Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[MWC 2010] Nokia oraz Intel zapowiadają system Meego OS

Belialek 15 Lut 2010 16:02 2060 3
  • [MWC 2010] Nokia oraz Intel zapowiadają system Meego OS

Ciekawe informacje napływają z konferencji prasowej firmy Nokia na odbywających się właśnie w Barcelonie targach Mobile World Congress - otóż fiński potentat telekomunikacyjny wraz z Intelem zapowiedzieli połączenie swoich sił i doświadczeń w tworzeniu systemów operacyjnych pod urządzenia mobilne - Maemo oraz Moblin. W wyniku połączenia ma powstać Meego OS.

Żaden z powyższych systemów nie uzyskał oczekiwanej pozycji na rynku ani też specjalnego uznania w oczach użytkowników, stąd informacja o połączeniu sił jest zaskakująca - raczej trudno uwierzyć, że z dwóch raczej średnich produktów można uzyskać coś, co będzie w stanie konkurować z Windows Moblie czy Androidem - w końcu żaden z tych systemów nie posiada czegoś, co mogło by zniwelować wady drugiego systemu.

W związku z powyższym, nie należy zbytnio ekscytować się pojawieniem kolejnego produktu - Meego OS - aczkolwiek warto ten fakt odnotować, i liczyć na to że mimo wszystko te dwie doświadczone firmy będą w stanie zaskoczyć wszystkich i wypuścić na rynek naprawdę udany system. W końcu dla nas - końcowych użytkowników - większa konkurencja zapewni wyższą jakość otrzymywanego produktu.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Belialek
    Poziom 22  
    Belialek napisał 827 postów o ocenie 52, pomógł 15 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
    MasterMatan
    Poziom 21  
    Hmm, może Nokia zacznie produkować micro komputerki w połączeniu z Intelem albo tablety. Każde połączenie doświadczeń firm wyjdzie nam użytkownikom na dobre. Czy MeeGo będzie dobry czy będzie badziewiem będzie kolejną dostępną platformą. Pamiętajmy że na Symbiana, Maemo, Androida, WindowsMobile czy inne na początku też dziwnie patrzono. Wszystko wyjdzie w praniu, ja mam nadzieję że platforma będzie OpenSource.
    daavid117
    Poziom 42  
    MasterMatan napisał:
    Hmm, może Nokia zacznie produkować micro komputerki w połączeniu z Intelem albo tablety. Każde połączenie doświadczeń firm wyjdzie nam użytkownikom na dobre. Czy MeeGo będzie dobry czy będzie badziewiem będzie kolejną dostępną platformą. Pamiętajmy że na Symbiana, Maemo, Androida, WindowsMobile czy inne na początku też dziwnie patrzono. Wszystko wyjdzie w praniu, ja mam nadzieję że platforma będzie OpenSource.

Jak Nokia się weźmie za "mikro komputerki" to będziemy je mogli kupić w cenach markowych notebooków, a zapłacimy głównie za napis "Nokia".
    Belialek
    Poziom 22  
    daavid117 napisał:
    Jak Nokia się weźmie za "mikro komputerki" to będziemy je mogli kupić w cenach markowych notebooków, a zapłacimy głównie za napis "Nokia".

Jakoś ludzie kupują Mercedesy, których cena jest kilkukrotnie wyższa od np Kia. Jeżeli jakość sprzętu będzie dobra, to wolę zapłacić więcej i mieć solidny sprzęt na dłużej.