Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Z "kotspaw" Z Gierałtowice, czy warto wybra

barkley1 15 Lut 2010 09:43 7588 7
  • #1 15 Lut 2010 09:43
    barkley1
    Poziom 9  

Witam,

czy znacie kotły z tej firmy? Bo mam zamiar kupić kocioł ok20-25kw i szukam na rynku najlepszego wyboru. Akurat siedziba firmy jest oddalona od Jaworzna o 50km, więc nie daleko mam. Chciałbym jednak poznać opinię o ich kotłach, żeby dokonać dobrego wyboru.

Będe wdzięczny za odpowiedzi

0 7
  • #2 15 Lut 2010 10:07
    Bobbo
    Poziom 22  

W Gierałtowicach k/Wadowic jest duża firma produkcyjna kotłów . Kotły o dobrej jakości.Czy chodziło Ci o kotły Protech.?

1
  • #3 15 Lut 2010 10:47
    barkley1
    Poziom 9  

Bobbo napisał:
    W Gierałtowicach k/Wadowic jest duża firma produkcyjna kotłów . Kotły o dobrej jakości.Czy chodziło Ci o kotły Protech.?

Znalazłem taką ich stronę KOTSPAW
    http://www.kotspaw.pl/
    więc to inna firma?

A jakie masz doświadczenie z kotłami Protech? Coś więcej możesz napisać, że je polecasz?

1
  • #4 15 Lut 2010 11:45
    brunon71
    Poziom 15  

Witam ja posiadam STK z firmy Protech 22kW .
    Przed tym kotłem posiadałem nie firmowy kocioł górnego spalania.
    Główną przyczyną zakupu tego kotła była jego cena w klasie kotłów dolnospalających. Gdybym miał kasę wziąłbym KWKD Zębca, ale nie narzekam. Jako kocioł dolnego spalania to bardzo sterowny pod warunkiem posiadania układu sterowania otwarciem klapki typu miarkownik ( ja zrobiłem własny oparty o siłownik z centralnego zamka), lub wentylator.( choć po ostatniej lekturze z forum muratora, przekonałem się do nie stosowania wszelkiego rodzaju wentylatorów , szczególnie na wlocie ).
    Stosunkowo łatwo się go czyści, jednak poprzeczne rurki powierzchni odbioru ciepła mogą sprawiać problem, wydajny, w stosunku do poprzedniego dość oszczędny, jednak trochę za mała komora zasypowa.
    Ogólnie jestem zadowolony.

0
  • #5 16 Sie 2010 21:48
    kibic2
    Poziom 2  

Witam--mam znajomego który pracował w tej właśnie firmie teraz sam sobie klepie w domu ma dużo tańsze ładniejsze wytrzymalsze-daje gwarancję.Jeśli chodzi u niego o cenę to o ile wiem ma najtaniej na rynku.

2
  • #6 23 Gru 2014 21:45
    maijkel
    Poziom 12  

Proszę namiary na tego znajomego:)

3
  • #7 20 Lut 2016 23:06
    wojtek.am
    Poziom 1  

Kocioł "Kotspaw" wartość mocy kotła jest podana przy węglu o min 28 k MJ/kg na przykład :
    -moc przy węglu 28 MJ/kg to 25 kW
    -moc przy węglu 25 MJ/kg to 23 kW
    -moc przy węglu 21 MJ/kg to 19 kW
    Przy zakupie producent nic na ten temat nie mówi, aby moc kotła była odpowiednia jak podaje producent kupować należy węgiel min 28 MJ/kg w cenie ok 700-800 zł więc dość drogo.
    Co zauważyłem u innych producentów kotłów moc jest podawana przy węglu 25 MJ. Po prostu ta firma powierzchnię grzewczą pomniejsza na rzecz kalorycznego mocnego węgla to jest tylko moje spostrzeżenie.

0
  • #8 21 Lut 2016 10:59
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Poco taka duza moc

0
  Szukaj w 5mln produktów