Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Extensa7620,pękająca obudowa matrycy przy zawiasie.

15 Lut 2010 13:10 2430 7
  • Poziom 22  
    Komputer jest po gwarancji. Zaczęła rozłazić się obudowa przy zawiasie. Po wzmocnieniu śrubami przez całą obudowę pojawiły się pęknięcia powyżej śrub. Mam wrażenie że zawiasy chodzą za ciężko, chociaż jest tak od początku. Czy jest jakiś sposób na poluzowanie zawiasów?
  • Poziom 22  
    rozkręcić obudowę i po dokręcać śruby odpowiedzialne za trzymanie zawiasów, a najlepiej wymienić zawiasy
  • Poziom 22  
    remi080 napisał:
    rozkręcić obudowę i po dokręcać śruby odpowiedzialne za trzymanie zawiasów, a najlepiej wymienić zawiasy

W jaki sposób wymienia się zawiasy?
  • Poziom 22  
    poszukaj instrukcji serwisowej do swojego modelu na pewno bedzię pokazane jak to zrobić
  • Poziom 22  
    remi080 napisał:
    poszukaj instrukcji serwisowej do swojego modelu na pewno bedzię pokazane jak to zrobić

Nie mogę znaleźć instrukcji serwisowej do mojego modelu.
  • Poziom 17  
    Odkręcasz ramkę obudowy (śruby zakryte gumkami), Ramka jest na zatrzaskach, trzeba delikatnie, żeby nie pękła matryca. Potem kilka śrub od zawiasów (najczęściej pod listwą - tam gdzie przycisk power - listwę odkręca się od spodu laptopa). Potem jeszcze ze dwie małe śrubki łączące matrycę i zawiasy. Tak to wygląda ogólnie.

Moderowany przez marek216:

Proszę przyjąć zasadę: Nie mam pewności to nie piszę

• Poziom 10  
    lucasglos napisał:
    Odkręcasz ramkę obudowy (śruby zakryte gumkami), Ramka jest na zatrzaskach, trzeba delikatnie, żeby nie pękła matryca. Potem kilka śrub od zawiasów (najczęściej pod listwą - tam gdzie przycisk power - listwę odkręca się od spodu laptopa). Potem jeszcze ze dwie małe śróbki łączące matrycę i zawiasy. Tak to wygląda ogólnie.

Tak jak napisał lucasgol, uważaj na ramkę matryc i samą matrycę mają skłonności do pękania :), jeżeli jeszcze czegoś nie wiesz to pisz postaram się Ci pomóc
  • Użytkownik usunął konto