Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Łucznik 877-pętelkowanie i Czajka kl. 116-2, łamanie igły.

15 Feb 2010 15:17 17528 9
  • User removed account  
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 20  
    lucznik_834 wrote:
    Witam.!
    Po pierwsze: mam problem z maszyną Łucznik 877 rok produkcji 1985, maszyna szyjąc robi supły od spodu, ustawiłem naprężacz nici na 9 maszyna nie robi już supłów ale ścieg jest nadal luźny.

Jeśli robi supły od spodu a po ustawieniu naprężacza "górnego" scieg jest luźny to koniecznie zwieksz naprężenie napinacza w bębenku (taka mała śruba na zewnątrz bębenka) przekręć w prawo o trochę i spróbuj czy jest ok.
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 22  
    W łuczniku sprawdź czy naprężacz w ogóle działa albo czy się nie wiesza, bo z opisu wynika że nie ma regulacji naciągu górnej nitki i stąd to pętelkowanie. Co do czajki - proszę najpierw sprawdzić czy igła zdąży opuścić materiał nim stopka dolna zacznie go przesuwać, a także czy przesuwanie materiału zostało zakończone przy wejściu igły w materiał.
  • User removed account  
  • Level 22  
    Łucznik: to że przestaje pętelkować przy zwiększaniu naprężenia nici to wg mnie potwierdza teorię że coś jest nie tak z naciągiem nici. Sprawdź z której nitki sa pętelki - z górnej czy dolnej i wtedy spróbuj ustalić odpowiednie naprężenie.

Czajka: Jak kręcisz ręcznie kołem obserwuj igłę i stopkę transportową (te ząbki co się wysuwają z płytki ściegowej). W momencie jak igła wchodzi (w dół) w materiał ząbki powinny się chować pod płytkę a jak igła opuszcza (do góry) materiał ząbki powinny zacząć się wysuwać, a następnie przesunąć materiał. Trzeba to sprawdzić dla kierunku szycia w przód i do tyłu.
  • User removed account  
  • Level 22  
    Podejrzewam że w łuczniku masz do wymiany ten plastikowy bębenek (prawdopodobnie sprężyna - taka blaszka - jest albo pęknięta albo najnormalniej już nie trzyma). Koszt nie jest duży. Co do konserwacji to z opisów producenta nic nie wynika - brak takich danych (tzn. np. po ilu godzinach, co jaki okres), gdyż są to maszyny domowe. Zakładam więc, że to jest zależne od ilości pracy - czyli w miarę potrzeb. Co do sposobu konserwacji - nie mam takich danych - zawsze robiłem i robię to na tzw. czuja.
  • User removed account