Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ostatnie grzejniki ciep貫 do po這wy

15 Lut 2010 14:53 11459 36
  • Poziom 13  
    Witam
    Posiadam du篡 dom, parter, pietro i strych. Wymiana by豉 w zesz造m roku instalacji centralnego ogrzewania. Piec jest na wegiel o wydajno軼i 25kW, hydraulicy wypuscili to na pompk 40 po niej by這 wyj軼ie na bojler z rury 32 potem wyj軼ie dalej na rure 32 i z tej 32 ida dwa wyloty dalej na 32 na grzejniki. Grzejniki jakie by造 za這zone do instalacji sa to Gavia 50(o ile dobrze pami皻am) w ca造m domu na pietrze i na parterze jest oko這 200 瞠berek. Piec stoi na parterze, instalacja jest wykonana na obieg wymuszony-pompka. Problem si pojawi z tym 瞠 by problem z grzaniem ostatnich grzejnik闚 jednym na parterze i jednym na pi皻rze obydwa s na samym ko鎍u instalacji i grza造 bardzo s豉bo i tylko u g鏎y. Zauwa篡貫m 瞠 nie ma zaworu za這穎nego na bojler wi璚 postanowi貫m tak za這篡 i dokupi pompk 60tke i stwierdzi貫m ze rozwi捫e ten problem. Problem min掖 lecz nie do ko鎍a, grzejniki te dalej nie grza造 tak jak powinny(dodatkowo poprzykr璚a貫m wszystkie grzejniki kt鏎e s na pocz徠ku instalacji-wynik poprawa ale d馧 grzejnika nie jest do ko鎍a na tych grzejnikach taki jak by powinien. Tej zimy gdy za這篡貫m jeszcze jeden grzejnik na parterze gdy wyremontowa貫m pok鎩 (15 瞠berek) pogorszy這 si znowu grzanie na tych ostatnich.
    No wi璚 teraz tak:
    Przerobi ogrzewanie na dwie pompki i pu軼i jedn na jedna stron a drug na drug stron?(wtedy mog這 by chyba rozwi您a ten problem?)
    I czy taka instalacj da這 by si przerobi na grawitacj plus pompka?
    Dodam 瞠 czasami zapowietrza mi si pompka i gotuje mi si piec, zakr璚enie i ponowne odkr璚enie pompki rozwi您uje ten problem gdy wtedy pompka za豉puje.
    Dla zb璠nych pyta pompka i wszystkie grzejniki odpowietrzone.
    Dzi瘯uje z g鏎y za odpowiedzi

• Moderator na urlopie...
    surykatka napisa:

Dodam 瞠 czasami zapowietrza mi si pompka i gotuje mi si piec, zakr璚enie i ponowne odkr璚enie pompki rozwi您uje ten problem gdy wtedy pompka za豉puje.
    Dla zb璠nych pyta pompka i wszystkie grzejniki odpowietrzone.

Niekt鏎e pompy maja to w swojej urodzie - produkuj powietrze. My郵 瞠 powinna odda t pomp do sklepu. Wpada ona w kawitacj i produkuje powietrze. Czasem pomaga przyt逝mienie jej na wyj軼iu i zmniejszenie pr璠ko軼i obrotowej. Jednak nie zawsze. Taka uroda.
  • Poziom 10  
    Nie piszesz nic o g這wicach termostatycznych i czy w pomieszczeniach w kt鏎ych s ostatnie grzejniki jest ciep這. U mnie te ostatnie grzejniki s豉biej grzej, ale temperatura w pomieszczeniu determinuje taki stan. G這wica przymyka przep造w i grzejnik grzeje w 1/3 od g鏎y.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 10  
    Te podobnie mia貫m....
    ....i co zrobi貫m? Ano jak zaczynam sezon grzewczy, odkr璚am najpierw tylko ten ostatni grzejnik i daj mu si nagrza. Nast瘼nie w陰czam pozosta貫 i grzej wszystkie... Wi璚 mam spok鎩.
    Przy za這瞠niu oczywi軼ie, 瞠 nie masz za ma貫j mocy jak tu ju nadmieniono

