Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 2000r., tylko brązowy kluczyk

15 Lut 2010 10:15 5058 8
  • Poziom 18  
    Witam serdeczenie,

Mam dość męczący problem.
    Brat kupił Fiata Bravo rocznik 2000, do ktorego dostał tylko jeden brązowy kluczyk.
    Według wszelkich informacji znalezionych tutaj na forum, znam procedurę kodowania nowych kluczy przy pomocy matki itd.

Bylem w warsztacie gdzie dorabiaja klucze.
    Przycieli mi ladnie grot, wsadzili transponder i poszedlem do samochodu zaprogramowac sobie klucze niebieskie.
    Mam problem w tym, że nie gaśnie lampka code gdy jestem na etapie pierwszego niebieskiego kluczyka czyli nie mogę wykonac procedury programowania kluczyków.

Klucznik w warsztacie może mi zrobić kopie obecnego kluczyka matki, ale ja nie chce miec dwóch matek...

Może ktoś wie gdzie nabyć odpowiedni transponder?

W załacznikach widac jak wygląda moj kluczyk i tranponder.
  • Poziom 21  
    Ten transponder na foto nie jest oryginalnym transponderem fiata, jest to coś w rodzaju 'uniwersalnego' transpondera do kopiowania.
    Inna sprawa - parę razy próbowałem dokodować klucze za pomocą "matki", nigdy mi się to nie udało w samochodach marki Fiat/Alfa Romeo...

Jeżeli bardzo nie chcesz jeździć na dwóch "matkach" to pozostaję Ci wygenerowanie transpondera z zawartości eepromu immobilizera ( w tym samochodzie najpiewniej motorola hc05e6)
  • Poziom 18  
    Jednym słowem to jest nieoryginalny kluczyk?
    I to może nie być kluczyk matka?

Wlasciwie, to jest jakiś sposob na sprawdzenie czy to matka czy nie matka siedzi w srodku w transponderze?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Przy kluczu matce lampa od immo nie gaśnie co drugie przekręcenie na zapłon.
    Możliwe że poprzedni właściciel zgubił klucze. Wymieniono mu cały zestaw - zamki, stacyjka i jeden brązowy klucz + odtworzenie transpondera z zawartości immo. Zobacz czy puszki nikt nie lutował - na kolumnie kierownicy żółta lub czarna, idzie do niej kabelek od czytnika na stacyjce więc łatwo ją znaleźć.
  • Poziom 18  
    No to już wiem czemu nie zawsze chce gasnąć lampka od CODE, mimo że silnik da się odpalić. Czyli to na pewno będzie klucz matka.

Już myślalem, zeby od kogoś pozyczyć 2 niebieskie kluczyki do fiata z tego samego rocznika z jedną kropką na obudowie klucza.
    Zrobić kopie tych transponderów, a nastepnie przy pomocy matki wprowadzić je sobie do immobilizera.
    No ale zmartwiles mnie, że Tobie nigdy się nie udała taka operacja.

Powiedz mi prosze czy coś takiego przejdzie.
    Mam kluczyk z docietym grotem, w srodku pusto bo brakuje mi tego nieszczesnego transpondera.
    Pozyczam od znajomego niebieskie kluczyki.
    Robie procedure programowania przykladając do stacyjki ten kluczyk od kolegi tak aby jego transponder zostal złapany.
    Czyli matka - zaplon - gasnie code - 1 niebieski - zaplon- i jesli zgasnie lampka CODE - 2 niebieski - zapłon - jesli zgasnie code - matka - zapłon.

Czy coś takiego moge skutecznie przeprowadzić. Czy jak przyłożę kluczyk znajomego, to antenka immo go złapie?
    Chcialbym poprobować nie narazając sie na zbędne koszta.
    Jesli po pierwszym niebieskim kluczyku lampka CODE zgasne, to znaczy ze coś z tego powinno być.
    Gdzie najlepiej umieścic ten drugi kluczyk tak zeby byl w zasiegu anteny od immo, bo nie wiem jaki to ma wlasciwie zasięg.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam Bravo 1999r i w kluczu matce również posiadam Transponder TK5530HM tak jak autor tematu.
    Ponieważ nie posiadam niebieskich kluczyków, powiedzcie mi proszę jaki rodzaj transponderów zakupić, abym mógł je zaprogramować za pomocą klucza matki

Mam w elipsie na kluczyku 1 kropkę czyli zakładam, że moduł Magneti-Marelli

dodano:
    czy TEMIC ID11 będzie ok?
  • Poziom 21  
    Witam w/g moich danych bedzie ok
    Pzdr
  • Poziom 35  
    Masz duży wybór: kupić zestaw startowy, wywalić immo, wyczyścić centralke i dopisać ręcznie klucze, dopisać matką,
  • Poziom 11  
    Czy czysty Temic da rade zakodować podczas procedury kodowania za pomocą klucza matki?