Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw wzmak, tuner, głośniki do 1200 zł + ew. 3. głośnik

Ant8 15 Lut 2010 11:13 1077 3
  • #1 15 Lut 2010 11:13
    Ant8
    Poziom 9  

Witam,

piszę w imieniu koleżanki xD Oto garść informacji:

- budżet do 1200 zł na wszystko (poza ewentualnym 3m słabszym głośnikiem do kuchni do dokupienia później), czyli jak sądzę także kable,
    - wzmacniacz - koleżanka najchętniej miałaby oddzielny wzmacniacz Onkyo jakąś Integrę, link z jej wyszukiwań tu - yamaha ax 500 i tu - onkyo integra do 500 zł,
    - do zestawu tuner,
    - zestaw głównie do słuchania muzyki, w zasadzie każdego gatunku (niestety z tego co wiem to głównie z laptopa - jakiś HP - jak całość złożymy pewnie dźwięk się nie będzie podobał i jeszcze zewnętrzną dźwiękówkę trza będzie dokupić :) ),
    - pow. pokoju 16 m²,
    - kolumny najprawdopodobniej takie: takie, ew. takie lub takie.

Nie są to moje wybory, nie znam się na tym zupełnie, ale zważywszy na przewidywaną obecność trzeciego głośnika nie podoba mnie się impedancja tych dwóch pierwszych propozycji (6 Ω...). Tutaj też mam poważną zagwostkę, w jaki sposób realizuje się taki dodatkowy głośnik? przez wyjście słuchawkowe, albo dodatkowe odsłuchy? Bardzo będę wdzięczny za pomoc w imieniu swoim i koleżanki :)

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 15 Lut 2010 11:36
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli chcesz nagłośnić 2 pomieszczenia, nalezy kupić 2 pary kolumn oraz wzmacniacz z wyjściem na 4 kolumny.

0
  • #3 15 Lut 2010 12:43
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

NAD C 340 + Tannoy M2 lub B&W 602 (czasem są w "dobrej" cenie).
    Na tuner trzeba by było dozbierać.

P.s.
    Po lewej stronie okna dialogowego są "symbole inżynierskie". Tak więc nie ma problemu z "Ω i m²".
    zestaw wzmak, tuner, głośniki do 1200 zł + ew. 3. głośnik

0
  • #4 15 Lut 2010 22:01
    Ant8
    Poziom 9  

@ przemo-lukas: zedytowałem post, niestety coś się krzaczyło, szybciej mi było wpisać z palca latexa niż szukać rozwiązania które zadziała. Teraz wpadłem że mogłem użyć tablicy znaków albo po prostu skopiować symbol z narzędnika przy pisaniu posta.

Co do zestawu - niestety aktualnie nie ma tych B&W w rozsądnej cenie, tzn. w limicie... NAD jest, owszem. Zaraz będę się konsultował ze "zleceniodawczynią".

@ Pablo1964: w takim wypadku tym gorzej że te kolumny mają 6 Ω.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, będę dalej szukał już sam, skoro wszystkie wątpliwości specyficzne dla problemu już zostały rozwiązane, jak sądzę.

0