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam
    Dzi瘯uj za odpowiedzi.
    Wydaje mi si 瞠 wina le篡 po 幢e podpi皻ej instalacji do pieca.
    Za這篡貫m zaw鏎 na bojler i jest prawie ca趾owicie zakr璚ony.
    Podejrzewam win z貫go podpi璚ia wyj軼ia z pieca ciep貫j wody tzn za pompk wychodzi rura 32 na bojler(tr鎩nik) potem pion do g鏎y idzie zaw鏎(w razie 瞠by nie grza grzejnik闚 a nagrza sobie ciep貫j wody) a za zaworem wychodzi rurka 32 i dalej z tej 32 robi si jeszcze dwie 32 wszystko jest w plastiku-stabi.
    Tak wi璚 wychodzi na to 瞠 b喚dem by這 wypuszczenie rurki 32 i potem z niej zrobienie nastepnych dw鏂h 32? Wed逝g mnie prze鈍it z tej jedenj 32 nie starcza na 205 瞠berek kt鏎e s u mnie w instalacji. Dodam ze m鎩 piec si wyrabia tzn jak juz si rozpali to trzyma sta陰 temperatur i nie ma problemu 瞠by utrzyma np 70 C na nim wi璚 wydaje na instalacj. Drug zawodn rzecz jest to 瞠 przy ka盥ym grzejniku mam za這zone nie takie zaworki jak powinny byc tzn s to takie zaworki z czerwonymi tak jakby 瘸bkami kt鏎e si zakr璚a wi璚 o d豉wieniu nie ma mowy ale pierwsze grzejniki mam na kazdym zaworku tak przykr璚one aby przyjmowa造 tyle wody aby sie tylko ca造 zaciepli.
    Wolnym czasu wstawi foto swojej instalacji.

surykatka napisa:
    ... wszystko jest w plastiku-stabi...32 .. prze鈍it z tej jednej 32 nie starcza na 205 瞠berek

I tu masz odpowied
  • Pomocny post
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • U篡tkownik usun掖 konto  

Z pobie積ej oceny rura 32 EKO Plastik ma 鈔ednic wewn皻rzn ok 3/4 "
    Jednak spos鏏 po陰czenia element闚 mo瞠 sklasyfikowa j r闚nie nieco poni瞠j. Wszystko zale篡 od wprawnej r瘯i instalatora :D
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Witam ponownie
    Czyli wystarczy przerobi obieg aby wychodzi na dwie rury 32 i po problemie?
    Czy wtedy pompa wyda na tyle grzejnik闚?
    Czy mo瞠 druga opcja bo gdy juz b璠 przerabia to mo瞠 wstawi drug pompke kt鏎 posiada jest to 40stka i da jedn na jedna rur 32 a druga pomk przerobi na drug rur 32 +bojler?
  • Poziom 11  
    Przyczyn z貫j pracy twojej instalacji jest wiele.
    Po pierwsze co ma znaczy ,,doj軼ie do ........i ODPOWIETRZNIKA AUTOMATYCYNEGO !!.
    W uk豉dzie otwartym stosujesz odpowietrznik na ziorniku wyrownawczym ??
    Po drugie sprawdz ci郾ienie instalacji ostatnich grzejnikow,odpowietrzy dok豉dnie instalacj,zmniejsz obroty pompy-du瞠 obroty to wi瘯szy op鏎 instlacji , itd.
    Z豉 praca pompz 鈍iadczy o powietrzu w instalacji-tzw po郵izg.
    Zobacz na forum jak dzia豉 obieg otwarty CO.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Nie wiedzia貫m 瞠 za pobieranie pliku trzeba p豉ci:P
    Posty zmienione, fakture za pobieranie mojego pliku b璠 wysy豉 poczt:)
  • U篡tkownik usun掖 konto  

C騜 to za ignorant tworzy to dzie這?
    Nale篡 mu si strza prosto w serce. Jak chcesz 篡, to masz mn鏀two przer鏏ek.
  • Poziom 11  
    To jest przyk豉d kompletnej ignoracji w instalacji CO z plastiku w uk豉dzie
    zamkni皻ym.Ja takie instalacje kaza貫m zaraz zmienia ,bo to potencjalna bomba przy braku zasilania napi璚ia lub zapowietrzeniu instalacji.
    Zbiornik wyr闚nawczy powy瞠j grzejnik闚-strych .
  • Poziom 13  
    Mam mozliwo嗆 przeniesienia na strych puszczaj帷 rure z g鏎y od dop造wu jedngo grzejnika tylko co to da?
    Czy da si t instalacje przerobi na grawitacj plus pompka? I w jaki spos鏏?
    ewentualnie czy nie za這zy drugiej pompki na drugie ramie grzejnik闚? wtedy na polowe by pracowa豉 czterdziestka a na drug po這w osiemdziesiatka plus bojler. Bomba to jest bo nie raz mi piec zagotowa這 i wywali這 cisnienie:(

Nosi wilk razy kilka... ponie郵i i wilka. Dop鏒y dzban wod nosi, dop鏦i si ucho nie urwie. itp.
    Czym pr璠zej to przer鏏, tak dla dobrego samopoczucia.
    Rura do naczynia to minimum 25 mm wewn皻rznej 鈔ednicy.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Przede wszystkim zmie to naczynie na otwarte my郵 瞠 jeszcze nie widzia貫 jak wygl康a kocio gdy zawiedzie zaw鏎 bezpiecze雟twa,potem za堯 sobie jaki zaw鏎 regulacyjny na powrocie do zasilania bojlera w celu zmniejszenia przep造wu,na zasilaniu te przyda by si jaki kulowy.Bo przecie pompa idzie na 豉twizn i pompuje tam gdzie ma najmniejsze opory i dla tego ci nie wystarcza do ostatnich grzejnik闚 co nie zwalnia ci z regulacji ca貫go uk豉du CO

