Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ostatnie grzejniki ciepłe do połowy

surykatka 12 Mar 2010 23:00 11234 36
 • #31 12 Mar 2010 23:00
  mirrzo

  Moderator na urlopie...

  Z "pomiarówki" fi 40 by się nadawała, bo średnicę ma 26,6 mm. Jednak sam materiał nie nadaje się do wykonania instalacji w kotle stałopalnym, ze względu na parametry rury.
  Zresztą, popatrz tutaj:
  Ostatnie grzejniki ciepłe do połowy

  Ostatnie grzejniki ciepłe do połowy

 • #32 13 Mar 2010 23:40
  surykatka
  Poziom 13  

  Witam
  Kolego mirrzo nie bardzo rozumiem. Czy chodzi o to że w przypadku zagotowania się pieca będzie tą rurą płynęła woda z wysoką temperaturą dlatego się nie nadaje?
  Ewentualnie jaką rurę mogę zamontować?
  Czy to będzie instalacja grawitacyjna? Czy tylko taka na obiegu otwartym? mam szanse przerobienia tego na instalacje grawitacyjna i czy jest sens bo podobno przy grawitacji nie będą mi grzały grzejniki na parterze bo są na wysokości pieca.
  Co do rury mógłbym puścić pionem prosto z pieca na strych lecz wtedy by przechodziła ppo ścianie mojego ulubionego pokoju i niezbyt ładnie by to wyglądało więc wolał bym się załamać i puścić ją 4 metry dalej na strych. No i kolejne pytanie czy ten zbiorniczek na strychu mi ni będzie zamarzał? w zimie panują tam arktyczne warunki ewentualnie mogę mu zrobić okład z zimowych kurtek:)

 • #33 14 Mar 2010 11:24
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #34 14 Mar 2010 16:28
  mirrzo

  Moderator na urlopie...

  Damian_85 napisał:
  (w całej UE - proszę nie mylić z własnym uznaniem we własnym domku , tylko w budynkach gdzie normy muszą być przestrzegane)


  We własnym domku też normy muszą być przestrzegane.
  Zresztą, po wypadkach o których słyszymy, widać gdzie są, a gdzie nie są przestrzegane.

 • #35 14 Mar 2010 17:38
  surykatka
  Poziom 13  

  Pompa która jest w instalacji ma parametry 25-60 180 z czego wnioskuje ze 25 to jest mocowanie tak więc czy nie jest ono za małe i czy będzie wystarczająca wydajność?
  Wyjście z pieca> termometr, dalej w pionie zawór regulujacy pracę grawitacyjnie-pompkową. Czy można było zamocowac pompkę zaraz za termometrem i wywalić te kolano na którym jest teraz obecnie zamocowana bo i tak grawitacyjnie nie działa. Czy chodzi o to że jak się zagotuje piec(co już się zdażało) to woda przez niego przejdzie siłą wymuszenia a pompka bedzie blokowała całkowicie? Piszę z uwagi na to że zastanawiam się czy on jest tam w ogóle potrzebny bo mam trochę do przeróbki i na pewno się nie wyrobie przerobić tego wszystkiego aby mi mi weszło bo zaraz mam sufit a chciałbym dać tam odpowietrznik tak na zapas do odpowietrzania.
  Co do instalacji to ze zgrzewami bym sobie poradził bo już takie rzeczy robiłem a do rurek stalowych nie ma gwintownicy aby je gwintować i przeprowadzic do zbiorniczka, co do aluminium to mam lutownicę hot air na gorące powietrze do 480C czy ona dała by rade zrobić zgrzew rurek miedzianych? (nie wiem jak sie to łączy jeżeli na cynę pod wpływem topnienia to raczej by się udało.

  Prosił bym o doradzenie bo naprawdę nie wiem co zrobić. Zastanawiam się czy nie zgrzewac tej rury 40stki stabi do zbiorniczka i nie połaczyc to w ten sposób. Miałem przypadki gdzie piec sie zagotował, termometr wskazywał temeprature wnioskując po termometrze około 140-150 stopni i pompa pchnęła to na grzejniki i do tej pory wszystko jest ok choć nie wiem jak wyglądają w środku:) Czy jest jakieś inne wyjście mądrze to przerobić?

 • #36 14 Mar 2010 17:51
  mirrzo

  Moderator na urlopie...

  surykatka napisał:
  ...piec sie zagotował, termometr wskazywał temeprature wnioskując po termometrze około 140-150 stopni


  Temperatura czynnika, jaki możesz posłać na grzejniki, nie może być wyższa, niż 90 st C

  Co do przeróbek, to oczywiście jak najbardziej wskazane. Materiał - stal spawana, bo najtańsza. Możesz też zrobić z miedzi, ale duże średnice są bardzo drogie.
  Za wszystko zapłacisz kartą (lub kasą), a bezpieczeństwo i zdrowie - BEZCENNE

 • #37 14 Mar 2010 19:23
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów