnet przyjmuję równą prędkości światła w powietrzu a nie próżni (chociaż i tak nie wyliczam poprawki atmosferycznej)

0
  • #8 31 Mar 2010 11:46
    EBC41
    Poziom 28  

Dobra tylko powiedz mi master jaki ten twój znajomy ma poziom sygnału po obu stronach, jaką przepustowość ma to połączenie i jaki jest ping bez i z obciążaniem. Założyłbym się że będzie z tym bardzo kiepsko. Jeżeli ten twój znajomy łączy się do bazy która znajduje się zaraz za tym dachem to połączyć się może i połączy. Do tego nie potrzeba wyśrubowanych parametrów, ale już szczegóły z pewnością nie powalają.

Z latającymi offsetami, to tak się akurat składa że ja widziałem. Zresztą pooglądaj sobie to: http://uryna.net/

A skąd jesteś pewien że twoja antena będzie miała SWR mniejszy niż 2? Skoro nie masz reflektometru to nie jesteś w stanie tego ustalić. Podpowiem że taką wartość mają już naprawdę dobre anteny

A jesteś może pewien czy twoje obliczenia są poprawne? Już lepiej by było gdybyś korzystał z tych nielubianych przez ciebie kalkulatorów

0
  • #9 01 Kwi 2010 15:03
    master-007
    Moderator na urlopie...

Niezła ta strona. To jest dobre: link :)
    Znalazłem tam offsety tylko takie na masztach, wyrwanej z uchwytu murowego albo kominowego nie widać.
    Jeśli bardzo chcesz to mogę ci napisać na PW na co zwracam uwagę, chociaż cały czas poprawiam sposób obliczenia a i tak dużo szczegółów muszę pomijać ze względu na brak tabel z współczynnikami.

0
  • #10 02 Kwi 2010 08:40
    EBC41
    Poziom 28  

master, mi generalnie chodzi o to że:
    1. Jak chcesz to się baw w takie samoróbki,
    2. Ale nie polecaj ich innym, bo sam nie masz pewności że będą one działać
    3. Taniej, lepiej i szybciej wyjdzie to jak autor zrobi to po mojemu. Pamiętaj że kto oszczędza ten wydaje 2x więcej

0
  Szukaj w 5mln produktów