Pozdrawiam
    :arrow:
  • Poziom 13  
    Witam i dzi瘯uje za odpowiedzi.
    Na pierwszej fotce pokazane jest wyj軼ie zaraz za zaworem kt鏎y odcina dop造w do grzejnik闚 gdzie wychodzi jedna rura 32 i z niej wychodz dwie nast瘼ne i tu moje pytanie czy jakbym tam wstawi tr鎩nik i kolano na te rury 32? Wtedy by chyba rozwi您a這 problem przepustowosci bo juz by z jednej rury 32 nie rozchodzi這 si na dwa kolejne. Czy mo瞠 kupic takie rami jak mam zaraz za piecem obok zawrou zwrotnego i do這篡c drug pompk w tym wypadku mam 40stk i rozdzieli w ten spos鏏 te dwie rury 32 ? W sumie jak i tak ju b璠 to przerabia od nowa to nie zaszkodzi這 by da tej drugiej pompki tylko czy one b璠 wsp馧pracowa ze soba i nie b璠 sobie krad造 wody(zak陰dam 瞠 ustwie je na t sam wydajno嗆).

Co do zaworu na bojler to za這篡貫m go ju wcze郾iej i jest w pozycji praktycznie zakr璚onej-zamontowany na zasilaniu i wychodz z tezy 瞠 raczej drugiego mi nie trzeba bo przecie jeden te t逝mi jak jest odpowiednio przykr璚ony.

Co do naczynka i obiegu otwartego to rozumiem 輳 aby to przerobi to te juz mi nie b璠zie potrzebne bo po przer鏏ce sie stosuje inne, mam racj?

Pytanie kolejne:
    Mam do grzejnik闚 doprowadzane dwoma rurami 32(wylot z pieca i powroty) wi璚 czy jezeli w po這wie jednej z powrotu si podepn i puszcz 32 w pion na strych i tam zrobi naczynko to b璠zie dobrze? Na strychu mam temperatury ujemne w zimie czy to nie przeszkadza?

Kolejne pytanie:
    Nie wiem jak te rury si nazywaj kt鏎e mam wykonane ale instalatorzy na forum napewno wiedz w sklepie kupuje ja nazw stabi do zgrzew闚 CO i juz si rozumiemy ze sprzedawc:) chyba to jest ten ekoplastik o kt鏎ym wyczyta貫m i p造nie on powyzej 110stopni? Je郵i tak to jakies wskaz闚ki co do tych rur gdzie przez nie pop造ne豉 woda gubo ponad 120 C po ostrym zagotowaniu pieca? Szacuj wed逝g termometra 瞠 to mog這 byc nawet 140-150(termometr ma punkt ko鎍owy 120C) by tylko jeden wielki bulgot i wywali這 wod z pieca zaworem bezpiecze雟twa.

Kolejna kwestia co do instalacji:
    Niekt鏎e grzejniki w tym szczeg鏊nie te ostatnie mam na wysoko軼i ponizej pieca czy przy otwartej instalacji po przer鏏ce b璠 grza造 bo teraz i tak grzeja s豉bo?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 13  
    Dziekuj za odpowied
    Nie b璠 mia problemu z odprowadzeniem tej rury na strych do zbiorniczka.
    Je郵i puszcz rur stabi 32 ona wystarczy i czy moze si za豉ma i i嗆 w poziomie przez kilka metr闚 czy musi byc koniecznie pion??
    Druga sprawa:
    B璠zie to dzia豉這 na tej samej zasadzie jak do tej pory tylko nie bedzie grozi這 wybuchem mam racj?
    Czy da si moja instalacje przerobi tak aby pracowa豉 tak瞠 grawitacyjnie?
    Pozdrawiam

32 stabi ma za ma陰 鈔ednic. Wymagana jest minimum 25 wewn徠rz. Powinna by prowadzona jak najbardziej pionowo. Je瞠li musi by prowadzona poziomo, to nale篡 zwi瘯szy jej 鈔ednic.
  • Poziom 13  
    Od pieca wysz豉 by w pion 1,5 metra po czym nie mam innej mozliwo軼i i musia豉 by i嗆 oko這 4,5 metra w poziomie a dalej ju na strych oko這 3 metr闚 w pionie. Tak wi璚 czy 40stka wystarczy? Czy instalacja w takim przypadku np przy braku pr康u bedzie mog豉 dzia豉 grawitacyjnie?
    Ewentualnie jak przerobi na grawitacj?
    Dziekuj za odpowied