Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskjet F2280 za dużo tuszu na kartce.

hermannn 15 Feb 2010 11:46 2256 1
 • #1
  hermannn
  Level 9  
  Witam nie dawno zakupiłem w sklepie nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F2280
  Zainstalowałem wszystko ok instalacja przebiegała prawidłowo po zainstalowaniu oprogramowanie do drukarki też działa prawidłowo. Skaner w urządzeniu wielofunkcyjnym tez działa prawidłowo, opcja ksero też działa idealnie kopiuje bez najmniejszych problemów a wydruki są dobrej jakości żadnych rozmazań czy jakichkolwiek skaz kopii.
  Od razu zaznaczam ze używam markowych tuszy hp (które były w pudełku razem z urządzeniem wielofunkcyjnym). Problem jaki mi się pojawia to to że jak chcę wydrukować dokument tekstowy zapisany na komputerze to urządzenie zaczyna drukować i albo w opcji "drukowanie codzienne" druk jest tłusty czarny od tuszu tusz jakby ściekał tak go wiele a na dodatek niektóre linijki jakby były obcięte nie dodrukowane. Natomiast w opcji drukowania ekonomicznego wyskakuje kartka z drukiem jasnym praktycznie nie widocznym sporo go brakuje i jest poobcinany.
  Opcje drukowania zdjęć czy też wydruk dokładny są czasem poprzycinane ale zawsze spływają od tuszy, który jest w takiej ilości że aż sam się papra po całej kartce.
  Rodzaj połączenia jakiego używam to kabel USB, A tusze są prawie pełne.
  System operacyjny Jakiego używam to Windows Vista.
  Bardzo proszę o pomoc, o doradzenie co to może być? co jest przyczyna takiego zachowania/ takiego rodzaju błędu. Ja osobiście myślę ze może to być coś ze sterownikiem/ sterownikami bo przecież gdyby problem dotyczył tuszy czy samego urządzenia wielofunkcyjnego to chyba wydruki byłyby błędne tak w opcji drukowania z komputera jak i w opcji kopiowania (które to kopiowanie może odbywać się bez konieczności podłączania urządzenie do komputera ). Jeszcze raz proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam
 • #2
  wieslaw1967_40
  Level 18  
  W pierwszej kolejności zmień tusze. Druga opcja to rozjechany formater. Moja rada, jeżeli nie pomoże zmiana tuszy to maszyna jest na gwarancji, do kartonu i do sklepu.
  Możesz też przeinstalować ją jeszcze raz ewentualnie spróbuj na sterownikach hp.pl